0

Zawory i termostaty

(67 produktów)

Zawory i termostaty to dział, w którym znajdziesz akcesoria, które są niezbędne do działania grzejników. Od prostych głowic, po rozbudowane systemy termostatyczne – w naszej ofercie znajdziesz modele z różnych pólek cenowych. Poznaj asortyment marek Irsap, Terma, Zehnder, Vasco oraz wielu innych i postaw na jakość, design i funkcjonalność. Śmiało, rozejrzyj się!

Zawór Twins Chrom 50mm TSGS0202CFK/L Zehnder
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa
Zawór Kompaktowy z Głowicą Chrom 118210300000099 Vasco
Darmowa dostawa
Zawór Kątowy Do Grzejnika Royal ROGS022CFK Zehnder
Darmowa dostawa
Zawór Z Osłoną CC + Głowica Termostatyczna Flatline Vasco
Darmowa dostawa
Zawór Termostatyczny Base 50 mm Chrom Watersolution
Darmowa dostawa
Komplet Zaworów Oval Z Głowicą Ceramiczną Watersolution
Darmowa dostawa
Zawór Osiowy Standard Mini Lewy Biały 602200067 Radeco
Darmowa dostawa
Zawór Osiowy Standard Mini Prawy Biały 602200066 Radeco
Darmowa dostawa
Komplet Zaworów Kvadro Z Głowicą Ceramiczną Watersolution
Darmowa dostawa
Zawór Termostatyczny Volaro Lewy Biały GREX.VO2.50L.WH Excellent
Promocja-15%Darmowa dostawa

585.00PLN / szt 499.00PLN / szt
W MAGAZYNIE
Zawór Kątowy z Głowicą Biały 118210300009016 Vasco
Darmowa dostawa

Zawory do grzejnika – dlaczego są tak ważne?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – bez zaworów grzejniki nie są w stanie pracować. Te niewielkie akcesoria stanowią więc niezbędny element systemu ogrzewania, który jest równie ważny co piece, sieć instalacyjna oraz kaloryfery. Zawór grzejnikowy pozwala regulować ilość dostarczanej do kaloryfera energii (czyli zmniejszyć bądź zwiększyć przepływ gorącej wody), w celu redukcji lub podniesienia temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo akcesoria te zapobiegają zamarzaniu grzejników, zapewniają także dodatkowe oszczędności. Jak widać, zawory to elementy bardzo praktyczne, dlatego podczas ich zakupu warto postawić na sprawdzone modele od marek, które od lat działają na rynku systemów grzewczych. Znajdziesz je w naszej ofercie.

Zawór do kaloryfera – zasada działania

Niewielkie akcesoria do grzejników działają według prostej zasady. Znajdujący się wewnątrz zaworu czujnik, pod wpływem wzrostu temperatury zaczyna rozszerzać się, jednocześnie odcinając przepływ ciepła. To przekłada się na spadek mocy grzewczej. Gdy zawór do grzejnika zostanie przez użytkowania przekręcony (lub w przypadku nowoczesnych termostatów, zmieni się temperatura w pomieszczeniu), a przepływ zostanie na nowo otwarty – grzejnik nagrzeje się, a pomieszczenie nabierze ciepła. Oczywiście, w zależności od rodzaju głowicy, dodatkowe funkcje mogą się od siebie różnić, jednak podstawowa zasada działania zaworu kaloryfera pozostanie taka sama.

Rodzaje zaworów grzejnikowych

Szeroki wybór grzejników, różniących się od siebie kształtem, mocą, sposobem montażu oraz zasadą działania pociągnął za sobą konieczność stworzenia zaworów, które będą idealnie współpracować z danym modelem kaloryfera. Asortyment głowic oraz zaworów jest więc podzielony na cztery, podstawowe grupy:

  • Zawory kątowe do grzejników
  • Zawory grzejnikowe osiowe
  • Zawory proste do grzejnika
  • Zawory do grzejnika narożnikowe

Oczywiście istnieją także inne podziały tych niewielkich elementów, które uwzględniają sposób ich montażu, dodatkowe opcje czy rodzaj (na przykład zawory z termostatem). W naszej ofercie znajdziesz zarówno zawór kątowy do grzejnika Royal ROGS022CFK, Zehnder, jak i gotowe zestawy termostatyczne – na przykład od marki Terma.

Termostat do grzejnika – kiedy stanowi dobry wybór?

Zawory termostatyczne to funkcjonalne urządzenia, które składają się z głowicy oraz klasycznego zaworu. Ich odpowiedni dobór zapewni komfort cieplny w każdym pomieszczeniu domu. Co więcej, termostaty pozwalają zaoszczędzić energię, co pozytywnie przekłada się na domowe finanse. Wystarczy jeden ruch dłonią, by wyłączyć ogrzewanie w pomieszczeniu, które nie jest aktualnie użytkowane. Równie proste jest ustawienie żądanej temperatury grzania. W dziale wyposażenie łazienek nie mogło zabraknąć także termostatów do kaloryfera w łazience, czyli praktycznych urządzeń niezbędnych w domowym systemie ogrzewania.

Zawór do grzejnika łazienkowego – który wybrać?

Łazienka to pomieszczenie, w którym panują szczególne warunki. Wilgoć i wahania temperatur sprawiają, że wybór grzejników oraz akcesoriów, które znajdą się w jej wnętrzu, powinien być przemyślany i idealnie dopasowany do przestrzeni. W łazienkach najczęściej spotyka się tzw. drabinki, kaloryfery, których budowa pozwala na łatwe suszenie ręczników i drobnych tekstyliów. Niemniej jednak nie brakuje osób odważnych, które aranżują swoje wnętrza z pasją, uzupełniając je grzejnikami, wyglądającymi niczym dzieła sztuki. Niezależnie od tego, który model wybierzesz do swojego projektu, ważne, by został on uzupełniony odpowiednim termostatem. Zobacz możliwe opcje:

  • Termostat na grzejnik – podłączenie boczne

Taki typ podłączenia spotyka się bardzo często. Podłączenie boczne oznacza, że zawory: termostatyczny i odcinający mocowane są po obu stronach grzejnika. W zależności od jego modelu termostat może być mocowany po przeciwległej stronie zaworu odcinającego lub w osi kolektora.

  • Regulator do grzejnika – podłączenie dolne

To kolejne z rodzajów podłączenia, spotykanych w grzejnikach łazienkowych. To doskonała opcja do pomieszczeń z ogrzewanym podłogowym – połączenie dwóch instalacji za pomocą jednego termostatu powala na bezproblemową i łatwą obsługę obu systemów.

Zawór do grzejnika z termostatem – poznaj naszą pełną ofertę

W viverto.pl znamy rozwiązania, łączące design, funkcjonalność i jakość. W naszej ofercie znajdziesz więc praktyczne akcesoria, które zapewnią prawidłowe działanie systemów grzewczych w Twoim domu, a Tobie pozwolą cieszyć się wygodą każdego dnia. Zobacz naszą pełną ofertę i zaproś do swojego projektu marki polecane przez klientów z całego świata.

Zapraszamy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
VIVERTO ©2021. Wszelkie prawa zastrzeżone