0
Klej do Kamienia i Płytek PowerElastik 5 kg Stegu
Producent:
Stegu
Cena:41,45PLN / szt
Cena za 1 kg - 8,29 PLN
Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

PowerElastik 5 kg Stegu Klej do Kamienia i Płytek

Klej Powerelastik to gotowa zaprawa przeznaczona do klejenia płytek dekoracyjnych, kamienia dekoracyjnego, płytek ceramicznych, betonowych, klinkierowych, znajdujących się na zewnątrz i wewnątrz. Klej w formie gęstej pasty dedykowany jest do używania z podłożem z cegły, betonu, płyt karton-gips, wiórowych i OSB oraz tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych. Powerelastik marki Stegu charakteryzuje się doskonałą siłą spajania oraz elastycznością i trwałością. Mrozoodporne właściwości sprawiają, że jest on odporny na działanie niektórych czynników atmosferycznych. Aby uzyskać najlepszy efekt, podczas pracy należy stosować cienką warstwę Stegu Powerelastik. Właściwości kleju nie pozwalają na stosowanie warstwy grubszej niż 4 mm.

Powerelastik Stegu – dodatkowe informacje:

  • Średnie zużycie kleju: do ~2,5 m² z opakowania
  • Temperatura stosowania (powietrza, podłoża, materiałów) od +5°C do +25°C
  • Czas otwartego schnięcia do 20 minut
  • Czas korekty ułożenia płytki do 20 minut
  • Czas wiązania całkowitego 7 dni
Zastosowanie:
Produkt przeznaczony jest do klejenia kamienia dekoracyjnego, płytek betonowych i gipsowych, klinkierowych, ceramicznych ściennych i podłogowych. Podłożem może być beton, posadzki cementowe i anhydrytowe, gazobeton, cegła, tynki cementowe i cementowo-wapienne oraz gipsowe, płyta gipsowo-kartonowa oraz gipsowo — włóknowa, sztywne płyty wiórowe i OSB.

Przygotowanie podłoża:
Wszystkie podłoża powinny być właściwie wysezonowane, mieć odpowiednią nośność, być oczyszczone i suche, wolne od substancji izolujących. Wyprawy i powłoki niestabilne o niedostatecznej przyczepności należy usunąć. Podłoża betonowe muszą mieć co najmniej 6 miesięcy, tynki oraz cementowe jastrychy co najmniej 4 tygodnie, natomiast jastrychy anhydrytowe co najmniej 2 tygodnie. Jastrychy anhydrytowe należy przeszlifować i odkurzyć. Płyty wiórowe i OSB należy zeszlifować i dokładnie odkurzyć. Powierzchnie zagruntować odpowiednim gruntem Stegu Grunt.

Przygotowanie kleju:
Klej Powerelastik po otwarciu wiaderka jest gotową do użycia pastą. Znajdującą się w pojemniku masę dokładnie rozmieszać.

Sposób użycia:
Klej nakładać bezpośrednio na podłoże lub na płytkę pacą zębatą do 4 mm prowadzoną pod kątem 45 – 60° do podłoża/płytki. Płytkę dociskamy do podłoża, jednocześnie wykonując ruch w lewo prawo, góra dół aż do wypłynięcia nadmiaru kleju. Klej nanosić na całą powierzchnię płytki/podłoża.
Rodzaj:Klej
Zastosowanie:Wewnętrzne, Zewnętrzne
Pojemność:5 Kg
Kod producenta:ST-KL-POE-005-1
Czas schnięcia:20 min
Wydajność:2,5 m²/opakowanie
Sposób aplikacji:Paca zębata
Grubość warstwy:2 – 3 mm
Temperatura aplikacji:od + 5°C do + 25°C

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone