0

Zaprawy

(17 produktów)

Termoizolacja domu składa się zarówno z materiału izolacyjnego, jak i elementów takich jak klej elewacyjny, siatka elewacyjna czy grunt. W tym dziale znajdziesz wysokiej klasy zaprawy przeznaczone do styropianu i wełny. Rozejrzyj się i wybierz potrzebne Ci produkty.

Zaprawa Klejowa 25KG 190S Caparol

Zaprawa Klejowa 25KG 190S Caparol

32.00PLN / szt
W MAGAZYNIE

Kleje do siatki i styropianu – ważny element izolacji budynku

Zaprawa klejowa do styropianu służy do trwałego przyklejania płyt w systemie ociepleń. Stanowi ona ich bardzo ważny element – odpowiednio dobrany klej jest bowiem gwarancją długoletniego utrzymania elewacji w dobrym stanie. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór zapraw od sprawdzonych producentów: Baumit, Atlas czy Quick Mix. Sprzedawane są one w postaci zaprawy, którą należy w odpowiednich proporcjach połączyć z wodą.

Klej do styropianu i siatki – czy jest obowiązkowy?

Elewacja budynku składa się z kilku warstw. Każda z nich jest istotna, gdyż cechuje się innymi właściwościami i zastosowaniem. Pierwszą warstwę stanowi izolacja. Najczęściej wybieranymi materiałami do systemu termoizolacyjnego jest styropian i wełna. Mocowane są za pomocą zaprawy. Na nie nakładany jest klej do ociepleń, w którym zatapiana jest siatka. Ostatnią warstwą jest tynk, który można wykończyć za pomocą farby elewacyjnej. Każdy z tych elementów jest znaczący, dlatego ważne jest, by podczas zakupu wybierać produkty wysokiej klasy.

Klej do siatki i styropianu – łącznik, ale także warstwa ochronna

Zaprawa przeznaczona do klejenia styropianu cechuje się dużą elastycznością. Jako że stosowana jest ona na zewnętrzne ściany, musi posiadać mrozoodporne właściwości. Wysokiej jakości produkty są także odporne na zmienne temperatury – warto pamiętać, że elewacja budynku narażona jest również na silne nasłonecznienie, dlatego klej spełnia rolę bufora termicznego, chroniąc powierzchnię przed skutkami różnicy temperatur. Zaprawa klejowa do styropianu i siatki jest łatwa w aplikacji – dzięki czemu usprawnia prace w obrębie fasady.

Zaprawa do siatki jak sama nazwa mówi, służy do zatapiania w nim siatki. Chroni ona pozostałe warstwy ścian budynku, a także pozwala na uzyskanie gładkiej nawierzchni, która idealnie połączy się z wybranym tynkiem, kamieniem dekoracyjnym bądź płytkami. Warto jednak pamiętać, że przy użyciu cięższych materiałów na elewację budynku należy wyposażyć się w akcesoria do ociepleń – kołki. Pozwolą one na utrzymanie ciężaru, wzmacniając poprzednie warstwy ściany. Klej do siatki jest bardzo uniwersalny – z powodzeniem można używać go również do łączenia styropianu.

Klej do wełny mineralnej – specjalne właściwości do „oddychających” izolacji

Klej ten cechuje się innymi właściwościami od zaprawy klejącej do styropianu. Przede wszystkim musi on utrzymać znacznie większy ciężar, dlatego powinien wyróżniać się znacznie lepszymi właściwościami spajającymi i wyższą nośnością. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że wełna, w przeciwieństwie do styropianu świetnie przewodzi parę wodną, dlatego użyta do jej montażu zaprawa również musi być paroprzepuszczalna. Niektóre ze spoiw nadają się do klejenia płyt polistyrenowych, czyli styropianu. Przed takim zastosowaniem kleju warto jednak zapoznać się z zaleceniami jego producenta.

Klej do klejenia styropianu – jakie są jego rodzaje?

W zasadzie wyróżniamy dwa rodzaje zapraw przeznaczonych do styropianu. W zależności od wybranego sposobu wykończenia elewacji, a także środków przeznaczonych na jej remont, warto rozważyć zarówno jedną, jak i drugą opcję.
  • Systemowa zaprawa na styropian

Wchodzi ona w skład systemu termoizolacyjnego oferowanego przez jednego producenta. Często jest to rozwiązanie droższe od samodzielnego dobierania każdego z komponentów, jednak posiada podstawową zaletę. Na wszystkie elementy udzielana jest bowiem gwarancja producenta. Ponadto zakup takiego systemu pozwoli Ci mieć pewność, że zarówno zaprawa, jak i tynk, grunt elewacyjny, farba i inne składniki będą ze sobą współgrać i wzajemnie się dopełniać.
  • Niesystemowa zaprawa do styropianu

Jak wskazuje jej nazwa, nie należy ona do systemu ociepleń stworzonego przez jednego producenta. Często jednostkowy koszt takiej zaprawy jest niższy, jednak podczas jej wyboru należy uważać. Kupno złej jakości spoiwo może bowiem skutkować szybką degradacją fasady. Warto wybierać kleje, których jakość została potwierdzona przez konsumentów – takie też znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Klej uniwersalny do styropianu – jak go używać?

Każdą pracę związaną z zewnętrznymi ścianami budynku należy rozpoczynać od ich przygotowania oraz odpowiedniego zabezpieczenia terenów dookoła. W tym celu warto zakupić wytrzymałą folię oraz specjalną taśmę. Ochrony potrzebuje każde podłoże nieprzeznaczone do izolacji i remontu – zatem także drzwi, ościeżnice, jak i elementy zielone narażone na bezpośrednie działanie kleju.

Przygotowanie podłoża należy rozpocząć od sprawdzenia jego nośności oraz usunięcia z niego wszelkich zanieczyszczeń. Nawierzchnia musi być także dobrze osuszona i przesezonowana w czasie zalecanym przez producenta bądź fachowca. Z przestrzeni restaurowanych należy usunąć zniszczone, stare i niespójne powłoki, a następnie oczyścić i zabezpieczyć powierzchnię.

Kolejnym krokiem jest użycie gruntu. Zapewnia on lepszą przyczepność kleju do ociepleń, a także niweluje ryzyko ewentualnego pylenia powierzchni. Następny krok jest uzależniony od wyboru rodzaju termoizolacji i powinien przebiegać zgodnie z instrukcją producenta i fachową wiedzą. Izolację stosuje się na uprzednio przygotowaną zaprawę. Ważne, by prace wykonywać w temperaturze od 5oC do 25oC, przy dobrej, optymalnej pogodzie.

Na ułożoną izolację stosuje się specjalną zaprawę do zatapiania siatki bądź klej uniwersalny, jeżeli taką właściwość deklaruje producent. Końcowe prace związane są z zabezpieczeniem powierzchni, a także jej wykończeniem tynkiem lub farbą i przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Najlepszej jakości klej do styropianu uniwersalny, zaprawę klejową do siatki, a także tynki, farby i grunty oraz akcesoria znajdziesz w naszym sklepie online. Rozejrzyj się po asortymencie, jaki oferujemy Ci w atrakcyjnych cenach i wykonaj remont elewacji swojego domu z viverto.pl.

Zapraszamy na zakupy.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone