0

Farby elewacyjne akrylowe

(2 produktów)

Dobór farby na fasadę budynku stanowi istotną kwestię jego wykończenia. Jeżeli do swojego domu poszukujesz farby akrylowej na zewnątrz, od sprawdzonych producentów, rozejrzyj się po tym dziale. Znajdziesz tu wysokiej klasy produkty dostępne w atrakcyjnych cenach. Sprawdź naszą ofertę!

Farba elewacyjna akrylowa – wciąż cieszy się popularnością

Emulsje akrylowe przeznaczone do zewnętrznych wymalowań dzięki swoim właściwościom stanowią wciąż jedno z najchętniej stosowanych rozwiązań stosowanych na fasadę budynku. Ich głównym składnikiem są akrylowe żywice, które tworzą na powierzchniach powłoki o wysokich cechach użytkowych oraz świetnym wyglądzie. Farby fasadowe akrylowe ponadto są bardzo trwałe, łatwe w aplikacji oraz odporne – zarówno na czynniki atmosferyczne, jak i promieniowanie UV.  Dzięki temu tworzą wymalunki charakteryzujące się elastycznością, niską nasiąkliwością oraz niepodatnością na szorowanie i ścieranie. Ich jedynym znaczącym minusem jest niska dyfuzja pary wodnej oraz słaba odporność przed mikroorganizmami.

Farba fasadowa akrylowa – gdzie znajdzie swoje zastosowanie?

Wybierając farbę do fasady budynku watro poznać budowę jego ścian, szczególną uwagę zwracając na ich wykończenie. Akrylowe emulsje nie mogą bowiem być stosowane na nawierzchniach wykonanych z tynków silikatowych oraz wapiennych. Nad ich zastosowaniem warto także zastanowić się w przypadku izolacji wykonanej z „oddychających” materiałów, takich jak wełna mineralna – niekiedy wystarczy odpowiednio zagruntować powierzchnię, by dodać jej odpowiednich właściwości bądź wybrać rodzaj farby, która cechuje się lepszą paroprzepuszczalnością.

Akrylowa farba fasadowa – korzyści

Ogromną zaletą tego typu produktów jest ich uniwersalność – nadają się one do stosowania niemal na każdej, odpowiednio przygotowanej powierzchni. Na rynku istnieją także farby akrylowe, które nadają się do malowania metalu. Co więcej, emulsje akrylowe zewnętrzne można stosować na wcześniej wymalowane powłoki, po ich uprzednim zagruntowaniu. Są one łatwe w czyszczeniu i odporne na zabrudzenia. Elewacja budynku stanowi także jego ozdobę. Farba akrylowa na zewnątrz dostępna jest w wielu kolorach. Dodatkowo na rynku dostępne są także bazy przeznaczone do barwienia. Znajdziesz je w naszym sklepie internetowym i kupisz w atrakcyjnej cenie. Na uwagę zasługują produkty marki AtlasSalta E biała oraz Salta E szara 10 l wyróżniają się one wysoką jakością i świetną wydajnością.

Farba akrylowa fasadowa – ile kosztuje?

Na koszty remontu zewnętrznych ścian budynku składają się różne koszty. Do ceny farb, ocieplenia, zaprawy należy dodać koszty gruntu elewacyjnego, akcesoriów do ociepleń oraz robocizny. Przed zakupem emulsji warto zwrócić uwagę na ich wydajność. Ta podana jest zazwyczaj na opakowaniu lub w karcie charakterystyki. Należy pamiętać, że ogromny wpływ na zużycie produktu ma powierzchnia, na którą będzie on aplikowany – im bardziej nierówna, tym wydajność będzie mniejsza. Warto także postawić na dobrej jakości farby akrylowe fasadowe zabarwione wysokiej klasy pigmentem – dzięki temu zmniejszysz ilość warstw potrzebnych do uzyskania jednolitej powłoki o intensywnej barwie.

Farby Elewacyjne Akrylowe – jak je stosować?

Przed przystąpieniem do wymalunków należy zapoznać się z zaleceniami producenta farby. Szerokie spektrum zastosowania produktu pozwala uzyskać zadowalające efekty niemal na każdej przeznaczonej do malowania powierzchni. Warto pamiętać o oczyszczeniu, osuszeniu i wyrównaniu nawierzchni, na której będzie stosowana farba akrylowa elewacyjna. Niezbędne jest także ich zagruntowanie. Emulsję należy stosować zgodnie z zaleceniami jej producenta i fachową wiedzą.

W viverto.pl znajdziesz najlepsze farby elewacyjne i grunty z którymi uzupełnisz projekt zewnętrzny Twojego domu. Rozejrzyj się wśród produktów dostępnych w naszym dziale i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Poznaj również ofertę dostępną w kategorii farby elewacyjne i silikonowe Możesz także skorzystać z doświadczenia naszych doradców, którzy pomogą Ci w doborze odpowiedniej emulsji.

Zapraszamy!
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Rodzaj powierzchni
Zakres pojemności
Zastosowanie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone