0

Farby dekoracyjne

(23 produktów)

Malowane ściany wcale nie muszą być nudne, a efekty malarskich zabiegów przewidywalne. Jeśli chcesz stworzyć wyjątkowe wnętrze za pomocą farb, spokojnie możesz postawić na farby dekoracyjne do ścian. Jest to specjalna gama produktów, dedykowana do tworzenia oryginalnych i nietuzinkowych aranżacji, całkowicie zmieniających pojęcie tradycyjnej farby do ściany. Nowoczesne farby dekoracyjne to coś, co trzeba po prostu wypróbować. W naszym sklepie viverto.pl oferujemy bogaty wybór tego typu produktów. Sprawdź, który z nich nadaje się właśnie dla Ciebie!

Farba Dekoracyjna Złoto 25ml Dorex

Farba Dekoracyjna Złoto 25ml Dorex

7.40PLN / szt
W MAGAZYNIE
Farba Dekoracyjna Srebro 25ml Dorex

Farba Dekoracyjna Srebro 25ml Dorex

7.40PLN / szt
W MAGAZYNIE
Baza C farby do mebli Empire 2,7 l Tikkurila
Super cena
Winyl Z Plus Biały 3L Dekoral

Winyl Z Plus Biały 3L Dekoral

53.99PLN / szt
W MAGAZYNIE

Nowoczesne farby dekoracyjne wewnętrzne

Farby to jedne z najbardziej podstawowych produktów służących do wykończenia wnętrz. Chociaż na dobrą sprawę nie tylko wnętrz, ponieważ znajdują one także inne, bardzo szerokie zastosowanie, czego przykładem są farby do dachu, farby fasadowe czy farby na rdzę albo do drewna. Jest to zatem również doskonały materiał zabezpieczający różnego rodzaju powierzchnie i materiały. Jednak to właśnie ich funkcja dekoracyjna ma z reguły dla nas największe znaczenie - zwłaszcza jeśli chodzi nam o ściany wewnątrz budynku.

Co ważne, wybór produktów z tej kategorii może przyprawić o zawrót głowy. Farby różnią się pomiędzy sobą zarówno rodzajem i składem, jak i czasem schnięcia, sposobem aplikacji i w końcu kolorem. W tym wszystkim mamy do wyboru także nowoczesne farby dekoracyjne do wnętrz, które jeszcze bardziej różnią się od pozostałych produktów dedykowanych do malowania ścian. Na czym ta różnica polega?

Farby dekoracyjne na ścianę - dlaczego są tak wyjątkowe?

O tym, że farby dekoracyjne na ścianę pozwalają uzyskać wręcz magiczne efekty, nie ma nawet co dyskutować. To trzeba zobaczyć - najlepiej na swojej własnej ścianie. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretne farby dekoracyjne i zakaszesz rękawy do pokrycia nimi swoich ścian, wyjaśnimy, czym one dokładnie są.

Farby dekoracyjne do ścian to dość szeroka gama produktów, do której można zaliczyć także tynki strukturalne i efekty dekoracyjne, co tak naprawdę jest dopiero wstępną klasyfikacją. Ogólnie farby dekoracyjne do wnętrz dzielą się bowiem na:

  • strukturalne - powierzchnia o ziarnistej fakturze

  • tynki dekoracyjne - chropowata struktura, którą można dowolnie kształtować

  • laserunkowe - efekt opalizacji na perłowo lub tęczowo

  • lakiery z brokatem - ściany z błyszczącymi drobinkami

  • lakiery dające efekt spękania - żłobienia, rysy, postarzenie

  • stiuk wenecki - efekt marmuru

  • pergameo - efekt pomiętego papieru z żyłkami i fałdkami.

Powodem, dla którego coraz więcej osób wybiera farby dekoracyjne, jest możliwość wykonania oryginalnej aranżacji, w której za pomocą tego typu farby imitowane są inne, często bardzo ekskluzywne i modne materiały, takie jak kamień naturalny, marmur, beton, a nawet aksamitne okładziny materiałowe czy powierzchnie opalizujące metalicznym blaskiem. Co istotne, farby strukturalne można nakładać samodzielnie, a ostateczny efekt uzależniony jest od naszej własnej kreatywności oraz rodzaju zastosowanych narzędzi i akcesoriów malarskich.

Farby dekoracyjne na ścianie - jak położyć?

Położenie farby dekoracyjnej inaczej przebiega w przypadku farb o gęstej konsystencji (tynki dekoracyjne, farby strukturalne, stiuk wenecki), a inaczej w przypadku lakierów z brokatem czy lakierów dających efekt spękania. Tym, na co warto zwrócić uwagę, są specjalne systemy, gdzie aplikuje się warstwowo kilka różnych produktów, co pozwala uzyskać nie tylko spektakularny, ale również bardzo trwały efekt.

Takim rozwiązaniem jest System Dekoracyjny MAGNAT Style, na który w zależności od konkretnego typu, składa się kilka produktów, takich jak np. podkład, czasami również grunt, pigment barwiący oraz lakier zabezpieczający powierzchnię.

Magnat farby dekoracyjne - aplikacja krok po kroku

Położenie takiego systemu dekoracyjnego nie jest trudne. Podkład miesza się z pigmentem i nakłada się go na ścianę, po uprzednim pomalowaniu jej gruntem, jeśli tak zaleca producent. Jeżeli chcemy uzyskać porządny efekt żłobień i nadżerek, najlepiej położyć 2 warstwy tynku, a następnie dać upust swojej wizji artystycznej. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie pomalowanej ściany dedykowanym do tego lakierem, dzięki któremu nasze dzieło zyska powłokę ochronną, która umożliwi jej ewentualne czyszczenie - nawet wodą z dodatkiem detergentu.

Przy czym farby dekoracyjne Magnat to naprawdę wyjątkowy asortyment dla wyjątkowych wnętrz. Tego typu farby umożliwiają osiągnięcie niezwykłych efektów wizualnych, fakturalnych i teksturalnych. Duży wybór produktów Magnat w sklepie viverto.pl pozwala nadać ścianom unikalną strukturę, kolor i rysunek. Za sprawą tynków strukturalnych można tworzyć na ścianie dowolne kształty. W tym przypadku kreatywność danej aranżacji ogranicza tylko wyobraźnia!

Jakie farby dekoracyjne na ścianę do salonu?

Przy aranżacji salonu zastosowanie znajdują zarówno kolorowe, jak i białe farby. Biel powiększa pomieszczenie i daje poczucie czystości i świeżości. Na jej tle można ładnie wyeksponować inne elementy aranżacji. Z drugiej strony białe ściany mogą się brudzić, zwłaszcza jeśli mamy w domu małe dzieci lub kominek. Strukturalne farby dekoracyjne mogą jednak wykrzesać z bieli coś więcej. Ziarnista struktura, ryski i pęknięcia odbiorą bieli nieco jej nieskazitelności, a równocześnie pozwolą na stworzenie jasnej i przestronnej aranżacji.

W przypadku ściennych farb dekoracyjnych warto postawić na bardziej oryginalne rozwiązania i zdecydować się na pokrycie chociaż jednej ściany bardziej efektowną powłoką np. stiukiem weneckim czy ciemnym tynkiem strukturalnym. Farby dekoracyjne świetnie sprawdzając się także w zaakcentowaniu konkretnych stref. Można nimi pomalować kolumny czy ozdobić drzwi lub oddzielić strefę wypoczynkową od strefy jadalnej. Farbami dekoracyjnymi można również pokrywać sufity, co także daje oszałamiające efekty.

Farby dekoracyjne do kuchni i łazienki - efekt strukturalny i nie tylko!

A co z kuchnią i łazienką? Okazuje się, że farby dekoracyjne na ścianę również w tych pomieszczeniach sprawdzą się idealnie. Efekt marmuru, trawertynu czy nawet farby dekoracyjne z brokatem w newralgicznych miejscach kuchni lub łazienki, wniosą powiew oryginalności w wystroju całego wnętrza. Farby do kuchni i łazienki z efektami mogą być doskonałą alternatywą dla płytek. Co ważne, znowu pojawia się tutaj łatwość nakładania farb i to, że spokojnie można wykonać całą pracę samodzielnie!

Farby dekoracyjne to oryginalna alternatywa dla innych sposobów wykańczania wnętrz, która daje bardzo dużą kontrolę nad efektem ostatecznym. Z tego powodu szczególnie podoba się osobom kreatywnym, które chcą stworzyć wnętrze piękne i niepowtarzalne. W sklepie viverto.pl dostępna jest bogata oferta, obejmująca różnego rodzaju farby dekoracyjne do ścian, a także akcesoria malarskie, które pozwolą Ci na szybkie i samodzielne położenie wybranej farby. Sprawdź naszą ofertę i chodź, pomaluj swój świat, w taki sposób, w jaki pragniesz!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Wykończenie
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone