0

Silikony

(173 produktów)
Silikon stanowi bardzo ważny element wykończeniowy i choć wydaje się, że jego dobór to drobnostka, należy zwrócić uwagę na to, by był to produkt wysokiej jakości. Tylko wtedy będzie trwały i solidny oraz będzie mógł spełniać swoje funkcje. W tej kategorii znajdziesz silikony oraz silikony sanitarne w wielu różnych kolorach, które dobraliśmy tak, by spełniały Twoje wymagania! Rozejrzyj się i wybierz coś dla siebie!
AkrylW Biały 280 ml Den Braven

Akryl-W Biały 280 ml Den Braven

15.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
AkrylFast Biały 280 ml Den Braven

Akryl-Fast Biały 280 ml Den Braven

16.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
BAUSOLID AKRYL BIAŁY 280ml

BAUSOLID AKRYL BIAŁY 280ml

11.99PLN / szt
5.00(1)
W MAGAZYNIE
Silikon Sanitarny Biały 100 ml Dragon

Silikon Sanitarny Biały 100 ml Dragon

10.50PLN / szt
W MAGAZYNIE
Bausolid Silikon Sanitarny Biały 280Ml
Darmowa dostawa
Silikon Sanitarny Biały 300 ml Qmar

Silikon Sanitarny Biały 300 ml Qmar

18.80PLN / szt
W MAGAZYNIE
Silikon Bezbarwny CS 16 280 ml Ceresit

Silikon Bezbarwny CS 16 280 ml Ceresit

30.30PLN / szt
W MAGAZYNIE
AkrylExtra Biały 280 ml Den Braven

Akryl-Extra Biały 280 ml Den Braven

19.00PLN / szt
W MAGAZYNIE

Jak wybrać najlepszy silikon?

Są w domu takie miejsca, gdzie najmniejszy szczegół w wykończeniu wnętrza może mieć istotne znaczenie w kwestii funkcjonalności i trwałości. I choć wydawać by się mogło, że odpowiedni dobór fugi, kleju lub silikonu sanitarnego to drobnostka, to prawda jest taka, że to bardzo ważne decyzje. Zwłaszcza, gdy stosowany ma być w kuchni czy łazience.

Silikon sanitarny kontra uniwersalny

Na pierwszy rzut oka silikon sanitarny nie rożni się niczym od produktów uniwersalnych, jednak wyróżnia go jedna bardzo istotna cecha. Silikon sanitarny posiada specjalne dodatki substancji grzybobójczych, które całkowicie zmieniają jego użyteczność. Utrudniając rozwój bakterii i grzybów powstrzymują powstawanie brzydkich nalotów. Dodatkowo doskonale chronią przed wilgocią, są trwałe, a produkty najwyższej jakości służyć mogą długie lata. Co ciekawe, silikonu używa się czasem do zabezpieczania punktów elektrycznych, gdyż materiał ten nie przewodzi prądu.

Nieszkodliwy

Zarówno silikon neutralny, jak i kwaśny są substancjami nieszkodliwymi. Związki wydzielane przez niezaschnięty jeszcze silikon nie są toksyczne, a jedyna i wystarczająca ochrona to odpowiednia wentylacja. Po zaschnięciu silikon sanitarny również nie charakteryzuje się właściwościami toksycznymi. Co ciekawe, to co nieszkodliwe dla ludzi może szkodzić innym, mniejszym organizmom. Zdarza się, że niektórzy konstruują z pomocą silikonu uszczelniającego akwaria. Niestety zawarte w nich związki grzybobójcze mogą negatywnie wpływać na równowagę środowiska wodnego, a co za tym idzie na życie mieszkańców akwarium.

Silikony kwaśne i neutralne

Na rynku dostępne są różne silikony sanitarne, jednak podzielić je można na dwa główne rodzaje wyszczególnione pod względem mechanizmu utwardzania się spoiny. Są to silikony o utwardzaniu kwaśnym oraz silikony neutralne.

Silikony o utwardzaniu kwaśnym stosuje się do uszczelniania miejsc pomiędzy nieporowatymi i porowatymi materiałami z ceramiki, stali, szkła, emalii i glazury. Ten typ silikonów stosuje się najczęściej. Charakteryzuje je wysoka skuteczność w zapobieganiu rozwoju grzybów i pleśni.

Silikony neutralne cechuje mniejszy zakres stosowania – używane są głównie w celu uszczelniania połączeń pomiędzy materiałami wykonanymi z tworzyw sztucznych. Tego typu silikony także mają właściwości grzybobójcze, natomiast ich obojętny odczyn korzystniej wpływa na różnego rodzaju materiały. Silikony neutralne nie są wybierane tak często, jak silikony o utwardzaniu kwaśnym, jednak warto pomyśleć o nich w wypadku łączenia metalowych elementów, gdyż są bardziej bezpieczne dla tego typu powierzchni.

Opcje kolorystyczne

Wiadomo, że kolor zawsze ma znaczenie. A zwłaszcza w wystroju wnętrz, gdzie każdy element powinien być do siebie dopasowany. Nie inaczej jest w wypadku silikonów. Na rynku przeważają białe silikony sanitarne, bowiem to uniwersalne, a zarazem najchętniej stosowane rozwiązanie nadające się do wielu różnych łazienek. Są jednak materiały, pomiędzy którymi biały silikon zbytnio rzuca się w oczy. Dotyczy to między innymi szkła. Wtedy doskonałym rozwiązaniem będzie bezbarwny silikon sanitarny. Przezroczysty silikon sanitarny jest prawie niezauważalny, zwłaszcza gdy jego warstwa jest cienka. Oprócz białych i bezbarwnych silikonów sanitarnych, znaleźć można także inne kolory: zielone, szare oraz brązowe. Można natrafić również na inne, bardziej zróżnicowane barwy, jednak te są już rzadkością.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Dzięki specjalnym właściwościom silikonu, charakteryzuje się on wysoką przyczepnością, a co za tym idzie nie trzeba go matowić. Z jego pomocą łatwo jest więc uszczelnić nawet szklane powierzchnie. Należy pamiętać, by przed nałożeniem nowej warstwy silikonu usunąć wszelkie ewentualne pozostałości po starych uszczelnieniach. W innym wypadku jego działanie grzybobójcze byłoby osłabione. Warto także dobrze oczyścić i wysuszyć miejsca, w których używać będziemy silikonu. Dzięki temu skraca się czas jego twardnienia!

Cena

Cena silikonu zależeć będzie przede wszystkim od jego jakości. Cena silikonu sanitarnego pochodzącego z oferty renomowanego producenta wcale nie musi zwalać z nóg i wynosić może już nawet kilkanaście złotych! Koszty rosną, jeśli zdecydujemy się na przykład na mniej standardowe rozwiązania kolorystyczne. Polecamy kupować produkty sprawdzonych marek, ponieważ silikon powinien służyć na lata. W sklepie internetowym Viverto.pl dostępne są wyłącznie trwałe silikony, dzięki czemu zakup u nas to dobry wybór. Rozumiemy, że podjęcie odpowiedniej decyzji może być trudne, dlatego w razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie doradzimy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Rodzaj
Kolorystyka
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone