Klej do płytek gipsowych GIPSOLEP 5 kg Stegu
Producent:
Stegu
Cena:31.05PLN / szt

Dostępność:W MAGAZYNIE Produkt dostępny na naszych magazynach. Wyślemy go najszybciej jak to możliwe. Dotyczy płatności przy odbiorze i szybkiej płatności on-line. Przy przelewie, wysyłamy po zaksięgowaniu płatności.
ILOŚĆ:

Klej do płytek gipsowych GIPSOLEP 5 kg Stegu

GIPSOLEP jest klejem przeznaczonym do klejenia płytek gipsowych oraz innych okładzin gipsowych w pomieszczeniach zamkniętych. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, tworząc trwałą spoinę. Szczególnie zalecany do klejenia płytek gipsowych STEGU.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA:

GIPSOLEP można stosować na każdym stabilnym podłożu typu: beton, cegła, bloczki silikatowe, bloczki cementowe płyty kartonowo – gipsowe oraz tynk cementowy i gipsowy. Podłoże musi być czyste, suche i zagruntowane odpowiednim środkiem do gruntowania podłoża. W przypadku gładkich powierzchni należy je zmatowić i dokładnie oczyścić z wszelkich pyłów.

PRZYGOTOWANIE KLEJU:

Klej należy rozrabiać w czystym wiadrze. Klej wsypać do wody (5kg kleju na 1,6-1,9 litra wody) i dokładnie wymieszać ręcznie lub przy pomocy mieszadła. Po około 2 minutach wymieszać ponownie. Klej należy zużyć w ciągu 45 minut.

KLEJENIE:

Klej nanosić pacą zębatą na całej powierzchni płytki (ok. 5 mm grubości) i dociskając płytkę do ściany, usuwać nadmiar kleju, aby nie przeszkadzał podczas fugowania. Korekty można dokonać do 2 minut od przyklejenia. Klej uzyskuje pełną wytrzymałość po całkowitym wyschnięciu (ok. 5 dni w temp 20°C).

NARZĘDZIA:

Czyste wiadro, mieszadło, szpachelka zębata do nanoszenia kleju, rękawiczki.

ZALECENIA:

Ze względu na różnorodność materiałów budowlanych dostępnych na rynku, przed przystąpieniem do klejenia należy przeprowadzić próby, mające na celu wykluczenie nieprzewidzianych problemów, które mogą wystąpić podczas klejenia.

SKŁADOWANIE:

Klej należy składować w oryginalnie zamkniętych opakowaniach w suchym pomieszczeniu przez okres 12 miesięcy od daty produkcji podanej na wieczku.

DANE TECHNICZNE PRODUKTU:

  • Wydajność: do 3 m2 z opakowania
  • Czas mieszania ok. 2 minut
  • Proporcja mieszania: 1,6 – 1,9 l wody na 5kg kleju
  • Temperatura otoczenia i podłoża podczas wykonywania prac: +5°C – 25°C
  • Czas zużycia po wymieszaniu z wodą: do 45 minut
  • Czas wiązania wstępnego: 8 godzin
  • Czas wiązania całkowitego: min. 5 dni
  • Klej NIE JEST mrozoodporny i wodoodporny
Rodzaj:Klej
Pojemność:5 Kg
Wydajność:Średnie zużycie kleju to około 3m2 z opakowania, w zależności od rodzaju płytek
Kraj pochodzenia:Polska
Żywy Kolor 2L Impregnat STEGU

31.63PLN / szt
5.00(2)
W MAGAZYNIE
Stegu GRUNT 5L

20.13PLN / szt
4.50(2)
W MAGAZYNIE
Żywy Kolor do Kamienia 2L Impregnat Stegu

30.48PLN / szt
5.00(2)
W MAGAZYNIE

Dodaj własną opinię

0.00 / 5 (0 głosów)
VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone