0

Stelaże podtynkowe WC

(38 produktów)
Wydawać by się mogło, że stelaż podtynkowy to mało istotna rzecz, bo przecież i tak go nie widać. Ukryty w ścianie nie rzuca się w oczy, jednak właśnie dlatego, że znajduje się pod ścianą, przykryty płytkami, musi być najwyższej jakości. Każda nagła awaria może wiązać się bowiem z koniecznością jej naprawienia, co może okazać się kłopotliwe i kosztowne. Dlatego w Viverto.pl znajdziesz wyłącznie stelaże najwyższej jakości – rozejrzyj się i wybierz któryś z naszej oferty.
Zestaw 3w1 Rapid SL 39501000 Grohe

Zestaw 3w1 Rapid SL 39501000 Grohe

851.54PLN / szt
W MAGAZYNIE
Stelaż Podtynkowy Do Miski WC 762580001 Vitra
Darmowa dostawa
Stelaż Podtynkowy Do Pisuaru 7803800 Vitra
Super cena

Stelaż Podtynkowy Do Pisuaru 780-3800 Vitra

347.46PLN / szt 221.00PLN / szt
zostało:126szt
Stelaż WC Rapid SL 38840000 Grohe
Promocja

Stelaż WC Rapid SL 38840000 Grohe

476.99PLN / szt
W MAGAZYNIE
Zestaw 3w1 Rapid SL 38722001 Grohe

Zestaw 3w1 Rapid SL 38722001 Grohe

758.32PLN / szt
W MAGAZYNIE
Stelaż Podtynkowy DuraSystem Standard WD1011000000 Duravit
Promocja-44%

Stelaż Podtynkowy DuraSystem Standard WD1011000000 Duravit

1952.00PLN / szt 1099.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Przycisk Do Stelaża Root R Nikiel Szczotkowany 7402295 Vitra
Darmowa dostawa
Moduł do pisuaru MONTUS 030750099 Schell
Super cena

Moduł do pisuaru MONTUS 030750099 Schell

990.00PLN / szt 945.00PLN / szt
zostało:1szt

Jak wybrać stelaż podtynkowy?

Coraz częściej, zgodnie z najnowszymi trendami, decydujemy się zaaranżować łazienkę w nowoczesny, minimalistyczny sposób. W związku z tym, wyposażamy toalety w modną, podwieszaną ceramikę (toalety, bidety, umywalki a nawet pisuary). Takie rozwiązanie jest popularne głównie ze względu na walory estetyczne, ale także ze względu na to, że ceramika montowana podtynkowo wymaga mniejszego wysiłku podczas sprzątania oraz zajmuje mniej miejsca. Jak wybrać odpowiedni stelaż, który jest niezbędnym elementem tego typu konstrukcji?

Wymiary stelaży podtynkowych

Fakt, że stelaże montuje się w ścianie nie oznacza, że nie różnią się pomiędzy sobą rozmiarami. Niewątpliwą ich zaletą jest fakt, że zajmują niewiele miejsca, jednak mimo wszystko wybór dotyczący wymiarów jest zróżnicowany. Warto poznać najczęściej występujące rozmiary stelaży, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie łatwo ocenić, ile miejsca w łazience potrzebujemy na zamontowanie miski WC czy bidetu.
Najważniejszym wymiarem stelaża, który należy brać pod uwagę jest oczywiście jego szerokość. W większości przypadków mieści się ona w przedziale między 35, a 50 centymetrów. Najszersze są zazwyczaj stelaże WC do misek wiszących. Drugim ważnym wymiarem jest długość obudowy. Najlepiej wybrać taki model, w którym jest ona regulowana, bo daje to więcej opcji montażowych. Standardowo długość stelażu wynosi od 10 do 25 centymetrów. Co ciekawe – wbrew temu, co mogłoby się wydawać, niższe stelaże są zazwyczaj droższe od wyższych. Wynika to z faktu, że konieczne w nich jest wykonanie bardziej skomplikowanej konstrukcji.

Zabudowa lekka i ciężka

Ważnym elementem, o którym niewątpliwie należy pamiętać podczas zakupu stelaża jest fakt, że istnieją dwa podstawowe rozwiązania. Stelaże występują bowiem w wersjach do zabudowy lekkiej oraz ciężkiej. Trzeba wiedzieć więc, który wybrać, by spełniał on bezpiecznie swoje funkcje.

