Płytki elewacyjne

Elewacja bez wątpienia musi być solidna. Wystawiona na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, zostaje wciąż poddawana silnym próbom wytrzymałości. Klinkier – znany z trwałości i eleganckiego wyglądu jest więc doskonałym wyborem! W Viverto.pl oferujemy wiele różnych wersji płytek klinkierowych, które bez problemu wpasować można w całość otoczenia oraz wizję tego, jak ma wyglądać Twój dom. Zobacz sam!

Klinkier elewacyjny – solidna wizytówka domu

Chyba każdy z nas marzy o domu z trwałą, ale zarazem piękną elewacją, która będzie cieszyć oko na lata. Idealnym wyborem w tej sytuacji jest elewacja z klinkieru. Płytki klinkierowe elewacyjne wyróżniają się kilkoma cechami. Zewnętrzny klinkier elewacyjny jest efektowny, wytrzymały, a co więcej ponadczasowy!
Na niezwykły wygląd elewacji klinkierowej wpływa ich kolorystyka i faktura. Żeby jednak efekt był naprawdę spektakularny, płytka elewacyjna klinkierowa musi pasować do stylu budynku oraz wpisywać się w otoczenie. Nie bez znaczenia będzie też kolor spoiny, jaki dobierzemy.

Zalety klinkieru na elewacji

Klinkierowe elewacje charakteryzują się przede wszystkim bardzo długą żywotnością. I choć koszt pokrycia ścian płytką klinkierową znacznie przewyższa koszt położenia tynku, to możemy mieć pewność, że taka elewacja z biegiem lat nieznacznie się zużyje. Klinkier nie płowieje, słabo przylega do niego brud, nie osadza się na nim mech ani pleśń, a powierzchowne zabrudzenia można w łatwy sposób usunąć, choćby za pomocą myjki ciśnieniowej. Taka elewacja nie wymaga częstych remontów ani konserwacji.

Pomysły i inspiracje

Zarówno faktury, jak i kolory płytek klinkierowych elewacyjnych pozwalają ozdobić ścianę zewnętrzną na wiele różnych sposobów. Najprostszym z nich jest położenie takiej samej płytki klinkierowej na całą powierzchnie ścian. Najczęściej wtedy poleca się dobór spoiwa o kolorze, który kontrastuje z samymi płytkami, by dom nie wyglądał jak nudna, jednobarwna bryła.
Kolejny pomysł, który sprawdza się szczególnie w przypadku piętrowych domów, to pokrycie klinkierem jedynie dolnej części budynku. Wtedy sprawia on wrażenie, jakby znajdował się bliżej ziemi. Wydaje się też niższy niż jest w rzeczywistości.
Miłośników prostoty i nowoczesnych aranżacji zachwycą płytki klinkierowe elewacyjne białe, które wspaniale wpisują się w wizję modernistycznego budownictwa. Biel w połączeniu np. z ciemnymi ramami okien i miedzianymi rynnami zrobi na pewno duże wrażenie!
Jeszcze inną metodą użycia klinkieru jest umieszczenie go w tzw. „strefie wejścia”. Układając wokół drzwi klinkierowe płytki elewacyjne w brązie nie tylko ochronimy ścianę przed zabrudzeniami, ale także uzyskamy efekt dostojności, a co więcej wejście takie będzie budzić zaufanie.
Klinkier to materiał, który ze względu na jego naturalne pochodzenie doskonale łączy się z drewnem. Szare odcienie płytek klinkierowych świetnie będą prezentować się więc z drewnianą okładziną, a takie zestawienie sprawi, że dom nabierze nowoczesnego wyglądu, klasy i elegancji.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj powierzchni
Gatunek
Położenie
Pomieszczenie
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rozmiar
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone