0

Płytki elewacyjne

(275 produktów)
Elewacja bez wątpienia musi być solidna. Wystawiona na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, zostaje wciąż poddawana silnym próbom wytrzymałości. Klinkier elewacyjny – znany z trwałości i eleganckiego wyglądu jest więc doskonałym wyborem! W Viverto.pl oferujemy wiele różnych wersji elewacyjnych płytek klinkierowych, które bez problemu wpasować można w całość otoczenia oraz wizję tego, jak ma wyglądać Twój dom. Zobacz sam!
Płytka Grapia Sabbia 17,5x80 Cerrad

Płytka Grapia Sabbia 17,5x80 Cerrad

69.10PLN / m2
W MAGAZYNIE
Elewacja Alaska USA 6,5x24,5 Cerrad

Elewacja Alaska USA 6,5x24,5 Cerrad

50.10PLN / m2
W MAGAZYNIE
Płytka Macro Grys 7,4x30 Cerrad

Płytka Macro Grys 7,4x30 Cerrad

82.40PLN / m2
W MAGAZYNIE
Elewacja STR Burgund 6,5x24,5 Cerrad

Elewacja STR Burgund 6,5x24,5 Cerrad

45.40PLN / m2
W MAGAZYNIE
Elewacja Rot 6,5x24,5 Cerrad

Elewacja Rot 6,5x24,5 Cerrad

51.90PLN / m2
W MAGAZYNIE
Płytka Grapia Noce 17,5x80 Cerrad

Płytka Grapia Noce 17,5x80 Cerrad

69.10PLN / m2
W MAGAZYNIE

Klinkier elewacyjny – solidna wizytówka domu

Chyba każdy z nas marzy o domu z trwałą, ale zarazem piękną elewacją, która będzie cieszyć oko na lata. Idealnym wyborem w tej sytuacji jest elewacja z klinkieru. Płytki klinkierowe elewacyjne wyróżniają się kilkoma cechami. Zewnętrzny klinkier elewacyjny jest efektowny, wytrzymały, a co więcej ponadczasowy!
Na niezwykły wygląd elewacji klinkierowej wpływa ich kolorystyka i faktura. Żeby jednak efekt był naprawdę spektakularny, płytka elewacyjna klinkierowa musi pasować do stylu budynku oraz wpisywać się w otoczenie. Nie bez znaczenia będzie też kolor spoiny, jaki dobierzemy.

Zalety klinkieru na elewacji

Klinkierowe elewacje charakteryzują się przede wszystkim bardzo długą żywotnością. I choć koszt pokrycia ścian płytką klinkierową znacznie przewyższa koszt położenia tynku, to możemy mieć pewność, że taka elewacja z biegiem lat nieznacznie się zużyje. Klinkier nie płowieje, słabo przylega do niego brud, nie osadza się na nim mech ani pleśń, a powierzchowne zabrudzenia można w łatwy sposób usunąć, choćby za pomocą myjki ciśnieniowej. Taka elewacja nie wymaga częstych remontów ani konserwacji.

Płytki elewacyjne klinkierowe - Pomysły i inspiracje

Zarówno faktury, jak i kolory płytek klinkierowych elewacyjnych pozwalają ozdobić ścianę zewnętrzną na wiele różnych sposobów. Najprostszym z nich jest położenie takiej samej płytki elewacyjnej klinkierowej na całą powierzchnie ścian. Najczęściej wtedy poleca się dobór spoiwa o kolorze, który kontrastuje z samymi płytkami, by dom nie wyglądał jak nudna, jednobarwna bryła.

Kolejny pomysł, który sprawdza się szczególnie w przypadku piętrowych domów, to pokrycie klinkierem elewacyjnym jedynie dolnej części budynku. Wtedy sprawia on wrażenie, jakby znajdował się bliżej ziemi. Wydaje się też niższy niż jest w rzeczywistości.

Miłośników prostoty i nowoczesnych aranżacji zachwycą płytki klinkierowe elewacyjne białe, które wspaniale wpisują się w wizję modernistycznego budownictwa. Biel w połączeniu np. z ciemnymi ramami okien i miedzianymi rynnami zrobi na pewno duże wrażenie!

Jeszcze inną metodą użycia klinkieru elewacyjnego jest umieszczenie go w tzw. „strefie wejścia”. Układając wokół drzwi klinkierowe płytki elewacyjne w brązie nie tylko ochronimy ścianę przed zabrudzeniami, ale także uzyskamy efekt dostojności, a co więcej wejście takie będzie budzić zaufanie.

Klinkier to materiał, który ze względu na jego naturalne pochodzenie doskonale łączy się z drewnem. Szare odcienie płytek klinkierowych elewacyjnych świetnie będą prezentować się więc z drewnianą okładziną, a takie zestawienie sprawi, że dom nabierze nowoczesnego wyglądu, klasy i elegancji.

Jak układać płytki klinkierowe elewacyjne?

Jeżeli zalety płytek klinkierowych przekonały Cię do tego, aby zastosować je na swojej elewacji, dowiedz się jak poprawnie ułożyć płytki zewnętrzne, aby na długo cieszyć się ich widokiem.

  1. Przygotowanie podłoża

Przed przystąpieniem do montażu płytek klinkierowych, należy oczyścić podłoże z kurzu i innych zabrudzeń oraz jak najlepiej wygładzić powierzchnię.

  1. Układanie płytek

Na przygotowaną uprzednio powierzchnię nanosimy specjalny klej przeznaczony do mocowania płytek. Montaż rozpoczynamy od narożników, w tym miejscu najlepiej zastosować płytki kątowe, które znacznie ułatwią pracę. Kolejne rzędy układamy w taki sposób, by zachować ok. 10 mm odstępu na spoinę.

  1. Spoinowanie

Gdy tylko klej zwiąże, możemy delikatnie usunąć wszelkie pozostałości po zaprawie. Następny etap prac to tzw. spoinowanie, czyli wypełnianie odstępów między płytkami fugą. Spoinowanie wykonuje się z pomocą fugówek dopasowanych do szerokości spoiny. Aby efekt był  trwały i estetyczny nie należy wykonywać spoinowania podczas deszczu.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Rodzaj powierzchni
Rodzaj płytki
Grupa kolorystyczna
Klasa ścieralności
Antypoślizg
Rektyfikowanie
Format
Położenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone