Wiosna to radosny czas, w którym wszystko budzi się do życia. Jest to także przełomowy moment dla aranżacji domowych wnętrz. Pobudzeni, pełni energii – mamy więcej pomysłów na zmiany i chętniej inspirujemy się trendami, które zostały przedstawione na targach wnętrzarskich. Aranżacje wiosenne co roku się zmieniają. Jak będą prezentowały się wiosenne wnętrza 2019?

Wiosenny wystrój domu w spokojnych kolorach

Aranżacje wiosenne 2019 stawiają na połączenia klasycznych, ale bardzo ciekawych kolorów. Bardzo modne w tym sezonie będą zestawienia odcieni brązowych i beżowych z różnymi barwami fioletu. Ważne, aby jeden z odcieni był bardziej pastelowym, a drugi dominującym. Wybór konkretnych rozwiązań powinien być uzależniony od indywidualnych oczekiwań. Tego typu odcienie dają wielkie możliwości aranżacyjne. Doskonale prezentują się zarówno z kwiatami, jak i bardziej eleganckimi dodatkami – srebrnymi i złotymi. Ciekawe, ale spokojne połączenie kolorystyczne doskonale sprawdza się także w połączeniu z naturalnym drewnem. Jednym z chętnie wybieranych połączeń jest zestawienie Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C12 Kawowy Onyks 2.5l plus Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C53 Jaspis Picasso 2.5l. Popularne jest także połączenie Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C58 Mglisty Krzemień 2.5l plus Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C6 Lniany Nefryt 2.5l. Zwłaszcza to drugie zestawienie wybierane jest chętnie do salonów, ale także pokoi dziecięcych. Jest delikatne, ciepłe i bardzo spokojne – wprowadza do wnętrza harmonię.

Wiosenne aranżacje wnętrz z mocnym akcentem

Wiosenny wystrój domu to nie tylko spokojne odcienie. Miłośnicy mocnych akcentów również znajdą dla siebie doskonałe propozycje. W tym sezonie bardzo popularny będzie kolor ceglasty, który może być wykorzystany między innymi jako kolor ścian. Warto jednak przełamać go delikatniejszą barwą. Piękne aranżacje wiosenne mogą powstać we wnętrzu, którego ściany zostały pomalowane dwoma różnymi odcieniami. Modne będzie zestawienie Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C25 Wyszukany Aragonit 2.5l plus Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C28 Kuszący Rubin 2.5l.

Wiosenny wystrój domu w naturalnym klimacie

Wciąż zauważalne są powroty do natury i inspiracje pięknymi zieleniami. Zastosowanie naturalnych kolorów wpływa na spokój wewnętrzny i potrafi poprawić humor, nic dziwnego, że również wiosną 2019 ten kolor zdobywa serca osób urządzających wnętrza domowe. Dekoracje wiosenne pięknie będą prezentowały się na ścianach, na których zastosowana została Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C40 Czysty Oliwin 2.5l lub Farba Lateksowa Akrylit W Kolor Eukaliptus 2.5l Dekoral. Co ciekawe, w tym zestawieniu doskonale będą prezentowały się także drewniane dekoracje ścienne, które można zastosować np. na jednej ścianie. Można postawić na bardziej eleganckie rozwiązanie, którym będzie Panel Drewniany Cube 2 34,5×34,5 Stegu lub na naturalną dekorację, jaką jest Panel Drewniany Pure 38×76 Stegu.

Jaki jest kolor sezonu – wiosna 2019?

W każdym sezonie specjaliści do spraw aranżacji wnętrz wyróżniają jeden kolor, który jest najciekawszym i chętnie wykorzystywanym w różnych przestrzeniach. Podobnie jest tym razem. Kolorem, który zdobywa ogromną popularność, jest mocny, intensywny i nasycony żółty. Przykładem odcienia jest Beckers Farba Lateksowa Designer Colour Juicy Orange 5L. Jednak całe wnętrze w tej barwie mogłoby być zbyt krzykliwe i uciążliwe dla domowników. Dlatego właśnie kolor ten może być wykorzystany na jedną lub maksymalnie dwie ściany, a także jako wykończenie na przykład ścianek działowych w salonie.

Wiosną 2019 będzie można zauważyć odejście od wszelkiego rodzaju bieli oraz szarości. Będzie się działo! Intensywne kolory będą przełamywane delikatnymi pastelowymi barwami, nie można jednak mówić o żadnej nudzie. Aranżacje wiosenne wniosą we wnętrza nową energię, radość i motywację do działania. To coś, czego poszukuje każdy – niezależnie od indywidualnych preferencji, czy wieku. Kolor pod kontrolą – tak można nazwać obecny sezon wnętrzarski.