Stelaże podtynkowe do zabudowy lekkiej składają się z tzw. samonośnej ramy, wykonanej ze stali. Stosowane są do montowania ceramiki w ścianach gipsowo-kartonowych. Dzięki prostej konstrukcji i łatwemu montażowi można zamontować je w ścianach działowych, instalacyjnych i masywnych. Montaż ułatwiony jest dodatkowo dzięki specjalnym wspornikom dołączonym do zestawu. Tego typu stelaże można obudować wodoodporną płytą, która zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Stelaże do zabudowy ciężkiej stosuje się do montażu w ścianach murowanych. Absolutnie nie powinno się montować ich w ścianach gipsowo-kartonowych, ponieważ ściany te nie wytrzymają tego typu obciążenia. Po zamontowaniu stelażu do zabudowy ciężkiej wykonuje się obmurówkę i nakłada tynk. Ten rodzaj cechuje się o wiele niższą ceną, jednak montaż wymaga więcej czasu i pracy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Rodzaj spłuczki to dość istotna kwestia, ponieważ na rynku dostępne są różne opcje. Znaleźć można modele, które dysponują zbiornikiem o dość zróżnicowanej pojemności – od 3 do 9 litrów. Mimo to poleca się zakup spłuczki o większej pojemności, gdyż ilość spłukiwanej wody można regulować za pomocą przycisku spłukującego.

Przycisk spłukujący, choć wydaje się być jedynie szczegółem, odgrywa bardzo ważną rolę. Podczas, gdy w ścianie ukryta jest niemalże cała konstrukcja stelaża, przycisk staje się jedyną widoczną jego częścią. Wybór konkretnego przycisku zależy oczywiście od indywidualnych upodobań, warto jednak postawić na produkt, który będzie pasował do wystroju całej łazienki. Wybór obecnie jest ogromny, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale także jeśli chodzi o kształty i materiały. Spokojnie znaleźć można przyciski spłukujące okrągłe, kwadratowe, prostokątne, podłużne, z tworzywa sztucznego, szklane… Opcji jest naprawdę sporo! Warto także zwrócić uwagę na to czy przycisk posiada oszczędny tryb spłukiwania wody. Niektóre z modeli wyposażone są w dodatkowy przycisk „STOP”, który pozwala w wygodny sposób kontrolować ilość spłukiwanej wody. To rozwiązanie docenią zwłaszcza osoby, którym zależy na oszczędności związanej z ilością zużywanej wody.

Producenci i jakość

Bez względu na to czy szukamy stelażu podtynkowego WC czy stelażu do bidetu lub jakiegokolwiek innego – niezwykle ważna jest jakość. Elementy znajdujące się w ścianie muszą być solidne i trwałe, ponieważ ich ewentualna awaria, a co za tym idzie konieczność wymiany, wiąże się z wysokimi kosztami i koniecznością kucia całej zabudowy. W ofercie Viverto.pl polecamy szczególnie stelaże do WC Geberit, gdyż stelaż podtynkowy Geberit to bardzo dobre rozwiązanie jeśli chodzi o tego typu instalacje. Wśród stelaży podtynkowych Geberit szczególną popularnością cieszą się stelaże Geberit Duofix, które także znaleźć można w naszym sklepie.

Stelaże podtynkowe – postaw na profesjonalne marki

Oferta tego działu wciąż się rozrasta, dlatego możemy zaproponować Ci produkty od sprawdzonych producentów w atrakcyjnych cenach. Wśród dostępnych stelaży na uwagę zasługuje stelaż Geberit, stelaże Grohe i Werit Jomo. Mają one różne przeznaczenie (od misek WC po umywalki i bidety), jednak łączy je jakość i funkcjonalność.

Zwróć także uwagę na szeroki wybór dostępnych zestawów ze wspornikami, przyciskami WC oraz miskami toaletowymi. Te pozwolą Ci zaoszczędzić nie tylko finanse, ale także czas potrzebny do skompletowania zestawu. Stwórz z nami łazienkę swoich marzeń.

Zapraszamy na zakupy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Rodzaj
Kolorystyka
Wykończenie
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone