Włoskie płytki ceramiczne, czyli trwałość, finezja, styl i elegancja.
Włoskie płytki to – obok produktów z Portugalii i Hiszpanii – jeden z częstszych wyborów, jeśli chodzi o zagraniczne płytki ceramiczne. I choć te produkowane w Polsce nie są wcale złe, to jednak o włoskiej ceramice mówi się, że jest niezwykłym połączeniem praktycznych rozwiązań oraz estetyki najwyższej próby.
Płytki włoskie - sekret tkwi w produkcji
Tworzenie płytek ceramicznych to proces, który trwa. Wszystko zaczyna się od połączenia odpowiednich składników w takich proporcjach, by w efekcie płytki były trwałe i solidne. Po zmieszaniu w jedną masę gliny, piasku, minerałów uszlachetniających oraz po dodaniu wody, masę poddaje się procesom prasowania lub ciągnienia. Kolejnym etapem jest wypalanie przygotowanych płytek w ogromnej temperaturze dochodzącej nawet do 1300 stopni Celsjusza. Gdy płytki zostaną wypalone (a proces taki może trwać nawet 30 godzin), przychodzi czas na ich zdobienie. Maluje się je i dekoruje, nadając pożądane wzory i kolory. Włoskie płytki ceramiczne są wyborem w stu procentach naturalnym. Są łatwe w utrzymaniu, nie wytwarzają toksyn – doskonale nadają się więc do większości pomieszczeń.
Włoski gres na podłogę, na ścianę, do kuchni i łazienki…
Włoskie płytki gresowe popularne są przede wszystkim ze względu na trwałość i dobrą jakość. Płytki ceramiczne to bowiem doskonałe wykończenie tych pomieszczeń, gdzie utrzymanie czystości stanowi najważniejszy warunek. Dlatego też, najczęściej stosujemy je w kuchni i łazience. To jednak nie jedyne zastosowanie włoskich kafelek. Poza włoskimi płytkami łazienkowymi i włoskimi płytkami do kuchni, bez problemu znajdziemy wzory i kolory, które dopasujemy do przedpokoju czy salonu.
Mniej standardowym rozwiązaniem są włoskie płytki basenowe, które cieszą się popularnością wśród osób kochających przyjemną ochłodę w swoim ogrodzie. Wybierając tego typu płytki – jak również włoskie płytki na taras czy włoskie płytki na balkon – musimy zadbać o to, by były mrozoodporne.
Pamiętajmy, że zwykłe kafle, nadające się do pomieszczeń, nie mogą być narażone na temperaturę poniżej 0 stopni Celsjusza. Wykluczone jest zatem stosowanie ich na zewnątrz.
Ciekawym wariantem wystroju wnętrz dla szczególnie wymagających osób mogą być włoskie płytki marmurowe. Oryginalne, z niepowtarzalną fakturą, o polerowanej, błyszczącej powierzchni… Marmur to materiał, który sprawdza się doskonale na ścianach i posadzkach, również tych podgrzewanych. Dodaje klasy i elegancji, kojarzy się z wysmakowanymi wnętrzami i klasycznym pięknem.
Czy to nie jest przypadkiem drewno?!
Nie! To włoskie płytki drewnopodobne! Czasem naprawdę można się mocno zdziwić… Włoskie płytki imitujące drewno, oferowane przez wielu producentów do złudzenia przypominają ten naturalny, aczkolwiek kapryśny surowiec. Wyobraźmy sobie sytuację, w której marzy się nam łazienka w ciepłym, przytulnym klimacie. Białe ściany, delikatne kształty wolnostojącej wanny, a wszędzie wokół drewno. Od razu w głowie włącza się lampka alarmowa, która ostrzega przed jego zastosowaniem. I słusznie – w łazience, gdzie powierzchnia podłogi czy ściany musi być odporna na wilgoć, zastosowanie drewna jest bardzo kosztowne. Dlatego właśnie tak popularne są włoskie płytki do łazienki, które swoim wyglądem mają przypominać jego naturalne piękno.
Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na włoskie płytki kuchenne, łazienkowe, na taras czy do salonu – wybór jest ogromny. Włoska glazura najpewniej nadal będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem, jednak by dokonać wyboru polecamy zaczerpnąć fachowej porady ekspertów. Jeśli zdecydują się Państwo na zakup płytek w Viverto.pl, a mają Państwo jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, prosimy o kontakt – chętnie doradzimy! ;)