0

Posadzki epoksydowe

(1 produktów)

W asortymencie viverto.pl znajduje się profesjonalna chemia dedykowana do regeneracji i pielęgnacji posadzek żywicznych. Coraz częściej można bowiem spotkać w nowoczesnych wnętrzach posadzki epoksydowe. Tego typu wykończenie podłogi jeszcze do niedawna było zarezerwowane przede wszystkim dla przestrzeni przemysłowych i użytkowych. Działo się tak za sprawą dużej wytrzymałości podłogi żywicznej. Dzisiaj jej wysoki połysk, brak łączeń oraz ciekawe możliwości dekoracyjne sprawiają, że posadzki żywiczne epoksydowe pojawiają się także w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Masz tego typu posadzkę u siebie lub planujesz takie rozwiązanie? Zadbaj o nią z naszymi preparatami. Zapraszamy!

Odtłuszczacz EpoxOne 650g
PromocjaSuper cena

30.00PLN / szt
zostało:3szt

Posadzki epoksydowe, czyli podłogi z żywicy

Materiałów i technologii wykańczania podłóg jest wiele. Różnią się one między sobą sposobem montażu, trwałością i efektem dekoracyjnym. Do tych najpopularniejszych zaliczyć można przede wszystkim płytki podłogowe gresowe, panele podłogowe i podłogi drewniane. Są jednak także inne rozwiązania, do których należą posadzki epoksydowe, czyli posadzki żywiczne.

Tego typu podłogi wykonane są ze specjalnych elastomerowych żywic epoksydowych i rozpuszczalników, a w przypadku posadzek żywicznych grubowarstwowych, również dodatku kwarcu (naturalnego lub kolorowego piasku). Ich zaletą jest przede wszystkim gładka, połyskująca i jednorodna powierzchnia, bez żadnych łączeń, która jest trwała oraz prosta i wygodna w pielęgnacji. To jednak nie wszystko!

Czy warto postawić na posadzki epoksydowe w domu?

Dlaczego w ogóle posadzki epoksydowe zaczęły być stosowane w budownictwie mieszkaniowym? Zapewne głównym powodem, obok ich ogólnej wytrzymałości, jest możliwość stworzenia jednolitych podłóg na dużej powierzchni, co świetnie prezentuje się w nowoczesnym budownictwie. W ten sposób otrzymujemy jedną podłogę, bez żadnych łączeń czy szczelin, która pokrywa powierzchnię salonu, kuchni, przedpokoju czy łazienki. Warto zaznaczyć, że posadzki epoksydowe są przyjemne w dotyku i bez problemu można je stosować na ogrzewanie podłogowe.

Co najważniejsze, żywiczne posadzki epoksydowe dostępne są zarówno w postaci barwionej, jak i przeźroczystej. W tym ostatnim przypadku można zatapiać w niej różnego rodzaju dekoracje, tworząc wyjątkowe aranżacje podłogowe. Zyskujemy w ten sposób niezwykle ciekawą formę dekorowania wnętrza, która znacząco poszerza możliwości jego wystroju. Ponadto tego typu rozwiązanie doskonale sprawdza się dla alergików, ponieważ brak łączeń, to brak miejsc, w których może gromadzić się kurz.

Posadzki epoksydowe na tarasy i balkony

Posadzki żywiczne to także świetny sposób na wykończenie powierzchni tarasów i balkonów, stanowiący alternatywę dla tradycyjnych płytek gresowych, desek drewnianych czy terakoty. W tym przypadku warto jednak postawić na posadzki poliuretanowe, które są trwalsze i bardziej odporne na działanie promieniowania UV i na zmiany temperatur. Zyskujemy w ten sposób trwałą i piękną powierzchnię, która jest prosta i wygodna w pielęgnacji.

Posadzki epoksydowe i materiały do jej pielęgnacji i renowacji

Zaletą posadzki epoksydowej jest jej łatwa pielęgnacja i renowacja. W ofercie naszego sklepu internetowego viverto.pl znajdziesz wszystkie niezbędne do tego preparaty i akcesoria – w tym również odtłuszczacze i odplamiacze do powierzchni żywicznych. Co do utrzymania czystości, posadzki żywiczne wystarczy po prostu przemywać miękkim mopem z dodatkiem popularnych detergentów czyszczących, takich jak np. płyn do mycia naczyń czy mydło. Posadzki żywiczne są bowiem elektrostatyczne i chemoodporne.

W przypadku regeneracji i renowacji stare posadzki epoksydowe można pokryć nową warstwą żywic, przywracając im pełny blask i gładkość. W naszym sklepie znajdziesz również zestawy do betonu, które pozwalają nanieść ochronną warstwę żywicy epoksydowej na różnego rodzaju powierzchnie betonowe np. w garażu czy piwnicy. W zestawie znajdują się także kolorowe płatki dekoracyjne. Oprócz tego oferujemy też zestawy naprawcze do betonu na bazie żywicy i utwardzacza, który świetnie wypełnia szczeliny i pęknięcia, pozostawiając trwałą i równą powierzchnię.

Posadzki epoksydowe – jak wykonać?

Posadzki żywiczne epoksydowe dzielą się na trzy rodzaje i są to:
  • posadzki cienkowarstwowe
  • posadzki grubowarstwowe
  • posadzki grubowarstwowe kwarcowe
Przy czym typ posadzki ma związek z tym, w jaki sposób jest ona wykonywana. Najłatwiej w tym przypadku wypada żywiczna posadzka cienkowarstwowa, jest ona nakładana na powierzchnie w podobny sposób jak lakier czy farba. Posadzka żywiczna grubowarstwowa wymaga już większej wprawy, dlatego w takiej sytuacji zaleca się skorzystanie z usług fachowych firm. Przy czym wszystkie rodzaje posadzek można nakładać także na istniejącą już podłogę np. drewnianą. Jeśli wybierzemy posadzkę żywiczną przeźroczystą, uzyskamy niezwykle ciekawy efekt dekoracyjny. Warstwa żywicy dokładnie wypełni wszystkie szczeliny i ubytki, tworząc w pełni gładką powierzchnię.

Przy wykonaniu posadzki żywicznej konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, co wiąże się z jego dokładnym oczyszczeniem, odtłuszczeniem oraz pokryciem warstwą gruntującą, ułatwiającą wiązanie się żywicy z danym podłożem. Żywicę z reguły nakłada się warstwowo na wcześniej wypoziomowane podłoże. Pomiędzy nakładaniem każdej warstwy należy odczekać kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin – ostateczny czas zależy od temperatury podłoża i rodzaju posadzki.

Posadzki epoksydowe cena za metr

To, ile kosztuje posadzka żywiczna, zależy przede wszystkim od jej rodzaju, grubości oraz techniki wykonania, a także tego, czy zrobimy ją sami, czy zdecydujemy się na usługi fachowca. Posadzki epoksydowe kosztują mniej niż poliuretanowe. Najtańsze są posadzki cienkowarstwowe, natomiast najdroższe te z dodatkiem kwarcu. Na ostateczną cenę posadzki żywicznej wpływa również sposób jej wykonania, będzie on bowiem wyższy, jeśli zdecydujemy się na zatopienie dekoracji. Przy czym warto zaznaczyć, że im większa jest powierzchnia, jaką planujemy pokryć posadzkę epoksydową, tym cena za metr posadzki żywicznej jest mniejsza. Ostateczna cena posadzki żywicznej może wynieść od około 150 zł do nawet kilkuset złotych za metr.

 

 

 

RozwińZwiń
VIVERTO ©2022. Wszelkie prawa zastrzeżone