0

Deski WC zwykłe

(9 produktów)
W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się deski WC wolnoopadające. Są jednak tacy, którzy uważają, że to rozwiązanie nie jest potrzebne w ich domu i nadal chętnie wybierają tradycyjne deski klozetowe. Rozumiemy to, dlatego w ofercie Viverto.pl znaleźć można również ten typ desek. By deska mogła służyć przez wiele lat, musi być wykonana z solidnych materiałów i tylko tego typu produkty znajdziesz poniżej. Sprawdź sam i wybierz swój model!

Zwykłe deski WC – jak wybrać odpowiednią?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się deski WC wolnoopadające. Są jednak tacy, którzy uważają, że to rozwiązanie nie jest potrzebne w ich domu i nadal chętnie wybierają tradycyjne deski klozetowe. Jak zatem wybrać odpowiednią?

Materiał

Kupując deskę sedesową, należy zwrócić na kilka istotnych czynników, które bez wątpienia wpływają na komfort użytkowania oraz trwałość. By deska służyła przez długi czas, powinna być dobrej jakości.
Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonywane są deski – najpopularniejsze są tworzywa sztuczne. Wśród plastikowych desek można oczywiście znaleźć zarówno lepsze, jak i gorsze. Zdecydowanie najgorszą jakością cechują się deski stworzone z miękkiego plastiku, które są zbyt elastyczne i wyginają się nawet pod niewielkim obciążeniem. Kupując plastikową deskę, lepiej zdecydować się na model z twardego plastiku, który jest bardziej wytrzymały i solidny. Należy także zwrócić uwagę na to czy deska pokryta jest specjalną powłoką antybakteryjną, ułatwiającą utrzymanie czystości.
Wśród najtańszych desek dostępnych w supermarketach, popularne są deski stworzone z żywicy syntetycznej. Są przezroczyste, a w ich wnętrzu zatapiane są różne ozdoby. Podobnie, jak w wypadku desek plastikowych miękkich – nie należą do najbardziej praktycznych.
Materiałem chętnie stosowanym zwłaszcza przez tych, którzy stawiają przede wszystkim na kwestie estetyczne, jest drewno. Ten naturalny surowiec pięknie się prezentuje, jest ciepły w dotyku i dodaje łazience przytulnego klimatu, jednak deski drewniane są ciężkie i trudniej utrzymać je w czystości.

Wymiary

Biorąc pod uwagę wymiary – bardzo ważny aspekt podczas wyboru deski – istotne są długość, szerokość oraz rozstaw mocowań. Długość deski powinna być mierzona do końca zawiasu (a nie do końca deski), ponieważ w wielu modelach zawiasy same w sobie są ozdobą i mogą być dużych rozmiarów, przez co wpływają na długość całej deski. Równie ważna jest szerokość, która wpływa na komfort użytkowania, ale także na trwałość.
Odpowiednio dobrana szerokość sprawia, że obciążenie na desce rozkłada się równomiernie, dzięki czemu nie ma obaw przed tym, że pęknie. Ostatnim ważnym wymiarem jest rozstaw mocowań, mierzony jako odległość pomiędzy otworami w desce. Chcąc mieć pewność, że deska będzie pasować do miski WC, należy dokładnie wymierzyć rozstaw, nawet w przypadku modeli uniwersalnych!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wykończenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone