Korki umywalkowe

Klik-klak – to najpopularniejszy rodzaj korka do umywalki, który jest dziecinnie prosty zarówno w montażu, jak i obsłudze. Wystarczy jeden ruch palca, by otworzyć lub zamknąć odpływ, a co więcej nie trzeba martwić się o to, że korek po prostu się gdzieś zapodzieje. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest stworzony korek, ponieważ często zdarza się – zwłaszcza w wypadku produktów z tanich supermarketów budowlanych, że jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Kupując w Viverto.pl możesz mieć pewność, że korek spełni Twoje wymagania!
Korek Klik Klak Złoty HF1083G Zoya

119.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Korek Klik Klak Chrom HF1083 Zoya

99.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Korek Umywalkowy Excellent ClickClack Chrom Excellent
Promocja-16%Darmowa dostawa
Korek Umywalkowy Excellent ClickClack Złoty Excellent
Promocja-16%Darmowa dostawa
Korek Złoty KlikKlak A4514923 10x6,2 Vitra
Darmowa dostawa

Korek do umywalki – jaki najlepszy?

Najważniejszym – bo widocznym – elementem zestawu odpływowego w umywalce jest korek. Obecnie, w zdecydowanej większości przypadków, klienci decydują się na tzw. korek automatyczny (zwany też korkiem click-clack). Z jego pomocą bardzo łatwo można napełnić umywalkę wodą oraz ją opróżnić. By zatkać lub odetkać odpływ wystarczy bowiem jeden ruch palcem!

Jak działa korek do umywalki automatyczny?

Nie ma chyba nic prostszego – wystarczy docisnąć korek, by odpływ został zamknięty. Dokładnie w ten sam prosty sposób można odpływ odblokować! Nie trzeba więc martwić się o odpowiedni dobór gumowego korka oraz pamiętać o odkładaniu go w jednym miejscu. Wydawać by się mogło, że tradycyjne korki usprawniają czyszczenie, jednak to właśnie korki click clack są pod tym względem bardziej praktyczne. Zdemontowanie mechanizmu jest proste, dzięki czemu w łatwy sposób jesteśmy w stanie usunąć zabrudzenia także z syfonu. Użyteczność automatycznego korka do umywalki, w porównaniu do jego gumowych odpowiedników jest więc o wiele większa.

Umywalka z przelewem czy bez?

To ważna sprawa, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem korka click-clack. Przelew umywalki to specjalny otwór (zazwyczaj niewielki), który znajduje się w górnej części ceramiki (zaraz pod kranem). Przelew spełnia bardzo ważną funkcję – za pomocą otworu zlewany jest nadmiar wody, zatem chroni on przed ewentualnym zalaniem łazienki z powodu nieuważnego korzystania z umywalki. I choć bardzo dużo umywalek posiada przelew, to w wielu nowoczesnych, designerskich modelach rezygnuje się z niego ze względu na estetykę. Współczesne trendy czerpią wiele z minimalizmu, dlatego wielu projektantów i producentów rezygnuje z dodatkowych otworów, które naruszają prostą formę ceramiki. Od tego, jaką umywalkę posiadamy, zależeć będzie też dobór korka – czy będzie to korek klik klak z przelewem, czy bez.

Ważny materiał

Korki umywalkowe produkowane są z różnych tworzyw, dlatego warto zwrócić uwagę na ich trwałość. Najczęściej korki umywalkowe wykonane są z chromowanego mosiądzu. Ten materiał charakteryzuje się odpornością na rdzę, co jest niezmiernie ważne w wypadku korka, który praktycznie cały czas narażony jest na kontakt z wodą. Chromowa powłoka sprawia także, że korek odporny jest na bakterie oraz łatwo utrzymać go w czystości – na powierzchni nie pozostają bowiem osady. Dobór odpowiedniego materiału ważny jest także ze względu na działanie środków chemicznych, ponieważ żrące działanie niektórych z nich może zniszczyć korki wykonane z plastiku czy innych mniej odpornych tworzyw sztucznych.

Estetyka

Jak w każdym innym wypadku, tak również w kwestii korków, możliwości dostępnych na rynku jest naprawdę sporo. Przykładowo, możemy wybrać biały korek do umywalki, który będzie wspaniale współgrał z białą baterią umywalkową. Duża dowolność występuje także, jeśli chodzi o kształt korka. Bez problemu znajdziemy modele okrągłe – tych jest najwięcej, ale także kwadratowe oraz bardziej nietypowe. Niezależnie jednak od estetyki, należy pamiętać o trwałości. Kupując korek, warto postawić na sprawdzonych producentów oraz dopłacić kilkadziesiąt złotych więcej, by mieć pewność, że zakupiony model posłuży na lata!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone