Mozaiki

Dlaczego warto zdecydować się na ozdobną układankę? Ona po prostu pięknie wygląda! Mozaiki mogą być wykonane z płytek ceramicznych, z drobnych szklanych elementów, a nawet z metalu. Nadają wnętrzu ciekawego wyglądu, a ponadto są praktyczne – z ich pomocą łatwo wykończyć trudno dostępne miejsca, jak np. zaokrąglone fragmenty prysznica. Dostępne w naszym sklepie wzory i motywy sprawiają, że bez najmniejszych problemów każdy znajdzie coś, co dopasuje do swojej przestrzeni! 
Mozaika Szklana MS02 30x30 Ceramstic  OUTLET
OUTLET

47.66PLN 32.00PLN
5.00(1)
zostało:12szt

Mozaika – ozdobna układanka na ścianę i podłogę

Mozaika to wzór bardzo wdzięczny – drobne części składające się w jedną całość robią duże wrażenie, a bogactwo kolorów sprawia, że możemy dopasować ją do niemalże każdego wnętrza. Podobnie, jak dekory, mozaiki pozwalają w łatwy sposób ozdobić wnętrze. Najważniejszą zaletą mozaiki jest jednak fakt, że z jej pomocą wykończy można nietypowe, trudno dostępne miejsca, jak np. owalną obudowę wanny, wypukłe fragmenty ścian, blat umywalki, obrzeża lustra czy brodzik o zaokrąglonych brzegach. Gdybyśmy chcieli pokryć te miejsca zwykłymi płytkami ceramicznymi, wiązałoby się to z ich przycinaniem, co na pewno nie usprawnia prac.
Mozaika na ścianę traktowana jest oczywiście przede wszystkim jako wspaniała dekoracja, jednak spełnia także bardzo ważną funkcję praktyczną – doskonale chroni ścianę przed wilgocią. Płytki mozaikowe jak i różnego rodzaju mozaiki kamienne sprawdzą się zarówno na ścianach i podłogach. Na ścianach szczególnie pięknie prezentują się mozaiki szklane, zwłaszcza jako mozaiki łazienkowe. Mozaiki kafelkowe czy kamienne nadadzą się praktycznie wszędzie, ale najłatwiej wprowadzić je do swojego mieszkania jako mozaikę do kuchni czy mozaikę na ścianę w przedpokoju.

Mozaika ceramiczna

Ten typ mozaiki powstaje z gliny, którą charakteryzuje niska chłonność wody. W porównaniu do mozaiki szklanej ma nieco bardziej ograniczoną gamę mocnych, energetycznych kolorów. Z powodzeniem może być stosowana wewnątrz pomieszczeń, jednak nie nadaje się na zewnątrz. W tym wypadku sprawdzi się natomiast mozaika gresowa, która jest mrozoodporna. Montaż mozaiki ceramicznej jest łatwy, tak samo jak jej bieżąca konserwacja. Ze względu jednak na swoją dużą chłonność, raz na czas wymaga mocniejszego szorowania.

Mozaika szklana

Szkło jest bardzo specyficznym materiałem, który można barwić, zdobić, a nawet zatapiać w nim różne materiały. Szklane mozaiki są więc bardzo zróżnicowane pod względem koloru, kształtu i faktury. Ich powierzchnia może być matowa, błyszcząca, przezroczysta, ozdobiona metalami szlachetnymi czy brokatem. Charakteryzuje się brakiem nasiąkliwości, przez co chętnie wykorzystywana jest w różnego rodzaju salonach kąpielowych, na basenach oraz łazienkach.
Mozaika szklana nie blaknie, ponieważ kolor wkomponowany jest na stałe w jej strukturę. Ze względu na łatwość zarysowania, nie poleca się jej do pokrywania podłóg, po których chodzi się w butach. Jeśli szukamy mozaiki szklanej do kuchni lub mozaiki szklanej do łazienki ponieważ zależy nam na łatwym sprzątaniu – ten wybór to strzał w dziesiątkę! Szklaną powierzchnię wystarczy tylko tak naprawdę przetrzeć, by znów wyglądała jak nowa! Cena mozaiki szklanej jest co prawda większa od ceramicznej, jednak zastosowanie o wiele szersze, a sam efekt końcowy także często robi o wiele większe wrażenie.

Mozaiki metalowe

To nadal najmniej popularne rozwiązanie. Tworzy się je z brązu, miedzi czy aluminium. Układa się je podobnie, jak płytki ceramiczne, ponieważ mozaiki metalowe to nic innego, jak metalowe blaszki naklejane na płytki. Pięknie się prezentują, ale przede wszystkim są rozwiązaniem bardzo oryginalnym. Należy pamiętać jednak, że metal wrażliwy jest na zarysowania – zarówno podczas użytkowania, ale także i wcześniej – w procesie kładzenia.
Choć wybór może być trudny, jedno jest pewne – mozaika to wspaniałe rozwiązanie dekoracyjne, które warto rozważyć podczas projektowania wnętrz!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj powierzchni
Gatunek
Położenie
Pomieszczenie
Zastosowanie
Mrozoodporność
Rozmiar
Kolorystyka
Kraj pochodzenia

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone