0
Klej do Styropianu i płyt EPS XPS 750ml Cobler
Producent:
Cobler
Cena:27,00PLN / szt
Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

Klej do Styropianu i płyt EPS XPS 750 ml Cobler

Klej poliuretanowy marki Cobler to profesjonalny produkt przeznaczony do klejenia styropianu, płyt EPS i XPS do podłoża wykonanego z tynku, cegły, drewna i betonu. Dostępny jest w postaci gotowej pianki, która wyróżnia się doskonałym wiązaniem, wydajnością i łatwością w aplikacji. Jego zastosowanie przyspiesza wykonywane prace – czas schnięcia kleju jest znacznie krótszy niż w wypadku tradycyjnych zapraw klejowych. Klej do styropianu poliuretanowy Cobler służy do montażu płyt izolacyjnych z polistyrenu (tradycyjnych i ekstrudowanych) w ociepleniach wykonywanych metodą „lekko mokrą”.

Pianka do styropianu Cobler – zalety

Cobler to pistoletowy klej w aerozolu. Stosowany jest podczas prac budowlanych w nowych budynkach, jak i w trakcie remontu starszych systemów ociepleń. Jego największą przewagą nad tradycyjnymi zaprawami klejowymi jest znacznie szybsza i łatwiejsza aplikacja. Pianka sprzedawana jest w formie gotowej do użycia, zatem odpada konieczność przygotowywania mieszanki i przerywania prac. Produkt ten jest także bardziej wydajny – jedno opakowanie o pojemności 750 ml wystarcza na pokrycie do 10m2 powierzchni. To, co wyróżnia klej do styropianu i płyt EPS XPS, to także szybki czas utwardzenia – użyte płyty są gotowe do dalszej obróbki po upływie 2 godzin. Pianka dostępna w formie poręcznego aerozolu jest także łatwa w transporcie i przechowywaniu. Docenią ją zarówno profesjonaliści, jak i osoby, które poszukują sprawdzonego produktu wysokiej jakości do własnego użytku.

Klej do styropianu w pistolecie – jak stosować piankę Cobler?

Aby uzyskać najlepsze efekty, należy stosować się do zaleceń producenta. Podczas wykonywania ociepleń na dużych powierzchniach oraz tych, znajdujących się na wysokości należy stosować dodatkowe łączniki mechaniczne. Prace z użyciem kleju wykonywać w temperaturze od 0oC do +30oC. Temperatura pojemnika powinna wynosić minimum 20oC. Uwaga! Pojemnik pod ciśnieniem – nie należy doprowadzać do przegrzania puszki.

Sposób użycia:
  1. Przed użyciem produktu, wstrząsnąć kilkukrotnie pojemnikiem w celu zmieszania składników.
  2. Nakręcić pojemnik na pistolet do aplikacji pian.
  3. Klej do styropianu w piance Cobler nakładać warkoczem o średnicy około 3 cm z zachowaniem około 2 cm odstępu od krawędzi płyty i jednym pasem wzdłuż środka płyty. Odstęp pomiędzy warkoczami powinien wynosić około 5 cm.
  4. Po przyklejeniu płyty do podłoża niezwłocznie dokonać wszelkich korekt. Klej wiąże po 10 minutach od aplikacji.
  5. Podczas wykonywania prac w niekorzystnych warunkach atmosferycznych stosować siatkę ochronną na rusztowania oraz podpory powierzchni narożnych budynku.
  6. Czas pełnego wiązania wynosi 2 godziny. Po ich upływie możliwe jest wykonywanie dalszej obróbki.
  7. Wymagane jest dodatkowe wzmocnienie płyt za pomocą łączników mechanicznych, takich jak kołki.

Przechowywanie:
Piankę do klejenia styropianu należy przechowywać w suchym, chłodnym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, w oryginalnym opakowaniu. Trzymać z dala od miejsc silnie nasłonecznionych i narażonych na działanie wysokich temperatur. Produkt składować oraz używać w pozycji pionowej.

Postaw na wysokiej jakości akcesoria do ociepleń, z którymi stworzysz trwały i odporny system izolacyjny w Twoim domu. Kup klej poliuretanowy do styropianu Cobler na viverto.pl w atrakcyjnej cenie i skorzystaj z wygodnej opcji dostawy pod same drzwi.

W zestawie znajdują się rękawiczki jednorazowe PE.
Zastosowanie:Wewnętrzne, zewnętrzne
Pojemność:750 ml
Czas schnięcia:10 min
Wydajność:10 m²/opak.
Sposób aplikacji:Pistolet do pian

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2022. Wszelkie prawa zastrzeżone