Jeśli komukolwiek wydaje się, że łazienka w jasnych, stonowanych kolorach musi być nudna, to tą inspiracją spróbujemy go przekonać, że jest inaczej! Szarości i delikatne odcienie mogą stworzyć zachwycającą i niezwykle estetyczną aranżację. Wystarczy odrobina wyobraźni i odpowiedni dobór poszczególnych elementów składających się w jedną całość.

Podłoga wyłożona jasnymi, kwadratowymi płytkami Material Stones 03 60×60 Cerim o delikatnej fakturze sprawia, że już na pierwszy rzut oka łazienka wydaje się czysta i przestronna. Z kolei szare, prostokątne płytki z tej samej serii położone na ścianie dodają łazience minimalistycznego, dość surowego, a zarazem bardzo nowoczesnego charakteru. Ale to nie koniec niespodzianek jeśli chodzi o płytki!

W tej aranżacji zastosowano hit ostatnich miesięcy w wystroju wnętrz. Chodzi o trójwymiarowe płytki Material Stones 03 Mosaico, które położone zostały na specjalnie stworzonej w tym celu małej wnęce. W ten sposób efekt 3D został spotęgowany, a wypukłą formę płytek pokreślono także poprzez odpowiednie oświetlenie oraz pionową taflę lustra, dzięki której uzyskano jedyną w swoim rodzaju głębię.

Ogromną rolę odgrywa tu wolnostojąca wanna Alice I, której niezwykły kształt wręcz zachwyca oko! Piękny, a zarazem niezbędny dodatek do niej stanowi bateria wolnostojąca Essence New, która kształtem i kolorem koresponduje z oryginalną, podtynkową baterią umywalkową z tej samej serii.

Nie bez znaczenia jest też schodkowe ułożenie półek. To kolejna zabawa formą i przestrzenią. Na górnym „schodku” zamontowano dużą, wygodną i bardzo praktyczną, prostokątną umywalkę Kubik 50 Palazzani. Całość dopełnia szerokie, prostokątne lustro nad umywalką, które sprawia, że wnętrze wydaje się być większe, niż jest w rzeczywistości.