0

Kolorowe farby do ścian i sufitów

(768 produktów)

Wybór farb do malowania ścian i sufitów jest olbrzymi i dotyczy nie tylko ich rodzajów, ale także kolorów. Palet barw i odcieni jest tak wiele, że można stracić głowę w tym kolorowym miszmaszu. Z drugiej strony tak duży wybór pozwala znaleźć kolor, który będzie dla nas stworzony. W sklepie viverto.pl znajdziesz kolorowe farby do ścian od najlepszych producentów. A system automatycznych podpowiedzi pozwoli Ci na szybkie przejrzenie dostępnych kolorów i odcieni. Łowy będą na pewno udane. Zapraszamy!

Farba Magnetyczna Magnetic 0,5L Tikkurila

Farba Magnetyczna Magnetic 0,5L Tikkurila

119.67PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Farba Lateksowa Designer Colour Neutral 5L Beckers

Farba Lateksowa Designer Colour Neutral 5L Beckers

166.51PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE

Farby kolorowe do ścian i ich rola w aranżacji wnętrz

Kolor ścian to jeden z istotnych elementów aranżacji wnętrz. To za jego pomocą możemy optycznie powiększyć pomieszczenie lub je zmniejszyć. Uczynić je przytulnym lub profesjonalnie chłodnym. To, jak kolorowe farby do ścian odciskają swoje piętno na designie wnętrz, jest oszałamiające. A zestawienie odpowiednich kolorów i zastosowanie ciekawych technik malarskich może stworzyć coś wyjątkowego, o estetyce graniczącej z prawdziwą sztuką.

Zarówno kolorowe, jak i białe farby są nieodłącznym elementem wykańczania różnego rodzaju wnętrz - tych domowych, jak i publicznych. Ich poszczególne rodzaje, mają różne zastosowanie. Dlatego sprawdzają się one wszędzie - są to zarówno idealne farby do kuchni i łazienki, jak i do salonów, gabinetów, sypialni, pokoi dziecięcych czy korytarzy oraz wszystkich pomieszczeń, w których istnieją jakieś ściany i sufity do pomalowania.

Przy czym to właśnie kolorowe farby do ścian są jednym z najpopularniejszych produktów służących zarówno do krycia ścian, jak i malowania konstrukcji, murowanych, a nawet ceramicznych. W przypadku powierzchni metalowych w ofercie Viverto.pl mamy  np. kolorowe farby do dachu.

Farby do malowania ścian - kolory, co znaczą i jak je stosować?

Już dawno naukowcy potwierdzili, że kolory wpływają na nasz organizm i samopoczucie. Nie bez powodu coraz większą popularnością cieszy się chromoterapia. Jest to terapia zdrowotna, w której patrzymy na określone kolory. W zależności od tego, na jakiej barwie się skupiamy, możemy się uspokoić i zrelaksować lub pobudzić. Zdając sobie sprawę z tego, jak duży wpływ wywierają na nas poszczególne barwy, przy projektowaniu wnętrz musimy odpowiednio dobierać kolorowe farby do ścian i sufitów, żeby wnętrza nimi pomalowane, były dla nas w pełni przyjazne i nie powodowały uczucia dyskomfortu.

Co zatem oznaczają konkretne kolory - nie licząc białego, który jest barwą w pełni neutralną, chociaż w nadmiarze może także być przytłaczający i zbyt chłodny.

Farby do malowania ścian - kolory, ich znaczenie i opcjonalne zastosowanie:

  • Żółty - napawa optymizmem i radością, pobudza kreatywność i chęć do rozmowy, świetnie wpływa na procesy myślowe (do pokoi dziecięcych, gabinetów, salonów, korytarzy, kuchni, jadalni).

  • Pomarańczowy - jest to barwa dająca poczucie gościnności, równowagi i przyjemności, ułatwia komunikację i poprawia apetyt (do kuchni, jadalni, salonów, gabinetów).

  • Czerwony - kolor ten jest bardzo energetyczny i pobudzający, nie zaleca się jednak jego nadmiaru, ponieważ może prowadzić do nerwowości (do jadalni, salonu, korytarzy).

  • Zielony - jest to kolor mocno powiązany z naturą, działa relaksująco i odprężająco, daje uczucie przytulności, harmonii i bezpieczeństwa (do pokoi, sypialni, gabinetów, do kuchni i łazienki).

  • Niebieski - kolor uspakajający, poprawia koncentrację, w jaśniejszym odcieniu daje poczucie chłodu (do pokoi, sypialni, gabinetów, do kuchni i łazienki).

  • Różowy - kolor dający wrażenie bezpieczeństwa i spokoju, a także optymizmu (do pokoi, salonu, korytarzy, sypialni).

  • Fioletowy - działa lekko relaksacyjnie, jednak przy zachowaniu delikatnego pobudzenia, stymuluje kreatywność i jest również uważany za kolor szlachetny, dlatego stosowany jest w eleganckich wnętrzach (do salonu, gabinetu, sypialni, korytarzy).

  • Brązowy - kolor ziemi, uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa, jednak nie należy z nim przesadzać, w odcieniach beżowych jest bardziej uniwersalny (do gabinetu, salonu, korytarzy, sypialni).

  • Czarny - jest elegancki, jednak z nim także nie można przesadzać, najlepiej sprawdza się w roli akcentów, ciekawą formą wykorzystania koloru czarnego są farby tablicowe (kuchnia, salon, łazienka).

Wymienione kolory to tak naprawdę podstawowe barwy, ponieważ współczesna paleta kolorystyczna zawiera w sobie już nie setki, a tysiące różnego rodzaju kolorów i odcieni.

Dlatego dzisiaj farba kolorowa do ścian to asortyment, w którym odnalezienie swojego wymarzonego koloru, może być dość trudne. Tym bardziej że kolorystyczne nazewnictwo u większości producentów farb prezentuje się nieco inaczej i kolor zielony to np. świeży turmalin albo aloe. Przy czym odcieni jednego koloru może być nawet kilkanaście!

Kolorowe farby do ścian a farby dekoracyjne

Wykorzystanie kolorowych farb do ścian w aranżacji przestrzeni niesie ze sobą nieograniczone możliwości dekoracyjne. Możemy pomalować wszystkie ściany na dany kolor albo tylko jedną czy dwie. Możemy także pomalować każdą ścianę na inny kolor albo skorzystać z nowoczesnych szablonów malarskich i stworzyć za pomocą farb różnego rodzaju wzory czy całe kompozycje i obrazy. W ten sposób kolorowe farby do ścian to wspaniałe produkty dekoracyjne. Czym jednak różnią się one od typowych farb dekoracyjnych?

Przede wszystkim farby dekoracyjne, które również są dostępne w bogatej palecie barw, to bardziej zaawansowane produkty niż zwykła farba kolorowa do ścian. W zależności od typu mogą posiadać gęstą konsystencję (np. tynk dekoracyjny), co pozwala uzyskać chropowatą powierzchnię ze specjalnie zrobionymi ubytkami, rysami, nieregularnymi strukturami i ciekawymi teksturami.

W sklepie viverto.pl obok kolorowych farb do ścian znajdziesz również bogatą ofertę farb dekoracyjnych. Kolorowe farby do ścian są jednak produktami, które aplikuje się w prostszy sposób i często są również tańsze niż farby dekoracyjne. Co ważne, pozwalają uzyskać w pełni gładką powierzchnię - w zależności od typu farby matową, półmatową lub błyszczącą. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kolorowych farb do ścian, dostępnych w ofercie viverto.pl. Z pewnością znajdziesz taki kolor i odcień, który będzie świetnie wyglądał na Twoich ścianach!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Wykończenie
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone