Klej do Kamienia i Płytek PowerElastik 5 kg Stegu
Producent:
Stegu
Cena:45.00PLN / szt

Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:

Klej do Kamienia i Płytek PowerElastik 5 kg Stegu

Przechowywanie:

Dopuszczalny czas magazynowania w temperaturze powyżej +5°C i nie wyższej niż +25°C w oryginalnie zamkniętych wiaderkach: 12 miesięcy od daty produkcji podanej na wieczku.

Dane techniczne produktu:

• Średnie zużycie kleju: do ~2,5 m² z opakowania

• Temperatura stosowania (powietrza, podłoża, materiałów) od +5°C do +25°C

• Czas otwartego schnięcia do 20 minut

• Czas korekty ułożenia płytki do 20 minut

• Czas wiązania całkowitego 7 dni.

Właściwości:

POWERELASTIK – klej dyspersyjny w postaci gęstej pasty, cienkowarstwowy (ok. 2 – 3 mm), elastyczny o wysokiej sile spajania i wszechstronnym zastosowaniu wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Klej nie nadaje się do stosowania w przypadku warstwy grubszej niż 4 mm. Nie przebarwia kamienia naturalnego. Mrozoodporny i wodoodporny.

Zastosowanie:

Produkt przeznaczony jest do klejenia kamienia dekoracyjnego, płytek betonowych i gipsowych, klinkierowych, ceramicznych ściennych i podłogowych. Podłożem może być beton, posadzki cementowe i anhydrytowe, gazobeton, cegła, tynki cementowe i cementowo-wapienne oraz gipsowe, płyta gipsowo-kartonowa oraz gipsowo-włóknowa, sztywne płyty wiórowe i OSB.

Przygotowanie podłoża:

Wszystkie podłoża powinny być właściwie wysezonowane, mieć odpowiednią nośność, być oczyszczone i suche, wolne od substancji izolujących. Wyprawy i powłoki niestabilne o niedostatecznej przyczepności należy usunąć. Podłoża betonowe muszą mieć co najmniej 6 miesięcy, tynki oraz cementowe jastrychy co najmniej 4 tygodnie, natomiast jastrychy anhydrytowe co najmniej 2 tygodnie. Jastrychy anhydrytowe należy przeszlifować i odkurzyć. Płyty wiórowe i OSB należy zeszlifować i dokładnie odkurzyć. Powierzchnie zagruntować odpowiednim gruntem STEGU GRUNT.

Przygotowanie kleju:

Klej POWERELASTIK po otwarciu wiaderka jest gotowa do użycia pasta. Znajdującą się w pojemniku masę dokładnie rozmieszać.

Sposób użycia:

Klej nakładać bezpośrednio na podłoże lub na płytkę pacą zębatą do 4 mm prowadzoną pod katem 45 – 60° do podłoża/płytki. Płytkę dociskamy do podłoża jednocześnie wykonując ruch w lewo prawo, góra dół aż do wypłynięcia nadmiaru kleju. Klej nanosić na cała powierzchnie płytki/podłoża.

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone