Miski WC podwieszane

Podwieszane miski WC to hit ostatnich lat i coraz częściej można spotkać je w nowoczesnych łazienkach. Zastępując popularne niegdyś toalety stojące, stają się dla nich praktyczną alternatywą. Podwieszana muszla nie pomniejsza optycznie wnętrza, a poza tym wpasowuje się w minimalistyczne trendy. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele przepięknych modeli, które zachwycają niezwykłym designem. Możesz wybrać spośród różnych wzorów i nietypowych kształtów, ale na co się zdecydujesz? To zależy wyłącznie od Ciebie!
Miska Wisząca Sento Bezrantowa 54cm 7748B0030075 Vitra
Darmowa dostawa
Miska Wisząca Bezrantowa Sento 49cm 7747B0030075 Vitra
Darmowa dostawa
Miska Wisząca Bezrantowa S50 7740B0030075 Vitra
Darmowa dostawa
Miska WC podwieszana METROPOLE 49 cm  5671B0030075   Vitra
Darmowa dostawa
Miska Podwieszana S50 48x36 5320L0030075 Vitra
Darmowa dostawa

364.00PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Miska WC podwieszana S20 48cm  5505B0030101 48x36 Vitra
Darmowa dostawa
Miska Wisząca New S20  5507L0030101 Vitra
Darmowa dostawa
Miska WC Equal 7245B4030075 Vitra
Darmowa dostawa

1000.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Miska Podwieszana Sento 54x37 4448B0030075 Vitra
Darmowa dostawa
Miska Wisząca Rimless Kartell H8203370000001 54,5x37 Laufen
Darmowa dostawa
Miska WC podwieszana METROPOLE 5676B0030075 56X36 Vitra  OUTLET
Darmowa dostawaOUTLET

600.00PLN / szt 399.00PLN / szt
zostało:1szt
Miska Wisząca New S20  5507L0030101 Vitra  OUTLET
OUTLET

290.00PLN / szt 129.00PLN / szt
zostało:1szt
Zestaw Biały AquaClean Tuma Comfort 146.292.SI.1 Geberit
Wyprzedaż

8126.00PLN / szt 7699.00PLN / szt
zostało:4szt

Podwieszane miski sedesowe – piękno i elegancja

Wśród toalet, na szczególną uwagę zasługują podwieszane misy WC. Choć nadal nie są tak powszechnie stosowane, jak toalety stojące czy WC kompakty, to cieszą się coraz to większym zainteresowaniem. Ich rosnąca popularność spowodowana jest przede wszystkim modą na nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, do których ten typ ceramiki wpisuje się wręcz idealnie!

Zalety i wady podwieszanej miski WC

Głównym powodem, dla którego klienci decydują się na zakup podwieszanej muszli jest jej niezwykłe piękno. Doskonale sprawdza się ona w nowoczesnych wnętrzach, gdzie najwyższą wagę przykłada się do nietuzinkowego, oryginalnego wystroju. Bryła podwieszanej miski wystającej wprost ze ściany przypomina nieraz dzieło sztuki! Ukryty stelaż podtynkowy sprawia, że wszystko, co szpeci schowane jest pod płytkami ceramicznymi, a na zewnątrz pozostaje wyłącznie to, co cieszy oko.

Dużą zaletą podwieszanej muszli klozetowej jest możliwość oszczędności wolnej przestrzeni. Zamontowana w ścianie spłuczka nie zajmuje niepotrzebnie miejsca, a sama miska nie stoi na podłodze, dzięki czemu tafla podłoża nie jest dodatkowo przecięta – tworzy się optyczne wrażenie, dzięki któremu łazienka wydaje się większa. To sprawia z kolei, że podwieszana muszla WC idealnie sprawdzi się w łazienkach niewielkich i ciasnych, gdzie liczy się każdy kawałek wolnego miejsca. Brak styczności toalety z podłogą to także bardzo duże ułatwienie w kwestii sprzątania. Przede wszystkim utrzymanie podłogi w czystości staje się o wiele prostsze. Co więcej – w przeciwieństwie do muszli stojących – nie ma potrzeby mycia załamań pomiędzy spłuczką, a samą misą.

Wbrew temu, co może wydawać się na pierwszy rzut oka, podwieszana miska klozetowa jest bardzo stabilna i wytrzymała. Maksymalne obciążenie takiej toalety wynosi nawet do 400kg, także bez problemu można zastosować ją w każdej łazience!
Wadą podwieszanych misek WC jest fakt, że są one po prostu droższe. Wynika to głównie z faktu, że do ceny doliczyć trzeba także koszty montażu na specjalnych stelażach umieszczanych w ścianie. Montaż podtynkowy jest więc droższy, ale dużo bardziej estetyczny.

Jaka powinna być deska?

Deska sedesowa to bardzo ważny element każdej miski WC. Musi być wykonana w sposób, który pozwoli na bezpieczne i komfortowe korzystanie z toalety. Materiał powinien być zatem nie tylko ciepły, odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale także łatwy do czyszczenia. Wśród tworzyw, z jakich wykonuje się deski klozetowe, najpopularniejszy jest polipropylen, czyli zwykły, tradycyjny plastik. Jest to mało estetyczne i niezbyt wytrzymałe rozwiązanie, ale zdecydowanie najtańsze.

Równie popularne są deski z konglomeratu, czyli mieszanki kruszyw kamiennych, zlepionych ze sobą z pomocą poliestrowej żywicy. Ten materiał jest dużo twardszy od plastiku i bardziej wytrzymały. Wygląda estetycznie i nie sprawia problemów w kwestii utrzymania czystości.

Wśród innych rozwiązań znajdują się m.in. drewno i żywica poliestrowa. Drewno to naturalny surowiec, który stosuje się głównie ze względu na ciepło. Deski z drewna nie należą do najtańszych, jednak są bardzo stylowe. Niestety trudniej utrzymać je w czystości oraz nie są zbyt trwałe.
Deski z żywicy poliestrowej to z kolei bardzo tanie i popularne rozwiązanie, które znane jest głównie z marketów budowlanych i supermarketów. Przezroczysty plastik pozwala na stworzenie wielu wzorów, które jednak raczej bawią niż zachwycają.

Miska WC podwieszana z deską samoopadającą

Opisując deski nie mogliśmy zapomnieć o deskach samoopadających. To rozwiązanie staje się już standardem i stosowane jest w większości przypadków. Wolnoopadająca deska sprawia, że nie trzeba martwić się o nieprzyjemny huk związany z uderzeniem klapy o muszlę. Wystarczy lekko popchnąć, by deska zamknęła się sama. Cicho i bezpiecznie!

Szczególnie polecamy

W ofercie sklepu internetowego Viverto.pl znaleźć można wyjątkowy model miski WC. Mowa o modelu „Mera”, pochodzącym z katalogu produktów marki Geberit. Ta niezwykła toaleta posiada między innymi system bezdotykowego otwierania i zamykania klapy oraz kompleksowe programy do higieny intymnej. Oprócz tego jest podświetlana, a do jej sterowania można używać pilota! Ten model to niezwykła gratka dla gadżeciarzy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Rodzaj
Kolorystyka

VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone