Gładź Polimerowa GTA Biała 18 Kg Atlas
Producent:
Atlas
Cena:53.00PLN / szt

Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:

Gładź Polimerowa GTA Atlas

 • ATLAS GTA produkowana jest jako masa na bazie spoiw żywicznych, wypełniaczy mineralnych i dodatków modyfikujących. Idealnie biała i gładka - selekcjonowane śnieżnobiałe wypełniacze mineralne o optymalnym uziarnieniu umożliwiają uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni bez poprawek. Optymalna konsystencja do nakładania i profilowania.

 • Specjalne dobrane parametry reologiczne pozwalają na łatwą aplikację pacą, wałkiem i agregatem.

 • Gładź idealnie się profiluje, pozwala uzyskać gładką powierzchnię już od pierwszego zaciągnięcia pacą.

 • Szybka aplikacja wałkiem – wyjątkowa konsystencja oraz wydłużony czas otwarty pozwalają na komfortową aplikację wałkiem w krótkim czasie; gładź równomiernie się rozprowadza i nie chlapie.

 • Wytrzymała i elastyczna - elastyczne wiązania polimerowe zapewniają wysoką przyczepność i odporność na pękanie szpachlowanych powierzchni.

 • Wszystkie poziomy szpachlowania gipsowego: do spoinowania płyt g-k z użyciem taśm zbrojących i całopowierzchniowego szpachlowania.

 • Bezpieczna aplikacja „mokre na mokre” - skrócenie czasu realizacji i minimalne ryzyko powstawania pęcherzy. Obróbka „na mokro” - wygładzanie na mokro umożliwia uzyskanie gładkiej powierzchni bez pylenia, pozwala na szybkie i czyste realizowanie prac remontowych.

 • Do szlifowania ręcznego i mechanicznego - uzyskiwana twardość pozwala na łatwą obróbkę powierzchni, zarówno ręcznie i mechanicznie.


Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być:

- Nośne, wysezonowane do stanu powietrzno-suchego - przyjmuje się, że czas sezonowania podłoży wynosi odpowiednio:
 • 1 tydzień na każdy cm grubości dla nowych tynków gipsowych (np. ATLAS GIPS SOLARIS), cementowych i cementowo-wapiennych,
 • 28 dni dla ścian i stropów betonowych.
Powyższe dane dotyczą warunków standardowych (20 o C i 55% Rh). W innych warunkach czasy te mogą ulec zmianie.

- Oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność gładzi, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby i środków antyadhezyjnych, zagruntowane; preparatem gruntującym ATLAS     GRUNTOWNIK lub ATLAS UNI-GRUNT; w przypadku nadmiernej chłonności podłoża, - warstwą sczepną ATLAS GRUNTO-PLAST; gdy podłoże ma niską chłonność lub charakteryzuje się gładką powierzchnią (np. betonowe   stropy i ściany).

Przygotowanie masy:

Masa jest gotowa do użycia w przypadku aplikacji ręcznej. Przy aplikacji wałkiem lub aplikacji mechanicznej dopuszcza się rozcieńczenie masy czystą woda w ilości do 2%. Bezpośrednio przed użyciem masę należy przemieszać. Należy używać mieszadeł, które nie powodują napowietrzania masy.

Nakładanie gładzi:

 • Aplikacja wałkiem - masę należy nanosić za pomocą wałka z runem minimum 11 mm, równomiernie rozprowadzając ją po podłożu. Naniesioną warstwę wygładzić za pomocą pacy (szpachli) ze stali nierdzewnej.

 • Aplikacja pacą - masę należy nakładać równomiernie za pomocą stalowej pacy nierdzewnej, dociskając do podłoża. Nie należy przekraczać maksymalnej grubości warstwy.

Aplikacja kolejnych warstw:

 • „mokre na mokre” - kolejna warstwa może być nakładana na wstępnie związaną warstwę wcześniejszą - powierzchnia powinna być matowa i sucha w dotyku, co następuje zazwyczaj po około 2 godzinach od nałożenia (w temperaturze 20 °C i 55 % wilgotności).

 • „mokre na suche” - jeśli kolejna warstwa będzie aplikowana po stwardnieniu i wyschnięciu warstwy wcześniejszej, przed nakładaniem rekomendowane jest zwilżenie powierzchni wodą.

Aplikacja mechaniczna:

Do aplikacji mechanicznej rekomendowane są następujące urządzania (należy

zdemontować główny filtr urządzenia).

Szlifowanie

Szlifowanie należy wykonać po całkowitym wyschnięciu powierzchni, ręcznie lub mechanicznie, za pomocą papieru lub siatek.

Bezpyłowa obróbka powierzchni

Bezpyłową obróbkę powierzchni można wykonać po stwardnieniu gładzi. Obrabianą powierzchnie należy zwilżyć wodą za pomocą spryskiwacza i zacierać ruchami okrężnymi za pomocą pacy z gąbką gumową do uzyskania powierzchni o żądanej gładkości.

Wykonanie spoinowania - z użyciem taśmy

Masę nałożyć bezpośrednio w przestrzeń pomiędzy sąsiadującymi płytami, dążąc do pełnego jej wypełnienia. Po wstępnym jej związaniu, nanieść cienką warstwę masy i wkleić taśmę zbrojącą. Taśmę należy docisnąć, tak aby przylegała dokładnie i bez fałd. Następnie powierzchnię taśmy pokryć cienką warstwą masy i pozostawić do stwardnienia.

Masa nadaje się również do szpachlowania główek wkrętów stosowanych do mocowania płyt.

Prace wykończeniowe

Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych powierzchnia gładzi musi być odpowiednio sucha i oczyszczona z pyłu powstałego podczas szlifowania. Malowanie i tapetowanie należy poprzedzić gruntowaniem podłoża zgodnie z zaleceniami producenta farby lub tapety.

Do malowania gładzi można stosować:

 • farby akrylowe, np. ATLAS ecoFARBA

 • lateksowe, np. ATLAS optiFARBA, ATLAS proFARBA.

Pojemność:18Kg
Kraj pochodzenia:Polska
Czas schnięcia:6 godzin
Sposób aplikacji:paca stalowa / wałek / natrysk
Kolor:Biały

Opinie użytkowników

2020-11-05 20:54:32
Polecam super produkt

Dodaj własną opinię

5.00 / 5 (1 głosów)
VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone