0

Lakierobejce do drewna

(179 produktów)

Lakierobejca to środek do drewna o podwójnym zastosowaniu. Dzięki wyselekcjonowanym składnikom i specjalnym dodatkom zabezpiecza i konserwuje drewno, a zawartość pigmentów barwiących sprawia, że nadaje mu piękny odcień. Tych, do wyboru jest naprawdę wiele. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno bezbarwne lakierobejce, jak również produkty w odcieniach czerni, zieleni czy brązów. Poznaj sprawdzone marki i odśwież z nami wygląd drewnianych elementów. Zapraszamy!

Lakierobejca Extra Piniowy 2,5L Sadolin

Lakierobejca Extra Piniowy 2,5L Sadolin

129.99PLN / szt
W MAGAZYNIE
Lakierobejca Extra Heban 0,75L Sadolin

Lakierobejca Extra Heban 0,75L Sadolin

44.21PLN / szt
W MAGAZYNIE

Czym są lakierobejce?

Lakierobejce to produkty przeznaczone do ochronnego oraz dekoracyjnego malowania drewna. Ich niepodważalną zaletą są doskonałe parametry techniczne, które w znacznym stopniu przewyższają te, cechujące produkty innego typu. Z tego względu stanową środki, po które sięga wielu profesjonalistów i majsterkowiczów.

Lakierobejce do drewna, jak sama nazwa wskazuje, łączą w sobie zalety klasycznych lakierów oraz bejcy. Mogą być stosowane wewnątrz oraz na zewnątrz budynków – do malowania dekoracji, boazerii, mebli ogrodowych, altanek, okien, drzwi, a także wielu innych elementów, wyszczególnionych przez ich producentów. Co ważne, ten rodzaj farby nie zasłania wyglądu słojów i sęków, a pięknie je podkreśla, wydobywając urok powierzchni.

Lakierobejca do drewna na zewnątrz i do wnętrz – rodzaje

Lakierobejce, jak większość środków do drewna mogą różnić się pomiędzy sobą składem. W zależności od rodzaju rozcieńczalnika użytego podczas ich wyrobu, na rynku możemy znaleźć produkty wyprodukowane na bazie wody, rozpuszczalnika bądź benzyny. Pierwsze z nich, mają co do zasady zastosowanie wewnętrzne – charakteryzuje ją łagodny zapach, jednak mogą cechować się nieco mniejszą odpornością na działanie czynników atmosferycznych lub promieniowania UV.

Lakierobejca kolory – wprowadź kolor do swojego otoczenia

Tak, jak wspomnieliśmy, lakierobejce to środki wyprodukowane z dodatkiem pigmentów. To one nadają drewnu piękną barwę. Wybór kolorów jest naprawdę ogromny, a paleta odcieni nie zatrzymuje się wyłącznie na tych, odwzorowujących naturalną barwę drewna. Zobacz najciekawsze kolory lakierobejcy do drewna i wybierz ten, który zespoli Twój projekt w estetyczny sposób.

Lakierobejca biała

Biel to kolor, który nigdy nie straci swojego uroku. Jego ponadczasowy i uniwersalny charakter sprawia, że jest on obecny w wielu projektach oraz przestrzeniach. Drewno pomalowane na biało kojarzone jest ze stylem rustykalnym – pełnym spokoju i uroku wiejskiego krajobrazu. W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór białych lakierobejcy od sprawdzonych producentów. To między innymi Bondex Lakierobejca Pogooodporna czy Drewnochron Lakierobejca 2w1.

Lakierobejca bezbarwna

Ten rodzaj produktów stanowi sporą część naszego asortymentu. Po bezbarwne lakierobejce sięga wielu naszych klientów – to one zabezpieczają drewno, nie zmieniając wyglądu jego powierzchni. Bezbarwne lakierobejce stosowane są w wielu projektach, szczególnie tych, w których drewno odgrywa główną rolę. W ofercie viverto.pl znajdziesz między innymi Lakierobejcę Sadolin Extra, a także produkty marek Vidaron, Bondex, Tikkurila.

Lakierobejca czarna

Czerń to kolor mocny i wyróżniający. Pomalowane nim drewno prezentuje się elegancko, nabierając indywidualnego, charakterystycznego wydźwięku. Podkreślone barwą słoje i sęki prezentują się bardzo ciekawie, dlatego czarne lakierobejce cieszą się dużą popularnością. Produkty, nadające drewnu ciemny odcień znajdziesz także w naszej ofercie. To Vidaron lakierobejca w odcieniu Wenge Afrykańskie, a także produkty marek Sadolin i Bondex.

Lakierobejca szara

Szarości to kolejne z odcieni, które są chętnie wybierane w aranżacjach wewnątrz i na zewnątrz budynków. Szare okiennice i drzwi nadają powierzchniom nowoczesny wygląd, szare meble ogrodowe podkreślają soczystość zieleni roślin, a szary domek letniskowy uzupełni wygląd działki. W naszym asortymencie znajdziesz wiele propozycji lakierobejcy w różnych odcieniach szarości – od popieli po grafit. Marki, takie jak Bondex, Drewnochron, Sadolin czy Vidaron mają bogaty asortyment lakierobejcy do drewna wewnątrz oraz na zewnątrz. Znajdziesz je w naszej ofercie.

Lakierobejca zielona

Zielone lakierobejce stanowią, obok szarych, brązowych, bezbarwnych oraz białych, popularny wybór klientów odświeżających wygląd płotów, ogrodzeń, domków letniskowych i altanek. Ten świeży, energetyzujący kolor idealnie łączy się z naturalną barwą drewna, a także z czernią, szarością i czerwienią.

Malowanie lakierobejcą – zrobisz to samodzielne

Lakierobejce mogą różnić się kolorem, składem oraz właściwościami. Produkty te mają jednak wiele wspólnych cech. Przede wszystkim dokładnie zabezpieczają drewno, a wyroby z zawartością pigmentów dodatkowo nadają podłożu piękny odcień. To jednak nie wszystko – wyroby łączące w sobie zalety lakierów i bejcy są także łatwe w zastosowaniu. Wystarczą odpowiednie narzędzia i odpowiednio przygotowane podłoże.

  • Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków jest odpowiedni dobór wyrobu. Lakierobejca Altax czy Lakierobejca Tikkurila to tylko niektóre z opcji, które możesz zakupić w naszym sklepie. Dobierz je zgodnie z potrzebami miejsca, w którym będą one zastosowane.
  • Drugim ważnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. Najlepsze rezultaty można uzyskać na surowym drewnie, jednak lakierobejcę można stosować także w celu renowacji i odświeżenia wyglądu podłoża. Należy jednak pamiętać, by pozbyć się starych powłok – zwłaszcza tych luźnych i złej jakości. Warto także zaimpregnować drewno.
  • Malowanie lakierobejcą również jest procesem, w którym ważne jest zachowanie pewnych zasad. Preparat najlepiej nakładać za pomocą pędzla, cienką warstwą, podłużnymi pociągnięciami, metodą „mokre na mokre”. Uwaga! Aby uniknąć nieestetycznych zacieków, malowanie lakierobejcą należy zakończyć dopiero po pokryciu całej powierzchni.

Impregnat czy lakierobejca?

Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od wymagań przeznaczonej do malowania powierzchni. Lakiery to w przeważającej większości produkty bezbarwne, o różnym stopniu połysku. Lakierobejce matowe, satynowe lub o połyskującym wykończeniu najczęściej barwią drewno.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów, dzięki którym odkryjesz urok drewna na nowo. Sprawdź naszą ofertę, a w przypadku pytań, skontaktuj się z naszymi doradcami.

Zapraszamy na zakupy!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Wykończenie
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone