Farba Lowicyn-Sx Czerwony Winny 5L Polifarb Łódź
Producent:
Polifarb Łódź
Cena:272.54PLN / szt

Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:

Farba Lowicyn-SX Polifarb Łódź

LOWICYN-Sx jest gruntoemalią przeznaczoną do bezpośredniego malowania powierzchni stalowych ocynkowanych w celu zabezpieczenia przed korozją i dekoracyjnym oraz do renowacji powierzchni uprzednio pomalowanych farbami rozpuszczalnikowymi grupy LOWICYN.

Do stosowania:

  • w budownictwie do malowania dachów, rynien, parapetów, ogrodzeń itp.,
  • w przemyśle do malowania konstrukcji stalowych ocynkowanych (mosty, wiadukty, słupy, barierki) oraz ocynkowanych elementów maszyn, urządzeń itp.
  • można nią pomalować również elementy stalowe, aluminiowe, z drewna i materiałów drewnopochodnych oraz tynku i betonu po odpowiednim zagruntowaniu podłoża.

Przygotowanie podłoża do malowania:

Powierzchnie ocynkowane zanurzeniowo (ogniowo) i galwanicznie - nowe mogą być malowane przed eksploatacją ale korzystniej, po wysezonowaniu na powietrzu (ok. 1 rok). Podłoże przed malowaniem odtłuścić. Użyć do tego celu wodnego roztworu preparatu EMULSOL RN-1 (można go nabyć w sklepie lub hurtowni, w której dokonywany jest zakup farby), sporządzonego zgodnie z instrukcją stosowania podaną na jego opakowaniu. Produkty korozji cynku (biały nalot) można usunąć przecierając powierzchnię syntetyczną włókniną z wprowadzonym ścierniwem nasączoną 5 %-owym roztworem amoniaku. 

  • Powierzchnie ocynkowane metodą metalizacji natryskowej – w celu doszczelnienia powłoki cynkowej pomalować farbą LOWICYN-SX w możliwie krótkim czasie po operacji cynkowania (do 4 godz.). Powierzchnia przed doszczelnieniem powinna być odkurzona i osuszona. Przed nałożeniem farby LOWICYN-SX porowatą powłokę cynkową można zaimpregnować Lakierem dyspersyjnym akrylowym ogólnego stosowania.
  • Powierzchnie ocynkowane eksploatowane i przeznaczone do malowania renowacyjnego przed malowaniem oczyścić z przylegającego brudu i luźno trzymającej się powłoki starej farby (dot. renowacji), a następnie odtłuścić (zmyć) wodnym roztworem preparatu EMULSOL RN-1 i spłukać czystą wodą. Ubytki powłoki – w przypadku braku korozji stali - uzupełnić farbą LOWICYN lub LOWICYN-SX.
  • Elementy aluminiowe i aluminiowane natryskowo po oczyszczeniu i odtłuszczeniu jw. można pomalować bezpośrednio farbą LOWICYN-SX lub po uprzednim zagruntowaniu farbą poliwinylową do gruntowania przeciwrdzewną LOWIKOR-2 postępując zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji stosowania tej farby.
  • Powierzchnie z drewna i materiałów drewnopochodnych można bezpośrednio malować farbą LOWICYN-SX lub po ich uprzednim zaimpregnowaniu odpowiednim preparatem chroniącym przed rozwojem szkodliwych mikroorganizmów.
  • Powierzchnie tynku i betonu przed malowaniem zaimpregnować Lakierem dyspersyjnym akrylowym ogólnego stosowania lub rozcieńczoną (5 % obj.) farbą LOWICYN-Sx.

Warunki malowania:

Do malowania można przystąpić, kiedy powierzchnie są czyste i suche.

Temperatura podłoża powinna być wyższa od punktu rosy co najmniej o 3oC. Farbę przed użyciem dokładnie wymieszać, nawet gdy osad nie występuje. Niedokładność wymieszania może spowodować różnice w wyglądzie powłoki objawiające się zróżnicowaniem połysku oraz koloru dla farby pochodzącej z tego samego opakowania.

Sposób aplikacji:

Farba o lepkości handlowej nadaje się do malowania pędzlem, wałkiem oraz natryskiem bezpowietrznym. Do natrysku powietrznego (pneumatycznego), i elektrostatycznego oraz malowania zanurzeniowego, farbę należy rozcieńczyć ( do 10 % wag.). Natrysk pneumatyczny, elektrostatyczny oraz malowanie metodą zanurzeniową można stosować wyłącznie w instalacjach. Przy malowaniu blach ocynkowanych korzystne jest malowanie pierwszej warstwy pędzlem. Do malowania używać pędzli miękkich. Przy malowaniu warstwy drugiej i następnych poprzednie warstwy mogą ulegać zmiękczaniu, co ogranicza możliwość wielokrotnego pociągania pędzlem. 

Pojemność:5 L
Zalecana liczba warstw:2-3
Czas schnięcia:3 godziny
Wydajność:11 m2/L
Kolor:Czerwony Winny
Powłoka:Połysk

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone