0

Ocieplenia

(167 produktów)

Ocieplenie domu stanowi bardzo ważną kwestię podczas jego budowy. Odpowiednio dobrana izolacja pozwala ograniczyć utratę ciepła, chroniąc wnętrze budynku, a także znacznie obniżając koszty jego ogrzania. Warto więc zadbać o nią już na etapie projektowania, by uniknąć nieprzewidzianych wpadek i kosztownych poprawek. Ważne jest więc, by podczas wyboru materiałów użytych do ocieplenia, kierować się jakością, która zapewni wiele lat odporności cieplnej. W tym dziale znajdziesz produkty przydatne podczas tworzenia warstwy termoizolacyjnej, a także te, używane do jej wykończenia i nadania indywidualnego charakteru, takie jak tynki silikonowe, farby elewacyjne, siatki elewacyjne oraz wiele innych produktów, które ułatwią Ci stworzenie trwałej izolacji domu.

Baza tynku SilikonTop 1,5K 25 kg Baumit

Baza tynku SilikonTop 1,5K 25 kg Baumit

215.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Tynk Silikonowy Baza 1.25 kg Goldmurit

Tynk Silikonowy Baza 1.25 kg Goldmurit

250.35PLN / szt
W MAGAZYNIE
Tynk Silikonowy CT 74 25 kg Ceresit

Tynk Silikonowy CT 74 25 kg Ceresit

238.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Tynk Akrylowy Biały K15 25 kg Caparol

Tynk Akrylowy Biały K15 25 kg Caparol

231.99PLN / szt
W MAGAZYNIE

Termoizolacja podstawą ocieplenia domu

Budowa domu od podstaw stanowi nie lada wyzwanie. Jej zwieńczeniem powinien być wybór ocieplenia elewacji. Najczęściej wybieranymi materiałami termoizolacyjnymi są styropiany i wełny mineralne. Charakteryzują się one doskonałymi parametrami technicznymi, są trwałe i stosunkowo łatwe w montażu. Równie ważna, co wybór danej okładziny jest decyzja dotycząca zapraw i akcesoriów do ociepleń. Dzięki inwestycji w wysokiej klasy produkty zyskasz pewność, że fasada budynku będzie trwała i niepodatna na działanie czynników zewnętrznych oraz dobrze chroniona. W naszym sklepie znajdziesz wyłącznie produkty od sprawdzonych producentów, których użycie zapewni Ci ciepło i spokój na lata.

Ocieplenie budynku – poznaj jego zalety

Poprawnie wykonana termoizolacja domu niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala na oszczędzenie środków potrzebnych do ogrzania budynku – brak uciekającego ciepła to czysty zysk. Poza tym znacznie poprawia ona cyrkulację powietrza w pomieszczeniach, co przekłada się na mniejsze ryzyko pojawienia się na ścianach wykwitów i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia. Ocieplanie budynku to także ekologiczna opcja – mniej zużytej energii potrzebnej do wytworzenia ciepła stanowi niemałą korzyść dla środowiska. Podczas planowania ocieplenia domu można także zadbać o jego fasadę, wykańczając ją na przykład tynkami silikonowo-silikatowymi lub farbami akrylowymi.

Koszt ocieplenia domu

Ocieplanie domu wiąże się z kosztami. Oczywiście największym z nich są materiały do ocieplenia domu. Do nich należy dodać cenę za usługę fachowca, a także ewentualne wydatki związane z ekspertyzą energetyczną budynku oraz formalnościami prawnymi (przed przystąpieniem do prac warto upewnić się, że w związku z nimi nie są wymagane żadne zgłoszenia i pozwolenia). W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty niezbędne do izolacji oraz wykończenia fasady budynku w atrakcyjnych cenach. Dzięki nim obniżysz całościowy koszt ocieplenia zewnętrznych ścian nieruchomości.

Niezależnie od tego, czy budujesz dom, czy remontujesz wiekową posiadłość, należy przestrzegać kilku reguł, które zapewnią izolacji wytrzymałość i prawidłowe działanie. Dzięki nim zyskasz pewność, że przeprowadzony remont podniesie komfort korzystania z wnętrza budynku:
  • Wybór materiału

Na rynku dostępne są coraz nowocześniejsze systemy izolacji. Możesz więc zdecydować się na klasyczny styropian lub wełnę z włókien mineralnych. Ich wybór powinien być zależny od przeprowadzonego wcześniej audytu energetycznego, materiału, z jakiego zbudowany jest budynek oraz czynników takich jak klimat, powierzchnia do izolacji, stan ścian. Ważnym elementem są także zaprawy, grunty elewacyjne i narzędzia niezbędne przy pracy.
  • Wybór pory pracy

Warto zaznaczyć, że prace przy elewacji najlepiej wykonywać jest poza sezonem grzewczym. Przede wszystkim ze względu na znacznie korzystniejsze warunki pogodowe. Późną wiosną oraz latem występuje także o wiele mniejsza wilgotność powietrza, która sprzyja osuszaniu ścian. Należy bowiem pamiętać, że izolację wykonuje się na wyłącznie na ścianach, które nie są zawilgocone. W innym przypadku można narazić dom na odparzenie warstwy elewacji i jej zniszczenie.
  • Wybór fachowca

Często zdarza się, że osoby planujące remont, bądź wykończenie fasady budynku i termoizolację rezygnują z usług profesjonalnej firmy budowlanej, zawierzając swojej wiedzy. Niestety niekiedy jest ona zbyt niewielka, by prawidłowo wykonać ocieplenia. Podczas tworzenia projektu prac warto wspomóc się wiedzą fachowców, którzy nie tylko poprawnie wykonają powierzone im zadanie, ale także pomogą w wyborze najlepszych materiałów.
  • Odpowiedni rozkład izolacji

Wiele mówi się o tak zwanych mostkach termicznych, które potrafią zepsuć nawet najlepiej wykonaną izolację budynku. Powstają one w miejscach, które zostały pominięte podczas układania materiałów do ocieplenia, takich jak balkony, podłogi czy nadziemia. Dlatego ważne jest, by zadbać także o te powierzchnie, odpowiednio je izolując.

Ocieplanie domu styropianem – co warto wiedzieć?

Styropian to wciąż jeden z najchętniej wybieranych materiałów służących do termoizolacji budynku. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim dostępności, łatwości w obróbce oraz cenie. Jego montaż nie jest skomplikowany – najpopularniejszą metodą na ocieplenie budynku styropianem jest tak zwana metoda „lekka mokra”. Polega ona na przytwierdzeniu płyt z tworzywa sztucznego do warstwy przygotowanej z zaprawy klejącej oraz ich wzmocnienie poprzez zastosowanie specjalnych kołków montażowych. Następnie należy odpowiednio zatopić siatkę zbrojącą, która staje się trwałym podkładem pod tynki. Wiele osób waha się przed wyborem styropianu do ocieplenia swojego domu. Wątpliwości wynikają z obawy przed niską przepuszczalnością materiału, co w konsekwencji mogłoby prowadzić do zatrzymania wymiany powietrza pomiędzy ścianami i ich zawilgoceniem. Na szczęście na rynku dostępne są coraz nowocześniejsze generacje styropianowych okładzin, które doskonale utrzymują ciepło, jednocześnie zapewniając obieg powietrza.

Ocieplenie domu – materiały, znajdujące się pod tynkiem, ale także elewacja

Izolacja domu często połączona jest ze zmianą wyglądu jego fasady. Uszczelnienie i ocieplenie ścian budynków stanowi świetną okazję do zadbania o jego wygląd zewnętrzny. Elewacja potrafi bowiem znacznie wpłynąć na otoczenie i wyróżnić nieruchomość na tle pozostałych w okolicy.

A co na elewację?

Możesz wybrać spośród wielu produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym. Znajdziesz u nas kamień dekoracyjny, płytki elewacyjne i piękne deski elastyczne, a także tynki akrylowe i farby elewacyjne akrylowe, z którymi stworzysz wiele ciekawych projektów. Dodatkowo wzmocnisz termoizolację budynku i ochronisz ją przed działaniem niekorzystnych czynników, dzięki czemu zyskasz pewność, że zewnętrzne ściany Twojego domu pozostaną w niezmienionym stanie. 

W viverto.pl znajdziesz wysokiej jakości tynki, grunty, farby elewacyjne silikonowe, a także akcesoria do ociepleń, które ułatwią Ci metamorfozę Twojego domu. Przejrzyj ofertę dostępną w naszym dziale ocieplenia i postaw na produkty, które wybrało tysiące klientów na całym świecie. Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy chętnie pomogą Ci w wyborze materiałów budowlanych, które odmienią wygląd Twojej posesji i zadbaj o komfort życia w budynku.

Zapraszamy na zakupy!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Rodzaj powierzchni
Kolorystyka
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone