0
Pianka Niskoprężna Low Expansion 750 ml Line Cobler
Producent:
Cobler
Cena:22,00PLN / szt
Cena za 1 L - 29,33 PLN
Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

Low Expansion Line 750 ml Cobler Pianka Niskoprężna

Pianka poliuretanowa Cobler służy do uszczelniania, wygłuszania oraz wypełniania elementów narażonych na nacisk i wibracje (stopnie schodów, ściany itp.). Stosowana jest także w formie ocieplenia – w narażonych na wahania temperatur elementach systemów wodno-kanalizacyjnych i C.O. Nadaje się do elementów aluminiowych i drewnianych, a także do izolacji termicznej w celu wypełnienia szczelin i ochrony miejsc szczególnie narażonych na odkształcenia, wygięcia i wgniecenia.

Pianka poliuretanowa co to jest?

Niskoprężna piana w aerozolu to profesjonalny produkt stosowany w budownictwie. Jednoskładnikowa pianka PUR od producenta Cobler cechuje się doskonałymi właściwościami. Jest dźwiękoszczelna, odporna i wydajna. Świetnie uszczelnia materiał. Wyróżnia się także pełną elastycznością. Tworzy powierzchnię o regularnej strukturze, która zachowuje swoją specyfikę nawet w przypadku częściowego uszkodzenia. Nadaje się do stosowania podczas prac budowlano-wykończeniowych, jak i w trakcie remontu i renowacji starych systemów.

Pianka niskoprężna Cobler – specyfikacja techniczna:

 1. Pracę wykonywać, gdy temperatura podłoża wynosi od -10oC do +30o
 2. Zalecana temperatura puszki: 20o
 3. Odporność termiczna po utwardzeniu: od -50oC do+90o
 4. Czas pełnego utwardzenia: 24 godziny.
 5. Zużycie pianki poliuretanowej na m2: maksymalnie 45 litrów. Wydajność produktu zależy od podłoża, temperatury i warunków atmosferycznych.

Pianka poliuretanowa w sprayu – jak stosować?

Aby uzyskać pełne właściwości izolacyjne i wygłuszające należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. Podczas pracy stosować się do zasad BHP. Ocieplanie pianką PUR oraz izolację należy wykonywać podczas optymalnych warunków pogodowych.
 1. Przed przystąpieniem do pracy należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnia powinna być czysta i odtłuszczona.
 2. Pojemnik z pianką powinien mieć temperaturę dodatnią (zalecane +20oC).
 3. Przed użyciem panki, zwilżyć podłoże w sposób równomierny, na przykład za pomocą spryskiwacza.
 4. Kilkukrotnie wstrząsnąć puszką, w celu dokładnego wymieszania znajdującego się w niej produktu.
 5. Piana poliuretanowa Cobler aplikowana jest za pomocą pistoletu do pianek. Umieścić puszkę w pistolecie w pozycji pionowej, ujściem skierowanym w dół.
 6. Pianę należy aplikować sposobem „od dołu do góry”. Podczas wypełniania szczeliny należy pamiętać, by zachować 30% jej objętości. Wypełniony obszar powinien mieć mniej niż 3 cm wysokości na jedną warstwę.
 7. Szczeliny szersze niż 5 cm wypełniać warstwowo. Każdą warstwę po nałożeniu należy zwilżyć wodą.
 8. Świeże zabrudzenia należy usuwać czyścikiem do piany.
 9. Piana utwardza się pod wpływem pary wodnej występującej w powietrzu. Po utwardzeniu, nadmiar piany usunąć metodą mechaniczną.
 10. UWAGA! Piana po pełnym utwardzeniu wymaga zabezpieczenia przed promieniowaniem UV. W tym celu zalecamy stosowanie farby, tynku lub masy silikonowej. Nieodpowiednie zabezpieczenie powierzchni lub jego brak skutkuje utratą właściwości izolacyjnych pianki poliuretanowej.
Przechowywanie:

Puszkę należy przechowywać w pozycji pionowej w pomieszczeniach suchych, chłodnych i dobrze wentylowanych, w miejscach mało nasłonecznionych.

W viverto.pl dbamy o każdą część Twojego domu. Zobacz asortyment naszego działu akcesoria do ociepleń i wybierz pianki montażowe marki Cobler, które kupisz u nas w atrakcyjnej cenie.

W zestawie znajdują się rękawiczki jednorazowe PE.

Zastosowanie:Wewnętrzne, zewnętrzne
Pojemność:750 ml
Czas schnięcia:16 min
Wydajność:do 45 litrów
Sposób aplikacji:Pistolet do pian

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2022. Wszelkie prawa zastrzeżone