0

Klinkiery

(443 produktów)
Klinkiery cenione są za naturalne pochodzenie, piękno oraz aspekty praktyczne. I właśnie połączenie tych trzech cech sprawia, że tak chętnie wybierane są jako pokrycie schodów, podłóg oraz elewacji. Wytrzymałe na ściskanie, uderzenia, trwałe i eleganckie – takie właśnie klinkiery znaleźć można w naszym sklepie. Bogactwo kolorów daje możliwość doboru odpowiedniego rodzaju płytek tak, by pasowały do Twojego otoczenia. Nie wierzysz? Koniecznie przejrzyj nasze propozycje!
Płytka Grapia Sabbia 17,5x80 Cerrad

Płytka Grapia Sabbia 17,5x80 Cerrad

91.10PLN / m2
W MAGAZYNIE
Parapet Brąz 10x20 Cerrad

Parapet Brąz 10x20 Cerrad

3.00PLN / sztk
W MAGAZYNIE
Płytka Grapia Noce 17,5x80 Cerrad

Płytka Grapia Noce 17,5x80 Cerrad

82.43PLN / m2
W MAGAZYNIE
Gres Tablero Brown 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa

Gres Tablero Brown 120,2x19,3 Ceramica Limone

105.42PLN / m2
5.00(2)
W MAGAZYNIE
Stopnica Qubus Soft Grey 33x33 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Tablero Beige 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa

Gres Tablero Beige 120,2x19,3 Ceramica Limone

105.42PLN / m2
5.00(3)
W MAGAZYNIE
Gres Tablero Cream 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa

Gres Tablero Cream 120,2x19,3 Ceramica Limone

105.42PLN / m2
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Stopnica Limone Qubus Beige 33x33 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Tablero Orange 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa

Gres Tablero Orange 120,2x19,3 Ceramica Limone

105.42PLN / m2
5.00(2)
W MAGAZYNIE
Stopnica Qubus Grey 33x33 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Stopnica Qubus Beige 30x60 Ceramica Limone
Darmowa dostawa

Klinkier – solidna wizytówka domu

Chyba każdy z nas marzy o domu z trwałą, ale zarazem piękną elewacją, która będzie cieszyć oko przez lata. Idealnym wyborem w tej sytuacji jest elewacja z klinkieru, która oprócz tego, że przetrwa działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, to jeszcze będzie efektownie wyglądać. Płytki klinkierowe elewacyjne wyróżniają się kilkoma cechami. Zewnętrzny klinkier elewacyjny jest efektowny, wytrzymały, a co więcej ponadczasowy!

Na niezwykły wygląd elewacji klinkierowej wpływa ich kolorystyka i faktura. Żeby jednak efekt był naprawdę spektakularny, płytki klinkierowe muszą pasować do stylu budynku oraz wpisywać się w otoczenie. Nie bez znaczenia będzie też kolor spoiny, jaki dobierzemy.

Zalety klinkieru na elewacji

Klinkiery charakteryzują się bardzo długą żywotnością. Dzięki temu, że wypalane są z najwyższej jakości gliny, są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Koszt pokrycia ścian płytką klinkierową przewyższa nieco koszt położenia zwykłego tynku, ale za to możemy mieć pewność, że nasza elewacja będzie estetyczna przez długie lata.

Elewacja z klinkieru to rozwiązanie, które nie wymaga częstych remontów ani konserwacji.  Klinkier  nie płowieje, słabo przylega do niego brud, nie osadza się na nim mech ani pleśń, a powierzchowne zabrudzenia można w łatwy sposób usunąć, choćby za pomocą myjki ciśnieniowej. Oprócz tego płytki klinkierowe są odporne na wilgoć i mróz, więc doskonale sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych.

Płytka klinkierowa na całej powierzchni ściany

Zarówno faktury, jak i kolory płytek klinkierowych pozwalają ozdobić ścianę zewnętrzną na wiele różnych sposobów. Najprostszym z nich jest położenie takiej samej płytki klinkierowej na całą powierzchnię ścian. Najczęściej wtedy poleca się dobór spoiwa o kolorze, który kontrastuje z samymi płytkami, by dom nie wyglądał jak jednobarwna bryła.

Klinkier na dolnej części budynku

Kolejny pomysł, który sprawdza się szczególnie w przypadku piętrowych domów, to pokrycie klinkierem jedynie dolnej części budynku, czyli tzw. cokołu.

Ze względu na to, że cokół domu jest miejscem szczególnie narażonym na uszkodzenia i zabrudzenia, płytki klinkierowe sprawdzą się tam doskonale. Stworzą one warstwę ochronną, która nie dość, że będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne to, jeszcze łatwa w czyszczeniu. Klinkier świetnie sprawdzi się także, jeżeli chcesz optycznie obniżyć budynek. Płytki klinkierowe sprawią, że dom będzie wydawać się niższy niż w rzeczywistości.

Nowoczesne, białe płytki klinkierowe

Miłośników prostoty i nowoczesnych aranżacji zachwycą białe płytki klinkierowe, które wspaniale wpisują się w wizję modernistycznego budownictwa. Biel w połączeniu np. z ciemnymi ramami okien i miedzianymi rynnami z pewnością zrobi olbrzymie wrażenie!

Klinkier w tzw. strefie wejścia

Kolejną metodą użycia klinkieru jest umieszczenie go w tzw. strefie wejścia. Ułożenie np. brązowych płytek elewacyjnych wokół drzwi sprawi, że ściana zyska dodatkową warstwę ochronną, odporną na uszkodzenia i zabrudzenia. Oprócz tego klinkier nada całości eleganckiego i oryginalnego charakteru.

Płytki klinkierowe + drewno = nowoczesna aranżacja z klasą

Klinkier to materiał, który ze względu na jego naturalne pochodzenie doskonale łączy się z drewnem. Szare odcienie płytek klinkierowych świetnie będą prezentować się więc z drewnianą okładziną, a takie zestawienie sprawi, że dom nabierze nowoczesnego wyglądu i klasy.

Płytki na taras – gres czy klinkier?

Płytki to bardzo popularne wykończenie tarasów. Aby prawidłowo spełniły swoją funkcję, płytki na taras powinny być estetyczne, dopasowane wizualnie do wyglądu elewacji, a przede wszystkim trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Zarówno klinkier, jak i gres są od lat cenione za estetyczny wygląd oraz doskonałe właściwości użytkowe. Bardzo dobrze znoszą także zmienne warunki pogodowe, wahania temperatur oraz oddziaływanie wody i wilgoci.

Gres na taras jest rozwiązaniem trwałym, wytrzymałym mechanicznie oraz atrakcyjnym wizualnie. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszystkie płytki gresowe będą odpowiednim wykończeniem zewnętrznego tarasu. Dobrym wyborem będzie gres na taras szkliwiony, mrozoodporny i odporny na ścieranie. Zamiast gresu można także zainwestować w klinkier, który jest materiałem wprost stworzonym na taras - jest odporny na działanie wody, promieniowanie słoneczne i uszkodzenia mechaniczne. Prezentuje się także dużo ciekawiej od względem wizualnym niż klasyczny gres.

Zobacz również Klinkiery podłogowe oraz płytki schodowe z naszej oferty.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Gatunek
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rodzaj powierzchni
Klasa ścieralności
Antypoślizg
Kolorystyka
Rektyfikowanie
Rodzaj płytki
Format
Położenie
VIVERTO ©2022. Wszelkie prawa zastrzeżone