Baterie umywalkowe stojące

Baterie stojące to najchętniej wybierany wariant armatury umywalkowej. Są wygodne, a dzięki mnogości wzorów i modeli dostępnych na rynku łatwo dopasować je do praktycznie każdego typu wystroju łazienki. Wysokie, niskie, z długą lub krótką wylewką, chromowane, białe, tradycyjne lub nowoczesne, a nawet bardzo designerskie – między innymi takie baterie umywalkowe stojące znajdziesz w Viverto. Na którą z nich się zdecydujesz? 
Bateria Umywalkowa Nest A42300EXP VITRA

899.00PLN
5.00(1)
W MAGAZYNIE

Stojące baterie umywalkowe – popularne i wygodne

Odpowiednio dobrana bateria umywalkowa stanowi jeden z licznych elementów armatury łazienkowej. Wspólnie z bateriami prysznicowymi czy wannowymi wpływa na to, jak prezentować będzie się cała łazienka. Armatura łazienkowa musi więc cieszyć oko, ale przede wszystkim powinna być praktyczna, ponieważ korzysta się z niej niezwykle często.
Podjęcie decyzji, co do wyboru odpowiedniego typu baterii może sprawiać kłopot, ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów i stylów. Dlaczego to właśnie stojące baterie umywalkowe są tak często wybierane? Zanim postaramy się odpowiedzieć na to pytanie, zobaczmy jakie inne typy baterii są dostępne na rynku.

Bateria stojąca – czym różni się od pozostałych?

Stojąca bateria umywalkowa to jedna z wielu możliwości, jakie oferują producenci. Każda z opcji ma swoje cechy charakterystyczne – czym więc wyróżniają się poszczególne z nich? Na początek warto wiedzieć, że baterie umywalkowe można podzielić na trzy główne grupy. Są to baterie wolnostojące, ścienne oraz stojące (inaczej mówiąc sztorcowe).

Wolnostojące baterie umywalkowe to dość ekskluzywne rozwiązanie, które sprawia, że łazienka wygląda niezwykle. Montowana w podłodze bateria dumnie prezentuje się nad umywalką, jednak to rozwiązanie jest bardzo drogie. Nadaje się do dużych łazienek, gdzie zależy nam najbardziej na pięknym designie.

Ścienne baterie umywalkowe podzielić można na dwie podgrupy. Pierwsza z nich to baterie ścienne natynkowe. W tym wypadku całość montuje się w ścianie w taki sposób, że widoczny jest korpus oraz uchwyty. Druga grupa to baterie ścienne podtynkowe, gdzie widoczny jest jedynie uchwyt oraz wylewka – bateria wygląda, jakby była wtopiona w ścianę. To bardzo estetyczne rozwiązanie, zwłaszcza, że producenci proponują coraz więcej wzorów.

Baterie łazienkowe stojące montuje się z kolei bezpośrednio do blatu lub umywalki. To obecnie najbardziej popularne rozwiązanie, które docenia zdecydowana większość klientów. Stojąca bateria umywalkowa może być doskonałym rozwiązaniem do małej łazienki, ponieważ jej wylewkę można zamontować stosunkowo wysoko. Dzięki temu ilość wolnej przestrzeni nad umywalką zwiększa się, a mycie rąk jest bardziej praktyczne. Także ilość dostępnych wzorów przemawia za bateriami stojącymi, ponieważ wybór jest naprawdę duży!

Wysokie i niskie

Stojące baterie umywalkowe mogą różnić się wysokością. Małe nadadzą się do łazienek, w których zależy nam przede wszystkim na oszczędności miejsca. Wysokie baterie umywalkowe stojące sprawdzą się z kolei w większych łazienkach, gdzie będą pięknie się prezentować. A jak wysoka powinna być bateria, żeby w ogóle była praktyczna?
Wylewka powinna znajdować się kilka centymetrów nad brzegiem umywalki. Gdy odległość ta będzie za duża, mocny strumień wody może powodować rozprysk kropel poza umywalkę, a chyba nikt nie lubi być ochlapany… Zbyt niska bateria także będzie sprawiać problemy – korzystanie z niej stanie się najzwyczajniej w świecie niewygodne. Ciekawym rozwiązaniem jest armatura, w której wysokość korpusu można regulować. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy napełnić wodą jakieś naczynie. Wystarczy wtedy „podwyższyć” baterię, by w łatwy sposób nalać wodę do miski czy wiaderka.

Ile kosztuje stojąca bateria?

Cena stojącej baterii umywalkowej uzależniona jest od jej wysokości, rodzaju, producenta oraz wielu innych czynników. Podstawowe, najtańsze modele nie powinny zbytnio wypłukać kieszeni, natomiast modele designerskie, sygnowane przez wiodących producentów mogą kosztować naprawdę sporo! Wszystko zależy też od stylu, w jakim chcemy nabyć baterię. Przykładowo, biała bateria umywalkowa stojąca będzie droższa od standardowej – srebrnej. Podobnie będzie, jeśli chodzi o rodzaj armatury. Bateria umywalkowa stojąca bezdotykowa to znacznie większy koszt niż bateria z kurkami czy najpopularniejsza obecnie – jednouchwytowa.
Należy pamiętać, że czasem warto zainwestować nieco więcej w baterię, ponieważ taka inwestycja może zwrócić się w przyszłości. Np. stojąca bateria umywalkowa z perlatorem to rozwiązanie, które pozwoli na spore oszczędności podczas użytkowania. Perlator sprawia, że strumień wody zostaje napowietrzony, przez co zwiększa on swoją objętość, a koszt zużycia wody spada. W razie wątpliwości, zawsze warto poprosić o radę doświadczonych doradców, którzy pomogą w wyborze. A przynajmniej w Viverto.pl! Zapraszamy do kontaktu! ;)
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Kraj pochodzenia
Wylewka
Rodzaj regulacji
Wersja baterii

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone