0

Akcesoria do ociepleń

(62 produktów)

Elewacja budynku to nie tylko termoizolacja, tynki i farby, ale także niezbędne akcesoria do ociepleń. Zobacz produkty dostępne w naszym sklepie internetowym i wybierz te, które przydadzą Ci się podczas remontu. Sprawdź także naszą pozostałą ofertę na materiały przydatne w trakcie tworzenia fasady na nowo i kup je w atrakcyjnej cenie.

Taśma tynkarska 50 m x 48 mm Cobler

Taśma tynkarska 50 m x 48 mm Cobler

21.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Klej do Styropianu i płyt EPS XPS 750ml Cobler
Promocja-7%

Klej do Styropianu i płyt EPS XPS 750ml Cobler

27.00PLN / szt 24.99PLN / szt
W MAGAZYNIE
Taśma Amerykańska Tuff Tape 30mb Marrob
Super cena

Taśma Amerykańska Tuff Tape 30mb Marrob

125.00PLN / szt
zostało:80szt
Taśma Amerykańska Tuff Tape 10mb Marrob
Super cena

Taśma Amerykańska Tuff Tape 10mb Marrob

60.00PLN / szt
zostało:26szt

Akcesoria do elewacji – równie ważne, co jej podstawowe elementy

Podczas prac wykończeniowych na fasadzie należy zadbać zarówno o jakość wełny bądź styropianu użytego do termoizolacji, farb i powłok tynkarskich, jak i akcesoriów. Tylko połączenie odpornych produktów gwarantuje dobrą jakość wykonanej elewacji i jej trwałość. Warto pamiętać, że zewnętrzne ściany budynku spełniają dwie funkcję – estetyczną i ochronną. Narażone są na wiele zmiennych czynników atmosferycznych, a także uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, które z czasem mogą pogorszyć ich właściwości. By do tego nie doszło, powinno się zadbać o każdy etap realizacji, stawiając na światowe marki takie jak Caparol czy Baumit oraz sprawdzonych fachowców.

Akcesoria do izolacji – jakie elementy są potrzebne jako uzupełnienie elewacji?

Ściany zewnętrzne budynku składają się z kilku warstw, w których każda potrzebuje elementów uzupełniających. Przede wszystkim są nimi siatki elewacyjne i kołki. Dodatkowo warto użyć profili tynkarskich, narożników z siatką i listew startowych. Do czego służą? Wyjaśniamy.

  • Siatki elewacyjne
Stosowane są jako wierzchnia warstwa na styropian, wełnę mineralną, bądź inną izolację. Zabezpieczają ocieplenie budynku przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są bardzo ważnym elementem, który bezpośrednio wpływa na trwałość elewacji, dlatego podczas ich zakupu warto postawić na produkty od sprawdzonych marek.

  • Kołki do styropianu
Używane w termoizolacji składającej się z płyt styropianowych. Służą do trwałego łączenia materiału z podłożem. Na rynku dostępne są modele w różnych rozmiarach, które można dopasować do grubości użytej warstwy termoizolacyjnej. Wykonane są z tworzyw o podwyższonej trwałości, ponieważ narażone są na działanie zmiennych czynników.

  • Narożniki z siatką
Pozwalają na stworzenie idealnie prostych kątów i dodatkowo zabezpieczają najbardziej zewnętrzne części ściany budynku. Podobnie jak siatki elewacyjne, są wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników zewnętrznych i przeznaczone do różnych systemów izolacji. Ich prawidłowy montaż sprawia, że nie są widoczne na elewacji.

  • Listwy startowe
To ważny element, ponieważ od niego zależy odpowiednie ułożenie warstw termoizolacyjnych. Listwy przeznaczone są do układania w formie startowej i wyznaczają poziom. Dodatkowo oddzielają one krawędź ocieplenia od cokołów budynku, wzmacniają ją i chronią przed gryzoniami i owadami.
Oprócz wspomnianych akcesoriów do izolacji styropianu i wełny ważny jest także odpowiednio dobrany grunt elewacyjny oraz zaprawa. Ich właściwości powinny pokrywać się z wybraną warstwą nawierzchniową elewacji, stanowiąc jej trwały podkład.

Akcesoria do ocieplenia domu – ile kosztują?

Biorąc pod uwagę ogólne wydatki poniesione na remont elewacji, akcesoria zdają się najmniej kosztownym elementem. Nie warto jednak na nich oszczędzać – niskiej jakości wyroby mogą bowiem rażąco wpłynąć na jakość wykończenia zewnętrznych ścian, a nawet skutkować zniszczeniem fasady. Dlatego ważne jest, by zadbać o każdy element, który użyty zostanie w budynku – remonty elewacji przeprowadzane są bowiem rzadko, głównie ze względu na ich koszt.

Akcesoria do dociepleń – sprawdź najlepsze oferty na viverto.pl

Izolacja ścian stanowi jeden z ostatnich etapów budowy. Po jej wykonaniu do zrobienia zostają zazwyczaj wyłącznie prace wewnątrz budynku. Odpowiednio wykonane ocieplenie pozwoli utrzymać ciepło w pomieszczeniach i oszczędzić na ich ogrzewaniu. Wiemy o tym, dlatego prezentujemy Ci materiały wysokiej klasy. Ważne jest dla nas zadowolenie naszych klientów, dlatego cały czas poszerzamy ofertę produktów dostępnych w tym dziale. W razie pytań służymy pomocą – nasi doradcy pomogą Ci wybrać akcesoria, farby, tynki, grunty i zaprawy.

Zapraszamy na zakupy.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone