0

Zestawy poziomowania płytek

(25 produktów)

Układanie płytek ceramicznych, glazury, terakoty i gresu to sztuka, która wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi, w tym systemu poziomowania płytek. Ten, odpowiednio dobrany usprawni pracę, zapewniając zadowalający efekt. W tej kategorii znajdziesz klipsy, kliny, a także specjalne kleszcze, przeznaczone do zaciskania klinów. Połączone w zestawy oraz dostępne oddzielnie. Zobacz naszą ofertę i postaw na jakość!

Wspornik Regulowany IPS 1115 mm TTPro

Wspornik Regulowany IPS 11-15 mm TTPro

10.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Kliny Pomarańczowe 100 Szt. Goldmurit

Kliny Pomarańczowe 100 Szt. Goldmurit

31.73PLN / szt
W MAGAZYNIE
Wspornik Regulowany IPS 4070 mm TTPro

Wspornik Regulowany IPS 40-70 mm TTPro

12.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Wspornik Regulowany IPS 1927 mm TTPro

Wspornik Regulowany IPS 19-27 mm TTPro

11.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Wspornik Regulowany IPS 1519 mm TTPro

Wspornik Regulowany IPS 15-19 mm TTPro

10.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Wspornik Regulowany IPS 2740 mm TTPro

Wspornik Regulowany IPS 27-40 mm TTPro

11.00PLN / szt
W MAGAZYNIE

System do poziomowania płytek – bogata oferta producentów

Chociaż rynek narzędzi rozrasta się w bardzo szybkim tempie, to znane i sprawdzone rozwiązania stanowią wybór, po który najczęściej sięgają wykonawcy. Układanie płytek to praca, która wymaga szczególnej precyzji – nawet niewielkie przesunięcia kafla w stosunku do powierzchni mogą zniszczyć całą kompozycję i sprawić, że ściany lub podłogi będą prezentować się niezbyt estetycznie. Z tego względu tak ważna jest dbałość o zakup odpowiedniego zestawu do poziomowania płytek. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty od marek, które od lat działają w branży budowlanej: Goldmurit, KAEM, Motive. Wysoka jakość materiałów użytych podczas ich produkcji sprawia, że sprostają one wymaganiom profesjonalistów, a także usprawnią pracę laików.

System poziomowania płytek – jakich narzędzi nie może w nim zabraknąć?

Zestawy do poziomowania płytek to narzędzia glazurnicze jednorazowego użytku — bez względu na to, przez jakiego producenta zostały wytworzone. Nie oznacza to jednak, że podczas ich wyboru należy kierować się przypadkiem. Wysokiej jakości klipsy i kliny nie pękną w niespodziewanym momencie, stanowiąc stabilną konstrukcję, która zabezpieczy i wypoziomuje ułożoną powierzchnię. Jakie elementy zwrócić uwagę, by zapewnić sobie sukces? Zobacz, co tworzy podstawowy zestaw glazurniczy.

Klipsy do poziomowania płytek

Klipsy do płytek powinny występować nierozerwalnie z klinami. Taki duet pozwala na równe ułożenie płytek i jednakowe związanie zaprawy klejącej. Klipsy stosowane są najczęściej podczas montażu dużych i średnich kafli. Co ważne, klipsy do układania płytek służą do wyrównania ich poziomu w stosunku do już ułożonej okładziny, a nie do utrzymania odpowiedniego poziomu względem ściany lub podłogi. Na rynku są dostępne różne szerokości klipsów. Podczas ich wyboru należy więc zwrócić uwagę na planowaną szerokość fugi, która scali ułożoną powierzchnię.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz zarówno gotowe zestawy, jak i klipsy oraz kliny sprzedawane osobno. Niezależnie, które z nich wybierzesz, czeka na Ciebie jakość potwierdzona wyborami wielu naszych klientów.

Kliny do płytek ceramicznych

Tak, jak wspomniane wcześniej klipsy, również kliny używane są w duecie. Ich kształt opiera się na budowie trójkąta. Kliny do układania płytek są wykonane z tworzywa sztucznego, czyli materiału, który jest jednocześnie na tyle odporny, by utrzymać płytki w odpowiedniej pozycji, a jednocześnie na tyle giętki i elastyczny, by nie uszkodzić powierzchni płytek.

Szczypce do poziomowania płytek

Nazywane również pistoletami do poziomowania płytek lub pistoletami dociskowymi, to praktyczne narzędzia ręczne, które służą do idealnego montażu klinów w systemie poziomowania płytek. Użycie szczypiec do płytek pozwala ustawić jednakowy nacisk klina na powierzchnię, co bezpośrednio przekłada się na jej równie ułożenie. Zastosowanie tego narzędzia znacznie usprawnia pracę, dlatego sięga po niego coraz więcej wykonawców.

Zasady poziomowania płytek – o czym nie należy zapomnieć?

Chociaż układanie płytek ceramicznych może okazać się czasochłonnym zadaniem, samo użycie systemu poziomowania nie jest trudne. Wystarczy postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami, by praca przebiegła bez większych problemów – oczywiście pod warunkiem odpowiedniego doboru materiałów.

  • Pierwszym krokiem jest oczywiście nałożenie odpowiedniej ilości zaprawy klejowej. Należy nałożyć ją zarówno na powierzchnię, jak i samą płytkę.
  • Układając płytki, należy pamiętać o stosowaniu poziomicy – narzędzie to jest szczególnie ważne w przypadku pierwszej kładzionej płytki, ponieważ to ona stanowi punkt odniesienia podczas dalszej pracy.
  • Pora na klipsy – są one wkładane pod ustawioną już płytkę. Zalecane jest stosowanie przynajmniej dwóch klipsów na każdą krawędź płytki, z zastrzeżeniem, że w przypadku wielkoformatowych płytek ilość klipsów potrzebnych do stabilnego wypoziomowania powierzchni może się zwiększyć.
  • Następnym krokiem jest montaż płytki na klipsach, a po odpowiednim dopasowaniu, na zabezpieczenie konstrukcji za pomocą klinów.
  • Ostatni krok można wykonać dopiero po związaniu kleju. Kiedy zaprawa stwardnieje, należy wyłamać kliny oraz pozbyć się klipsów.

Kliny do poziomowania płytek, szczypce i klipsy do glazury – poznaj naszą ofertę

W Viverto stawiamy na jakość i zadowolenie naszych klientów. Sprawdź ofertę działu narzędzia i zamów profesjonalne produkty w przystępnej cenie. Przeprowadź z nami remont w dobrym stylu – zapraszamy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kolorystyka
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone