0

Miski WC stojące

(8 produktów)
Niegdyś najbardziej popularne, dziś nieco wypierane przez miski podwieszane – jednak nadal cieszą się zainteresowaniem wielu Klientów. Miski stojące są praktyczne oraz nie wymagają specjalnej podtynkowej zabudowy, przez co są dużo łatwiejsze w montażu. Mimo, że mniej popularne, nadal mogą zachwycać swoim wzornictwem. Szczególnie te w wersji RETRO, ponieważ nawiązania do przeszłości są ostatnio modne. Sprawdź sam poniżej!

Stojąca miska WC, czyli tradycja, ale również w nowoczesnej formie

Wybierając miskę WC do łazienki możemy zdecydować się na dwie opcje: sedes podwieszany lub toaletę stojącą. I choć wersje wiszące cieszą się ostatnio coraz większą popularnością, to nadal jednak najczęściej wybieramy sedes stojący. Wydawać by się mogło, że ta opcja toalety nie pasuje do nowoczesnego wnętrza, jednak obecne trendy i rozwiązania sprawiają, że to jedynie mit. Dlaczego warto wybrać miskę ustępową stojącą?

Brak stelażu i łatwość montażu

Muszla WC stojąca cieszy się popularnością głównie dzięki łatwemu montażowi i uniwersalności. Taki sedes montuje się bezpośrednio do podłogi z pomocą jedynie kilku śrub, które są dołączone do zestawu. Czynności te nie są problematyczne, a wszystko przebiega sprawnie i szybko. W podwieszanych miskach WC problem jest większy – istnieje bowiem stelaż, który trzeba wmontować do wnętrza ściany. Pod względem łatwości montażu, WC stojące zdecydowanie wygrywają!

Niższa cena

Jedną z ważniejszych zalet muszli klozetowej stojącej – w porównaniu do opcji podwieszanej – jest zdecydowanie niższa cena, która wcale nie świadczy o gorszej jakości. Wynika ona bowiem między innymi z łatwiejszego sposobu montażu i braku elementów podtynkowych. Taki – bardzo dobry stosunek ceny do jakości jest nieraz głównym powodem, dla którego decydujemy się na miski klozetowe stojące.

Klasycznie, nowocześnie, a może retro?

Wydawać by się mogło, że stojąca muszla WC to staromodne rozwiązanie, które nie wpisuje się w obecnie panujące trendy. Nie jest tak. Owszem, miska stojąca wpasowuje się najlepiej w łazienki klasyczne, jednak piękny design, odpowiednia estetyka oraz piękne wykończenia sprawiają, że obecne modele proponowane przez producentów z powodzeniem dopasować można do zróżnicowanych koncepcji wystroju wnętrz – od najbardziej klasycznych, przez bardziej nowoczesne, aż po modny w ostatnim czasie styl retro.

WC ze zbiornikiem nad toaletą

Kupując stojącą miskę WC mamy możliwość wyboru pomiędzy dwoma podstawowymi rodzajami. Pierwszy z nich to miski WC, w których zbiornik z wodą znajduje się gdzieś poza samą miską – np. zaraz nad nią lub w niedalekiej odległości. Takie toalety (z dolnopłukiem lub górnopłukiem) mogą znaleźć zastosowanie w łazienkach o wyjątkowo małym metrażu, ponieważ montując zbiornik z wodą pod samym sufitem zyskać można nieco dodatkowego wolnego miejsca. Tego typu miski stojące są zdecydowanie najtańsze, jednak nie cieszą się zbytnią popularnością. Wynika to przede wszystkim z faktu, że rury łączące sedes ze zbiornikiem są widoczne i nie wyglądają atrakcyjnie. Jedynym wyjątkiem jest łazienka urządzona w stylu retro, gdzie tego typu elementy są wręcz pożądane, gdyż nadają wnętrzu odpowiedniego charakteru.

WC kompakt

WC kompakt to doskonała alternatywa dla misek z górno czy dolnopłukiem. W tym wypadku zbiornik na wodę jest bezpośrednio połączony z miską stojącą – stanowi jej nieodłączny element, do którego bezpośrednio przylega. Tego typu sedesy cechuje duża stabilność, wysoka trwałość, ich zaletą jest także niezwykle łatwy montaż. Producenci kuszą również zestawami, do których dołączają deski WC czy śruby mocujące, dzięki czemu kupując toaletę, nie trzeba martwić się o żadne inne elementy. WC kompakt to idealne rozwiązanie zarówno do łazienek w nowoczesnym, jak i klasyczny stylu. Biorąc pod uwagę zróżnicowane modele, kształty i design, można stwierdzić, że na pewno każdy powinien znaleźć bez problemu miskę, która będzie pasować do jego łazienki.

Z rantem czy bez?

Podczas zakupu stojącej miski WC warto przyjrzeć się jej budowie. Wyróżnia się bowiem dwa główne typy sedesów, a ich rodzaj ma wpływ między innymi na łatwość utrzymania toalety w czystości. Miska WC z kołnierzem to standardowe rozwiązanie, które spotyka się w zdecydowanej większości przypadków. Pod kołnierzem gromadzą się jednak bakterie oraz kamień, a jej czyszczenie staje się trudniejsze. Alternatywą jest miska WC bez kołnierza, która swoją budową przypomina raczej umywalkę lub bidet, a brak rantu zdecydowania ułatwia porządki. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj miski stojącej się zdecydujemy, warto pamiętać przede wszystkim o dobrej jakości, ponieważ ceramika łazienkowa często służy na długie lata!

Zapraszamy więc na zakupy do viverto.pl – u nas znajdują się wyłącznie produkty pochodzące z oferty sprawdzonych producentów!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wykończenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone