Klinkiery

Klinkiery cenione są za naturalne pochodzenie, piękno oraz aspekty praktyczne. I właśnie połączenie tych trzech cech sprawia, że tak chętnie wybierane są jako pokrycie schodów, podłóg oraz elewacji! Wytrzymałe na ściskanie, uderzenia, trwałe i eleganckie – takie właśnie klinkiery znaleźć można w naszym sklepie. Bogactwo kolorów daje możliwość doboru odpowiedniego rodzaju płytek tak, by pasowały do Twojego otoczenia. Nie wierzysz? Koniecznie przejrzyj nasze propozycje!
Gres Tablero Beige 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Tablero Cream 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Tablero Brown 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Lenaro Beige 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Lenaro Honey 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Lenaro Cream 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Tablero Orange 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa
Gres Lenaro Brown 120,2x19,3 Ceramica Limone
Darmowa dostawa

Klinkier elewacyjny – solidna wizytówka domu

Chyba każdy z nas marzy o domu z trwałą, ale zarazem piękną elewacją, która będzie cieszyć oko na lata. Idealnym wyborem w tej sytuacji jest elewacja z klinkieru, która oprócz tego, że przetrwa działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, to jeszcze będzie efektownie wyglądać. Płytki klinkierowe elewacyjne wyróżniają się kilkoma cechami. Zewnętrzny klinkier elewacyjny jest efektowny, wytrzymały, a co więcej ponadczasowy!

Na niezwykły wygląd elewacji klinkierowej wpływa ich kolorystyka i faktura. Żeby jednak efekt był naprawdę spektakularny, płytki elewacyjne klinkierowe muszą pasować do stylu budynku oraz wpisywać się w otoczenie. Nie bez znaczenia będzie też kolor spoiny, jaki dobierzemy.

Zalety klinkieru na elewacji

Klinkierowe elewacje charakteryzują się przede wszystkim bardzo długą żywotnością. Dzięki temu, że wypalane są z najwyższej jakości gliny są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Koszt pokrycia ścian płytką klinkierową przewyższa nieco koszt położenia zwykłego tynku, ale za to możemy mieć pewność, że nasza elewacja będzie estetyczna przez długie lata.

Elewacja z klinkieru to rozwiązanie, które nie wymaga częstych remontów ani konserwacji.  Klinkier  nie płowieje, słabo przylega do niego brud, nie osadza się na nim mech ani pleśń, a powierzchowne zabrudzenia można w łatwy sposób usunąć, choćby za pomocą myjki ciśnieniowej. Oprócz tego, płytki klinkierowe są odporne na wilgoć i mróz, więc doskonale sprawdzą się w każdych warunkach atmosferycznych.

Płytka klinkierowa na całej powierzchni ściany

Zarówno faktury, jak i kolory płytek klinkierowych elewacyjnych pozwalają ozdobić ścianę zewnętrzną na wiele różnych sposobów. Najprostszym z nich jest położenie takiej samej płytki klinkierowej na całą powierzchnie ścian. Najczęściej wtedy poleca się dobór spoiwa o kolorze, który kontrastuje z samymi płytkami, by dom nie wyglądał jak nudna, jednobarwna bryła.

Klinkier na dolnej części budynku

Kolejny pomysł, który sprawdza się szczególnie w przypadku piętrowych domów, to pokrycie klinkierem jedynie dolnej części budynku, czyli tzw. cokołu.

Ze względu na to, że cokół domu jest miejscem szczególnie narażonym na uszkodzenia i zabrudzenia, płytki elewacyjne klinkierowe sprawdzą się tam doskonale. Stworzą one warstwę ochronną, która nie dość, że będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne to, jeszcze łatwa w czyszczeniu. Klinkier świetnie sprawdzi się także, jeżeli chcesz optycznie obniżyć budynek. Płytki elewacyjne sprawią, że dom będzie wydawać się niższy niż w rzeczywistości.

Nowoczesne, białe płytki elewacyjne klinkierowe

Miłośników prostoty i nowoczesnych aranżacji zachwycą białe płytki elewacyjne zewnętrzne, które wspaniale wpisują się w wizję modernistycznego budownictwa. Biel w połączeniu np. z ciemnymi ramami okien i miedzianymi rynnami z pewnością zrobi olbrzymie wrażenie!

Klinkier w tzw. strefie wejścia

Kolejną metodą użycia klinkieru jest umieszczenie go w tzw. „strefie wejścia”. Ułożenie np. brązowych płytek elewacyjnych wokół drzwi sprawi, że ściana zyska dodatkową warstwę ochronną, odporną na uszkodzenia i zabrudzenia. Oprócz tego, klinkier nada całości eleganckiego i oryginalnego charakteru.

 

Płytki klinkierowe + drewno = nowoczesna aranżacja z klasą

Klinkier to materiał, który ze względu na jego naturalne pochodzenie doskonale łączy się z drewnem. Szare odcienie płytek klinkierowych świetnie będą prezentować się więc z drewnianą okładziną, a takie zestawienie sprawi, że dom nabierze nowoczesnego wyglądu i klasy.

Jak układać płytki klinkierowe elewacyjne?

Jeżeli zalety płytek klinkierowych przekonały Cię do tego, aby zastosować je na swojej elewacji, dowiedz się jak poprawnie ułożyć płytki zewnętrzne, aby na długo cieszyć się ich widokiem.

  1. Przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem do montażu płytek klinkierowych, należy oczyścić podłoże z kurzu i innych zabrudzeń oraz jak najlepiej wygładzić powierzchnię.

  1. Układanie płytek

Na przygotowaną uprzednio powierzchnię nanosimy specjalny klej przeznaczony do mocowania płytek. Montaż rozpoczynamy od narożników, w tym miejscu najlepiej zastosować płytki kątowe, które znacznie ułatwią pracę. Kolejne rzędy układamy w taki sposób, by zachować ok. 10 mm odstępu na spoinę.

  1. Spoinowanie
Gdy tylko klej zwiąże, możemy delikatnie usunąć wszelkie pozostałości po zaprawie. Następny etap prac to tzw. spoinowanie, czyli wypełnianie odstępów między płytkami fugą. Spoinowanie wykonuje się z pomocą fugówek dopasowanych do szerokości spoiny. Aby efekt był  trwały i estetyczny nie należy wykonywać spoinowania podczas deszczu.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj powierzchni
Gatunek
Położenie
Pomieszczenie
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rozmiar
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone