0
Klej do płytek gipsowych GIPSOLEP 5 kg Stegu
Producent:
Stegu
Cena:30,05PLN / szt
Cena za 1 kg - 6,01 PLN
Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:
Do listy życzeń

Gipsolep 5 kg Stegu Klej do Płytek Gipsowych

Gipsolep to uniwersalny klej przeznaczony do klejenia płytek gipsowych w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jest on odporny na mróz i wodę, dlatego nie należy go stosować na zewnątrz oraz w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Doskonałe właściwości przyczepne sprawiają, że może być on stosowany na wielu powierzchniach, wykonanych między innymi z gipsu, cementu, betonu i cegły. Wysoka wydajność Stegu Gipsolep sprawia, że jest to produkt, który świetnie sprawdzi się zarówno w domowych pomieszczeniach, jak i miejscach publicznych. Klej tworzy na ścianie trwałe wiązanie o dużej przyczepności. Aby uzyskać najlepsze efekty, należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta Stegu.

Jak stosować klej do płytek gipsowych Stegu?

Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być czyste, suche i zagruntowane odpowiednim środkiem do gruntowania podłoża. W przypadku gładkich powierzchni należy je zmatowić i dokładnie oczyścić z wszelkich pyłów.

Przygotowanie kleju:
Klej Gipsolep Stegu należy rozrabiać w czystym wiadrze. Klej wsypać do wody (5 kg kleju na 1,6-1,9 litra wody) i dokładnie wymieszać ręcznie lub przy pomocy mieszadła. Po około 2 minutach wymieszać ponownie. Klej należy zużyć w ciągu 45 minut.

Klejenie:
Klej nanosić pacą zębatą na całej powierzchni płytki (ok. 5 mm grubości) i dociskając płytkę do ściany, usuwać nadmiar kleju, aby nie przeszkadzał podczas fugowania. Korekty można dokonać do 2 minut od przyklejenia. Klej uzyskuje pełną wytrzymałość po całkowitym wyschnięciu (ok. 5 dni w temp 20°C).

Narzędzia:
Czyste wiadro, mieszadło, szpachelka zębata do nanoszenia kleju, rękawiczki.

Zalecenia:
Ze względu na różnorodność materiałów budowlanych dostępnych na rynku, przed przystąpieniem do klejenia należy przeprowadzić próby, mające na celu wykluczenie nieprzewidzianych problemów, które mogą wystąpić podczas klejenia.

Składowanie:
Klej Stegu Gipsolep należy składować w oryginalnie zamkniętych opakowaniach w suchym pomieszczeniu przez okres 12 miesięcy od daty produkcji podanej na wieczku.

Klej Stegu dane techniczne produktu:

  • Wydajność: do 3 m2 z opakowania
  • Czas mieszania ok. 2 minut
  • Proporcja mieszania: 1,6 – 1,9 l wody na 5 kg kleju
  • Temperatura otoczenia i podłoża podczas wykonywania prac: +5°C – 25°C
  • Czas zużycia po wymieszaniu z wodą: do 45 minut
  • Czas wiązania wstępnego: 8 godzin
  • Czas wiązania całkowitego: min. 5 dni
  • Klej NIE JEST mrozoodporny i wodoodporny
Rodzaj:Klej
Zastosowanie:Wewnętrzne
Mrozoodporność:Nie
Pojemność:5 Kg
Kod producenta:ST-KL-GIP-005-1
Wydajność:Średnie zużycie kleju to około 3m2 z opakowania, w zależności od rodzaju płytek
Czas wiązania:wstępnie 8 h, pełne min. 5 dni

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone