0

Grunty elewacyjne

(17 produktów)

Przed malowaniem elewacji niezbędne jest jej zagruntowanie. Odpowiednie wykonanie tego procesu sprawi, że malunek na zewnętrznych ścianach budynku będzie trwały i w dobrym stanie wytrzyma przez wiele lat. W tym dziale znajdziesz wysokiej klasy grunty do elewacji od sprawdzonych marek. Zobacz oferowane przez nas produkty i kup je w atrakcyjnej cenie.

Grunt elewacyjny – na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Podstawowym zadaniem gruntu jest zabezpieczenie powierzchni przeznaczonej do malowania farbami elewacyjnymi i akrylowymi, farbami elewacyjnymi i silikonowymi oraz innymi rodzajami emulsji. Podczas jego wyboru należy kierować się przede wszystkim rodzajem powierzchni, na której będzie używany. Inny grunt elewacyjny przeznaczony będzie do ścian i tynków wykonanych z bardziej chłonnych materiałów inny do nawierzchni cechujących się niewielką chłonnością. Należy zwrócić także uwagę na rodzaj wybranej do wymalunków farby – ona również jest kluczowa podczas zakupu preparatu gruntującego.

Grunt na elewację – o czym należy pamiętać przed jego zastosowaniem?

Fasada budynku narażona jest na wiele ekstremalnych czynników – od mrozu po silne słońce, od deszczu po ekstremalnie wysokie temperatury. Do tego atakowana jest przez mikroorganizmy, pleśń i mchy. Aby zachować jej wygląd i właściwości na lata warto zadbać o nią jeszcze przed jej ostatecznym malowaniem. W tym celu stosowane są środki grzybobójcze, które chronią ściany przed efektami długiego zawilgocenia oraz grunty – preparaty stosowane bezpośrednio pod aplikację farby. W naszym sklepie internetowym znajdziesz ich szeroki wybór od sprawdzonych marek, takich jak Kabe, Atlas, Quick Mix czy Caparol. Dzięki temu łatwiej będzie Ci dobrać odpowiedni środek do ścian zewnętrznych w Twoim domu.

Grunt pod elewacje – koszty

Dobry grunt musi swoje kosztować. Wie o tym każdy, jednak wiele osób wciąż decyduje się na zakup taniego środka, który nie spełni wymagań konserwowanej powierzchni. Aby uniknąć nieprzewidzianego remontu spowodowanego niską jakością zastosowanych materiałów, lepiej zainwestować w nieco droższy produkt, od marki, którą przetestowało wielu konsumentów. Do ostatecznego kosztu elewacji należy oczywiście dodać cenę farby, a także zaprawy, która może okazać się niezbędnym materiałem uzupełniającym ubytki w ścianach. Dodatkowo podczas remontu elewacji warto sprawdzić stan termoizolacji i w razie potrzeby zdecydować się także na wymianę ocieplenia. Dzięki temu budynek zyska nowoczesne właściwości, będąc jednocześnie ozdobą okolicy. Wydatek, chociaż spory, w dalszej perspektywie zaowocuje oszczędnością – mniejszymi wydatkami na energię i naprawę ewentualnych szkód. Podsumowując, grunt, chociaż jest jednym z wielu elementów składających się na elewację, stanowi ważny krok, którego nie należy pomijać i na którym nie powinno się oszczędzać.

Podkład pod elewacje – grunt. Jak poprawnie wykonać gruntowanie?

Pierwszym i najważniejszym krokiem, który należy wykonać jeszcze przed rozpoczęciem gruntowania, jest odpowiednie przygotowanie podłoża oraz zabezpieczenie terenu i miejsc, które nie będą poddawane malowaniu. Powinno ono obejmować usunięcie z nawierzchni wszelkich zanieczyszczeń oraz elementów luźnych i pylistych. Niezbędne może okazać się także użycie środków odtłuszczających oraz usuwających ze ścian naloty z pleśni i mchów, oraz zabezpieczenie ich przed ponownym pojawieniem się mikroorganizmów. Pozbyć należy się również starych powłok tynkarskich i malarskich, które uległy uszkodzeniu. Drugim etapem powinno być wyrównanie podłoża – tylko w przypadku czystych i równych powierzchni gruntowanie odniesie zamierzony rezultat.

Samo gruntowanie przeprowadza się wyłącznie w sytuacji, gdy elewacja budynku jest sucha. W zależności od wybranego środka rekomendowane jest jego nanoszenie wałkiem, pędzlem bądź metodą natryskową. Należy zawsze przestrzegać zaleceń producenta odnośnie do stosowania środka – wszelkie odstępstwa mogą skutkować pogorszeniem się końcowych rezultatów.

W dziale farby elewacyjne i grunty znajdziesz środki emulsje przeznaczone do elewacji. Zobacz także wysokiej klasy akcesoria do ociepleń, które mogą okazać się niezbędne podczas remontu fasady nieruchomości. Rozejrzyj się wśród oferowanych przez nas produktów – być może mamy to, czego szukasz. W razie pytań zapraszamy do kontaktu – nasi doradcy z chęcią Ci pomogą.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Zastosowanie
Kolorystyka
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone