0

Efekty dekoracyjne

(81 produktów)
Zastanawiasz się jak uatrakcyjnić wnętrze? Ciekawe meble, tekstylia i dekoracje nie są jedyną możliwością. Uwagę domowników oraz gości możesz przykuć także poprzez ciekawe efekty dekoracyjne na ścianach. Nie ma wątpliwości, że możliwości na ozdobienie ścian jest bardzo wiele. Farby dekoracyjne znajdziesz u nas w wielu wariantach. Na jaki Ty się zdecydujesz? Decyzja należy wyłącznie do Ciebie oraz klimatu, jaki chcesz wprowadzić do konkretnego pomieszczenia lub jego części.
Grunt Szczepny 0,8L Silveno

Grunt Szczepny 0,8L Silveno

39.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Farba Dekoracyjna Złoto 25ml Dorex

Farba Dekoracyjna Złoto 25ml Dorex

7.40PLN / szt
W MAGAZYNIE
Grunt Szczepny 2,4L Silveno

Grunt Szczepny 2,4L Silveno

95.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Farba Dekoracyjna Srebro 25ml Dorex

Farba Dekoracyjna Srebro 25ml Dorex

7.40PLN / szt
W MAGAZYNIE
Brokat Złoty Hologram 20 g Silveno

Brokat Złoty Hologram 20 g Silveno

19.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Brokat Srebro Hologram 20 g Silveno

Brokat Srebro Hologram 20 g Silveno

24.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Winyl Z Plus Biały 3L Dekoral

Winyl Z Plus Biały 3L Dekoral

53.99PLN / szt
W MAGAZYNIE
Brokat Złoto 20 g Silveno

Brokat Złoto 20 g Silveno

19.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Brokat Srebro 20 g Silveno

Brokat Srebro 20 g Silveno

20.00PLN / szt
W MAGAZYNIE

Efekty dekoracyjne na ścianę - od czego zacząć?

Na początek zastanów się dokładnie, jaki efekt planujesz osiągnąć. Czy chcesz przyciemnić wnętrze, wprowadzić trochę surowego klimatu, a może podkreślić artystyczny klimat pomieszczenia? Drugi krok to wybór miejsca, które chcesz ozdobić. Efekty dekoracyjne ścian w zbyt dużej ilości łatwo mogą przytłoczyć wnętrze i optycznie zmniejszyć jego powierzchnię. Najlepiej więc wybrać jeden element, np. filar, ścianę albo wnękę. Taka powierzchnia w zupełności wystarczy, by stworzyć oryginalne i wyjątkowe wnętrze - w szczególności w pomieszczeniu o małym metrażu lub słabym oświetleniu. W dużych - możesz zdecydować się na ozdobienie dwóch elementów.

Tynki, farby, efekty dekoracyjne na ścianę - co wybrać?

Kolejną, praktycznie kluczową kwestią jest wybór samego efektu dekoracyjnego, a jest ich naprawdę wiele i każdy daje nieco inne rezultaty. Z jednej strony szeroka gama produktów tego typu, do których należą m. in. tynki dekoracyjne i farby strukturalne, pozwoli Ci stworzyć nawet najbardziej oryginalne aranżacje, z drugiej jednak trzeba coś wybrać, a często bywa tak, że im większy jest wybór, tym podjęcie ostatecznej decyzji jest trudniejsze. Jak zatem dokładnie wygląda oferta obejmująca efekty dekoracyjne na ścianę i jakie rezultaty dany produkt pozwala uzyskać?

Efekty dekoracyjne ścian w różnej formie

Istnieje wiele materiałów, które można wykorzystać do ozdabiania ścian. Oto kilka najczęściej wykorzystywanych efektów dekoracyjnych na ścianę w polskich domach.
  • Pigment barwiący - nakłada się go na farbę strukturalną (o ziarnistej fakturze) lub tynki dekoracyjne. Można nimi barwić farby i beton, nadając im pożądany kolor.

  • Lakier rustykalny - jest to przezroczysty lakier służący do zabezpieczania powłok wszelkiego rodzaju: od farb strukturalnych po beton dekoracyjny. Powłoka zabezpiecza dekoracyjne efekty na ścianie oraz pozwala czyścić ściany z zabrudzeń, także przy użyciu detergentów.

  • Farba strukturalna - jest to farba akrylowa stosowana do nadania ścianie faktury. Efekty na ścianie, jakie uzyskasz dzięki nim, są zależne od użytych narzędzi i sposobu nanoszenia farby. Powłoka subtelnie odbija światło, tworząc przebarwienia zmieniające się w zależności od kąta padania światła. Efekt jest porównywalny do powłoki aksamitu.

  • Glinka wenecka - farba strukturalna pozwalająca uzyskać efekt przetartego, starego tynku. Kształt przetarć oraz kolor glinki zależy od sposobu nakładania.

  • Wosk impregnująco-zabezpieczający - powłoka nadająca połysk i zabezpieczająca ścianę przed zabrudzeniami. Nakłada się ją na stiuk. Stiuk to masa z wapna palonego i mączki marmurowej, które tworzą na ścianie idealnie gładką powierzchnię. W niektórych miejscach jest ona matowa, w innych - błyszcząca, co ostatecznie daje efekt szlifowanego kamienia naturalnego.

  • Tynk dekoracyjny - tynk nakłada się za pomocą pacy. Kiedy jeszcze jest mokry, możesz wyrzeźbić w nim wgłębienia, efekt przetarć lub deskowania. Zabezpiecza się go lakierem rustykalnym.

  • Farba klejowa - pozwala osiągnąć efekt dekoracyjny imitujący pomięta kartkę papieru. Ściana ma wyraźnie poznaczoną żyłkami fakturę. Jest zrobiona z kleju, dzięki czemu łatwo jest przykleić do niej papier dekoracyjny.

  • Stiuk perłowy - to farba akrylowa wzbogacona o perłowe drobinki, które mienią się w zależności od kąta patrzenia. Stiuk można położyć na każdym rodzaju farby.

Dekoracyjne efekty na ścianę - czy potrzebny jest fachowiec?

Położenie tynku wydaje się czynnością wymagająca obecności fachowca. Oczywiście możesz powierzyć to profesjonalistom, ale nie musisz. Efekt dekoracyjny, jaki osiąga się poprzez nałożenie tynku, bez większych problemów możesz osiągnąć samodzielnie. Musisz tylko przestrzegać zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniach tego typu produktów. Pomoże Ci również kilka naszych wskazówek.

Poza wybranym produktem do dekoracji potrzebujesz jeszcze narzędzi. Gąbka, folia lub szczotka o miękkim włosiu pomoże uzyskać delikatne faktury. Za pomocą szczotki o twardym włosiu, plastikowej szpachelki, czy najprostszego grzebyka uzyskasz charakterystyczne rowki i wgłębienia. Możesz również ubrać rękawicę malarską i dłonią tworzyć nieregularne mazy bądź koliste ruchy na ścianie, co także pozwoli Ci osiągnąć bardzo ciekawe efekty dekoracyjne.

Magnat efekty dekoracyjne, czyli idealny system dekoracji

Jeśli zależy Ci na prostym położeniu efektów dekoracyjnych, to ciekawą propozycję stanowi system dekoracyjny Magnat Style. Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych ofert efektów dekoracyjnych na rynku, znajdziesz w niej m. in. glinki weneckie, tynki dekoracyjne, farby strukturalne i bogatą ofertę pigmentów barwiących. Na dekoracyjny system Magnat Style składa się z reguły farba podkładowa, farba klejowa, pigment barwiący oraz lakier rustykalny.

W ofercie producenta znajdziesz efekty dekoracyjne ścian pozwalające uzyskać różnego rodzaju powierzchnie. W ofercie viverto.pl dostępne są m. in. takie zestawy jak: Beton Magnat Style, który pozwoli uzyskać ścianę o strukturze betonu, Magnat Style Perla Sabbia - daje przestrzenny efekt dekoracyjny z satynową poświatą, Magnat Style Marmur Klasyczny - uzyskasz efekt naturalnego piaskowca czy Magnat Style Stiuk Wenecki dający efekt szlifowanego marmuru.

Efekty dekoracyjne na ściany do każdego pomieszczenia

Do jakiego stylu pasują emalia dekorujące ściany? Właściwie nie ma tu ograniczeń! Barwiąc wybrany rodzaj farby za pomocą pigmentu, dopasujesz efekt do reszty wystroju. Jeśli Twoje mieszkanie jest utrzymane w stylu loftowym, oryginalna szarość betonu dekoracyjnego będzie idealnie komponować się z metalowymi wykończeniami i żarnikowymi żarówkami. W przypadku delikatnego wnętrza, z przewagą jasnych kolorów i miękkich wykończeń, dobrze sprawdzi się perełka. Pomieszczenie delikatnie rozbłyśnie, a zabawa światłem podkreśli delikatność i harmonię wnętrza.

W ofercie sklepu viverto.pl znajdziesz niezwykle bogaty wybór obejmujący różnego rodzaju efekty dekoracyjne na ścianę, które pozwolą Ci stworzyć oryginalne i przepiękne wnętrza. Tego typu produkty pozwalają bowiem na dokonanie spektakularnych zmian, które co ważne można wykonać samodzielnie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem w tej kategorii, z pewnością znajdziesz produkt, który spełni wszystkie Twoje wymagania!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Wykończenie
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone