0

Korki umywalkowe

(65 produktów)
Klik-klak – to najpopularniejszy rodzaj korka do umywalki, który jest dziecinnie prosty zarówno w montażu, jak i obsłudze. Wystarczy jeden ruch palca, by otworzyć lub zamknąć odpływ, a co więcej nie trzeba martwić się o to, że korek po prostu się gdzieś zapodzieje. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest stworzony korek, ponieważ często zdarza się – zwłaszcza w wypadku produktów z tanich supermarketów budowlanych, że jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Kupując w Viverto.pl możesz mieć pewność, że korek spełni Twoje wymagania!
Korek Klik Klak Chrom HF1083 Emporia
Darmowa dostawa

Korek Klik Klak Chrom HF1083 Emporia

50.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Korek Umywalkowy Click Clack Biały HF1083C1 Emporia
Darmowa dostawa
Korek Klik Klak UmywalkowoBidetowy Złoty Szczotkowany Excellent
Promocja-15%

Korek Klik Klak Umywalkowo-Bidetowy Złoty Szczotkowany Excellent

158.00PLN / szt 135.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Korek Umywalkowy Click Clack Z Przelewem HF1087Y Emporia
Darmowa dostawa
Korek Klik Klak Czarny Mat HF1083BC Emporia
Darmowa dostawa
Korek Klik Klak Złoty HF1083G Emporia
Darmowa dostawa
Korek Umywalkowy Click Clack Gun Metal HF1083GBM Emporia
Darmowa dostawa
Korek ClicClack Biały ARIN.1485.01WH Excellent
Promocja
Korek ClicClack Czarny ARIN.1485.01BL Excellent
Promocja
Korek Klik Klak Miedź HF1083RG Emporia
Darmowa dostawa
Korek Klik Klak Nikiel Szczotkowany HF1083BN Emporia
Super cena

Korek Klik Klak Nikiel Szczotkowany HF1083-BN Emporia

51.00PLN / szt 45.00PLN / szt
zostało:30szt
Korek Klik Klak Miedź HF1083RG Emporia  OUTLET
Darmowa dostawaOUTLET

Korek do umywalki – jaki najlepszy? 

Najważniejszym – bo widocznym – elementem zestawu odpływowego w umywalce jest korek. Obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, klienci decydują się na tzw. korek automatyczny (zwany też korkiem click-clack). Z jego pomocą bardzo łatwo można napełnić umywalkę wodą oraz ją opróżnić. By zatkać lub odetkać odpływ wystarczy bowiem jeden ruch palcem!

Jak działa korek do umywalki automatyczny?

Nie ma chyba nic prostszego – wystarczy docisnąć korek, by odpływ został zamknięty. Dokładnie w ten sam prosty sposób można odpływ odblokować! Nie trzeba więc martwić się o odpowiedni dobór gumowego korka oraz pamiętać o odkładaniu go w jednym miejscu. Wydawać by się mogło, że tradycyjne korki usprawniają czyszczenie, jednak to właśnie korki click clack są pod tym względem bardziej praktyczne. Zdemontowanie mechanizmu jest proste, dzięki czemu w łatwy sposób jesteśmy w stanie usunąć zabrudzenia także z syfonu. Użyteczność automatycznego korka do umywalki, w porównaniu do jego gumowych odpowiedników jest więc o wiele większa.

Podobnie jest w przypadku jego instalacji. Osoby szukające pomocy w sieci pod hasłem “korek do umywalki klik klak montaż” szybko dowiedzą się, że jest ona równie prosta. Specjaliści w przypadku zlewów przelewowych polecają szczególnie korek klik klak, który posiada krótszy gwint i jest dzięki temu łatwiejszy w instalacji. To, o czym warto jeszcze pamiętać stawiając na zakup takiego typu korka to zwrócenie uwagi na rodzaj mechanizmu w naszej baterii. Zaleca się kupować takie, które go nie posiadają, ponieważ często zawierają dźwignię do otwierania korków. Jest ona jednak zbędna w tym przypadku - system klik klak jej zwyczajnie nie potrzebuje. Należy mieć tego świadomość przed zakupem baterii czy korka, ponieważ nie ma możliwości demontażu wspomnianej dźwigni bez wprowadzenia zmian wpływających na wygląd całej armatury. 

Umywalka z przelewem czy bez?

To ważna sprawa, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem korka click-clack. Przelew umywalki to specjalny otwór (zazwyczaj niewielki), który znajduje się w górnej części ceramiki (zaraz pod kranem). Przelew spełnia bardzo ważną funkcję – za pomocą otworu zlewany jest nadmiar wody, zatem chroni on przed ewentualnym zalaniem łazienki z powodu nieuważnego korzystania z umywalki. I choć bardzo dużo umywalek posiada przelew, to w wielu nowoczesnych, designerskich modelach rezygnuje się z niego ze względu na estetykę. Współczesne trendy czerpią wiele z minimalizmu, dlatego wielu projektantów i producentów rezygnuje z dodatkowych otworów, które naruszają prostą formę ceramiki. Od tego, jaką umywalkę posiadamy, zależeć będzie też dobór korka – czy będzie to korek klik klak z przelewem, czy bez.

Ważny materiał

Korki umywalkowe produkowane są z różnych tworzyw, dlatego warto zwrócić uwagę na ich trwałość. Niezależnie od rodzaju umywalki, decydując się na zakup produktu jakim jest korek klik klak, warto postawić na te, które zostały wykonane z metalu, a nie np. plastikowe. Dlaczego? Zewnętrzna część odpływu, jaką w tym przypadku jest zawór klik klak, wystawiona jest na działanie szkodliwych czynników (środki czyszczące, bardzo wysokie temperatury wody), które mogą ją zniszczyć. Korki wykonane np. z chromowanego metalu posłużą nam znacznie dłużej niż ich plastikowe, znacznie mniej trwałe, odpowiedniki. Najczęściej korki umywalkowe wykonane są z chromowanego mosiądzu. Ten materiał charakteryzuje się odpornością na rdzę, co jest niezmiernie ważne w wypadku korka, który praktycznie cały czas narażony jest na kontakt z wodą. Chromowa powłoka sprawia także, że korek odporny jest na bakterie oraz łatwo utrzymać go w czystości – na powierzchni nie pozostają bowiem osady. Dobór odpowiedniego materiału ważny jest także ze względu na działanie środków chemicznych, ponieważ żrące działanie niektórych z nich może zniszczyć korki wykonane z plastiku czy innych mniej odpornych tworzyw sztucznych.

Estetyka

Jak w każdym innym wypadku, tak również w kwestii korków, możliwości dostępnych na rynku jest naprawdę sporo. Przykładowo, możemy wybrać biały korek do umywalki, który będzie wspaniale współgrał z białą baterią umywalkową. Dla fanów automatycznych rozwiązań i minimalizmu polecamy klik klak biały, który sprawdzi się idealnie w łazienkach stawiających na funkcjonalność i prostotę.  Jest on równie łatwy w czyszczeniu jak chromowane produkty Duża dowolność występuje także, jeśli chodzi o kształt korka. Bez problemu znajdziemy modele okrągłe – tych jest najwięcej, ale także kwadratowe oraz bardziej nietypowe. Niezależnie jednak od estetyki, należy pamiętać o trwałości. Kupując korek, warto postawić na sprawdzonych producentów oraz dopłacić kilkadziesiąt złotych więcej, by mieć pewność, że zakupiony model posłuży na lata!

Dwa w jednym, czyli syfon klik klak

Coraz częstym rozwiązaniem proponowanym przez producentów akcesoriów łazienkowych jest syfon (np. wannowy lub umywalkowy), który wyposaża się od razu w system klik klak. Syfon jest elementem, którego nie można pominąć wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z kranem. Jego podstawowym celem jest zapewnienie swobodnego odpływu brudnej wody z umywalki, prysznica czy wanny do kanalizacji. Dzięki zadbaniu o dodatkową funkcjonalność i praktyczny aspekt produktu, wielu producentów wyposaża go dodatkowo w korek klik klak, który za pomocą jednego wciśnięcia zatrzymuje wodę, a przy kolejnym ją uwalnia

 

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wykończenie
Kształt
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone