Klinkiery

Klinkiery cenione są za naturalne pochodzenie, piękno oraz aspekty praktyczne. I właśnie połączenie tych trzech cech sprawia, że tak chętnie wybierane są jako pokrycie schodów, podłóg oraz elewacji! Wytrzymałe na ściskanie, uderzenia, trwałe i eleganckie – takie właśnie klinkiery znaleźć można w naszym sklepie. Bogactwo kolorów daje możliwość doboru odpowiedniego rodzaju płytek tak, by pasowały do Twojego otoczenia. Nie wierzysz? Koniecznie przejrzyj nasze propozycje!

Klinkiery – na podłogę, elewację, schody i nie tylko

Czym właściwie są płytki klinkierowe? Nazwa pochodzi z języka holenderskiego. „Klingen” oznacza nic innego, jak „dzwonić”. Sens nazwy odkryjemy wtedy, gdy uderzymy jednym klinkierem o drugi. Usłyszymy bowiem charakterystyczny, metaliczny dźwięk. Płytki klinkierowe są produktem pochodzenia naturalnego. Tworzy się je z mieszaniny piasku i gliny, którą to po odpowiednim wyrobieniu oraz uformowaniu wypala się w wysokiej temperaturze, powyżej 1000 stopni Celsjusza. Jest to bardzo popularny materiał budowlany, używany do pokrycia elewacji budynków, kominków, podłóg – a zwłaszcza schodów, a także różnych detali architektonicznych.

Zalety płytki klinkierowej

Klinkier posiada wiele pożądanych w budownictwie cech, które wynikają ze sposobu ich produkcji oraz materiałów, z jakich jest tworzony. Do najważniejszych zaliczyć można trwałość oraz wytrzymałość na ściskanie oraz uderzenia. Poza tym klinkiery są mrozoodporne oraz odporne na inne czynniki atmosferyczne. dlatego tak chętnie wykorzystywane są do pokrycia tarasów czy jako płytki elewacyjne.
Poza tym płytki te są łatwe w utrzymaniu – nie wymagają konserwacji przez wiele lat! Świetnie łączą się z kamieniem, drewnem, szkłem, a bogactwo kolorów, kształtów i rozmiarów sprawia, że łatwo znaleźć płytki, o jakich marzymy.

Klinkiery ozdobne

Nie tylko różnorodność kształtów sprawia, że klinkiery mogą spełniać funkcje dekoracyjne. Również ich faktura – podobnie jak faktura cegieł – może przybierać różne postaci. Od całkiem gładkiej, przez nakrapianą, rysowaną, aż do odciskanej. Podobnie ma się sprawa kolorystyki. Poza najbardziej popularną barwą tradycyjnej cegły, znajdziemy w sklepach płytki klinkierowe w bieli, brązie, w kolorach granatu, a nawet w graficie i czerni. Co więcej, wszystkie te barwy otrzymywane są z naturalnych kolorów minerałów, gliny czy piasku.
Prócz standardowych miejsc, które ozdobić możemy klinkierami, coraz bardziej popularne jest ich wykorzystanie jako ścieżki w ogrodzie czy ozdoby donic lub murków. Delikatna, naturalna kolorystyka płytek klinkierowych sprawia, że doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnej, jak i nieco bardziej tradycyjnej stylistyce.

Cena

Cena płytek klinkierowych zależy od ich rodzaju. Innym kosztem charakteryzuje się płytka elewacyjna, a innym ta przeznaczona na podłogę. Wybór jest naprawdę spory. Przykładowo, Klinkiery Paradyż to mnóstwo przeróżnych kolorów i kształtów – od płytek kwadratowych, po trapezy, a nawet kafle heksagonalne.
Klinkier to materiał, który – ze względu na szerokie możliwości wykorzystania – daje duże pole do popisu projektantom wnętrz i ogrodów, a samym użytkownikom wygodę użytkowania oraz praktyczne rozwiązania.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj powierzchni
Gatunek
Położenie
Pomieszczenie
Zastosowanie
Mrozoodporność
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone