0

Mieszadła

(14 produktów)

Podczas prac remontowo-budowlanych warto zadbać o wszystkie używane narzędzia. Ich odpowiedni dobór pozwoli Ci usprawnić pracę, mogą także mieć wpływ na końcowy efekt. W tym dziale znajdziesz mieszadła uniwersalne, do zapraw, kleju i materiałów płynnych. Sprawdzone marki, przystępne ceny. Zobacz naszą ofertę!

Mieszadło Budowlane Do Farb Ocynkowane 100 mm Marrob
Super cena

Mieszadło budowlane – narzędzie niezbędne podczas budowy i remontu

Mieszadła to akcesoria, które są niezbędnym elementem skrzynki narzędziowej fachowca i amatora. Ich podstawowym zastosowaniem jest połączenie i wymieszanie płynnych materiałów, takich jak zaprawy, kleje, farby, tynki, betony i wiele innych. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów mieszadeł, których kształt jest dopasowany do rodzaju mieszanych ze sobą składników. Odpowiedni dobór tego narzędzia znacznie ułatwi Twoją pracę, pozwoli Ci także uniknąć błędów spowodowanych złym połączeniem się produktów. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz mieszadła od sprawdzonych producentów, obecnych na rynku od lat: Goldmurit, Marrob czy Gröne.

Mieszadło ze stali nierdzewnej – odpowiedni dobór zapewni Ci sukces

Nie wiesz, które mieszadło wybrać? Wszystko zależy od rodzaju wykonywanych przez Ciebie prac oraz produktu. Zupełnie inny kształt mieszadła będzie potrzebny do delikatnego przemieszania farby, a jeszcze inny – do rozrobienia większej ilości betonu czy cementu. Jakie są najpopularniejsze rodzaje mieszadeł? Zobacz ofertę naszego sklepu.

Mieszadło uniwersalne

Jak sama nazwa wskazuje, to narzędzie budowlane o najszerszym zastosowaniu. Ten rodzaj mieszadła nazywany jest także mieszadłem ślimakowym – ze względu na swój charakterystyczny kształt. Podczas pracy, miesza ono materiał jednostajnie, „z góry na dół”. Mieszadło uniwersalne można stosować w przypadku wielu zapraw, farb i gotowych mas, jednak nie jest ono polecane do mieszania gładzi i gipsów szpachlowych – zbyt sine obroty oraz zbyt duża moc mogłyby napowietrzyć półpłynną masę, ujmując jej właściwościom.

Mieszadło do kleju

Ten rodzaj mieszadła musi być przystosowany do pracy z substancjami lepkimi i płynnymi. Do mieszania kleju warto wybrać tzw. mieszadło LX, o specyficznym kształcie łopatek, który powinien przypominać połowę spirali. Jego działanie wytwarza silny strumień „góra-dół”, który efektywnie rozbija suche cząsteczki zaprawy. Mieszadła do kleju również znajdują się w naszej ofercie. Sprawdź!

Mieszadło do betonu

W przypadku gęstych i ciężkich zapraw, takich, jak na przykład beton, masy samopoziomujące czy tynk warto zastosować mieszadło ślimakowe, które będzie wykonywać ruchy góra-dół. Dzięki ściąganiu osadzającego się materiału z dna, w skuteczny sposób połączy ono produkt z pozostałymi składnikami. Równomierne rozmieszanie mas pozytywnie wpłynie zaś na pozostałe prace oraz trwałość efektu.

Mieszadło do farb

To jedno z rodzajów mieszadeł spiralnych, jednak jego cechą charakterystyczną są mocno skręcone łopatki. Taka budowa zwiększa szybkość i wydajność jego działania, co jest istotne w przypadku farb i lakierów. Co ważne, ten rodzaj mieszadła nie sprawdzi się w przypadku gęstych i ciężkich mas – jego budowa mogłaby nie poradzić sobie z wagą produktów, negatywnie wpływając na komfort pracy oraz właściwości zapraw.

Mieszadło do gipsu

Ten rodzaj mieszadła poznasz od razu, ze względu na jego budowę. Jego kształt przypomina kielich o prostych prętach. Mieszadło ścinające (bo także pod taką nazwą funkcjonuje to narzędzie), miesza produkt w poziomie, jednocześnie rozbijając masę za pomocą prostych łopatek. Stosowane jest przede wszystkim do mieszania gipsu, czyli materiału, który może zawierać w sobie suche grudki materiału, przeznaczone do rozbicia. Odpowiednia budowa mieszadła do gipsu zapobiega dostawianiu się do materiału powietrza – nawet w przypadku szybkich obrotów.  W naszej ofercie znajdziesz między innymi mieszadła ścinające marki Goldmurit.

Mieszadło do zapraw – na jakie parametry zwrócić uwagę?

Przeznaczenie mieszadła stanowi główną przesłankę podczas jego wyboru. Nieodpowiednio dopasowany kształt łopatek oraz rodzaj wykonywanych przez to narzędzie ruchów może skutkować utrudnioną pracą, a w niektórych przypadkach nawet zepsuciem masy – na przykład poprzez jej napowietrzenie. Budowa mieszadła to jednak niejedyny parametr, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupów. Równie ważna jest średnica mieszadła oraz rodzaj wykonywanych przez niego ruchów i kierunek mieszania. Dodatkowo ważny jest materiał, z którego zostało ono wykonane. Zaprawy, farby i masy zawierają różne substancje, w tym silne kwasy bądź zasady. Najlepsze mieszadła wykonane są więc ze stali nierdzewnej lub włókien węglowych.

W viverto.pl znajdziesz szeroki wybór narzędzi budowlanych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź naszą ofertę i poznaj marki polecane przez profesjonalistów.

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone