Eleganckie i nowoczesne wnętrze urządzone w stylu minimalistycznym wcale nie musi być ascetyczne, a surowe oblicze bieli na ścianach można złagodzić oraz sprawić, że zimna, jednolita kolorystycznie aranżacja stanie się przytulna. W jaki sposób? Łącząc biel z drewnem, z którym tworzy ponadczasowy duet doskonały.

 

 

Ponadczasowa kolorystyka

Biel – wbrew pozorom – ma wiele twarzy, a aranżacje, w których gra główną rolę, można kształtować w różny sposób. To odcień, który doskonale sprawdza się jako kolor wiodący aranżacji i z powodzeniem możemy wykorzystać go w każdym pomieszczeniu. Łącząc biel z kamieniem stworzymy klimat surowy i industrialny, natomiast wybierając odmienne materiały możemy uzyskać zupełnie inne efekty. 

 

 

Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, radzimy postawić na dominującą biel na ścianach. Aby uzyskać piękną, jednolitą biel wybierzmy dobre jakościowo farby, które zagwarantują trwały odcień na lata np. farbę akrylową Eko Biały 5l Śnieżka czy farbę lateksową Akrylit W Biały 10l Dekoral.

 

Klasyczny duet idealny

Monochromatyczna biel ma surowe, niemalże ascetyczne oblicze, które warto przełamać ciepłym, naturalnym materiałem. Nic nie sprawdzi się w tej roli lepiej niż drewno – to właśnie z nim biel tworzy ponadczasowy, klasyczny duet, który cieszy się niesłabnącą popularnością niezależnie od przemijających trendów. W tym wypadku stawiamy na drewniane podłogi wykonane z naturalnego surowca lub panele, które idealnie imitują swój drewniany odpowiednik.

 

 

Możemy wybierać wśród różnych odcieni drewna, niekoniecznie tych ciemnych, ponieważ w zestawieniu z bielą każdy jego odcień prezentuje się atrakcyjnie. Dlatego na podłodze sprawdzą się zarówno ciemne panele Limone Arbaro Brown 19,3×120,2 Ceramika Limone, jak i jaśniejsze Limone Arbaro Oro 19,3×120,2 Ceramika Limone. Gdy zamarzymy o drewnie na ścianach, w tej roli doskonale odnajdą się płytki Woodie Beige 7,5×45 Rondine.

 

 

Kontrastowe zestawienia kształtują przestrzeń

Połączenie klasycznej bieli z drewnem – poza oczywistymi walorami estetycznymi – pozwala w intrygujący sposób wyznaczać poszczególne strefy w naszym wnętrzu. Monotematyczna biel może odrobinę przytłaczać i powodować efekt przesadnej sterylności oraz rozmycia granic poszczególnych części mieszkania. Jeżeli wprowadzimy tutaj drewniane elementy np. na podłodze lub ścianach, możemy w łatwy sposób oddzielić wizualnie kuchnię od jadalni lub salon od kącika do czytania i relaksu.

 

 

Podobne rozwiązanie możemy wykorzystać w łazience, szczególnie w pomieszczeniu o większym metrażu, wyznaczając strefę kąpielową i część przeznaczoną do relaksu oraz pielęgnacji. Połączenia bieli, drewna i szarości w łazience to trio idealne, które doskonale prezentuje się zarówno w klasycznych, stonowanych aranżacjach, jak i tych bardziej nowoczesnych bądź industrialnych.

 

Biel z drewnem lubią towarzystwo 

Kuchnia to miejsce, w którym duet bieli i drewna prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Możemy pozostać przy klasycznych rozwiązaniach i zdecydować się na aranżację w stylu total white z elementami drewnianymi, które ocieplają jej minimalistyczną formę lub popuścić wodze fantazji i dodać trzeci kolor lub fantazyjne płytki patchwork np. Cementine Black&White Mix 20×20 Fioranese. Kolorowy bądź wzorzysty akcent na neutralnym tle drewna i bieli w kuchni prezentuje się niezwykle estetycznie i może być głównym elementem dekoracyjnym tego pomieszczenia. Również kuchnia na wysoki połysk z drewnianymi blatami wpisuje się w elegancką stylistykę duetu bieli i drewna, którą można interpretować na wiele sposobów.

 

 

We wnętrzach, w których dominującą kolorystyką jest biel, drewno może pojawiać się również jedynie w roli dodatków lub subtelnych akcentów. Chcąc uzyskać efekt eleganckiego, nowoczesnego wnętrza, wybieramy stoliki z drewnianymi blatami, jak najbardziej surowe i minimalistyczne. Salon w bieli i drewnie lubi dodatki takie jak proste, klasyczne meble, obrazy w prostych ramach oraz żywe rośliny zielone, które przełamują chłód bieli i idealnie korespondują z ciepłą naturą drewna.