Przygotowanie do przyjścia dziecka na świat to wspaniały i szczęśliwy czas dla przyszłych rodziców. To jednak także wiele decyzji, które należy podjąć. Jedną z takich kwestii jest urządzenie pokoju dziecięcego. Bardzo często pojawia się na tym etapie pytanie – jak urządzić pokój dziecka? Jakie produkty wybrać, aby był to estetyczny kąt dla maluszka? Przedstawiamy kilka rozwiązań aranżacyjnych, które sprawią, że pokój dziecięcy będzie idealny.

Farby do pokoju dziecka – jakie wybrać?

Jedną z najważniejszych kwestii przy urządzaniu pokoju dziecięcego jest wybór koloru ścian. Wybór ten jest zdecydowanie łatwiejszy, kiedy znana jest płeć dziecka. Istnieją jednak pewne zastosowania, które są uniwersalne. Dzięki nim można stworzyć estetyczny pokój dla dziecka nawet bez znajomości płci dziecka. W takim przypadku sprawdzą się wszelkiego rodzaju farby o neutralnych kolorach – odcienie kremowe, beżowe i szare, do których dodatkowo można dopasować niemal każdy element dekoracji wnętrza. Idealnym przykładem będzie tutaj Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C47 Finezyjny Opal 2.5l lub Farba Lateksowa Akrylit W Kolor Delikatny Pergamin 5l Dekoral. Można także postawić na nieco mocniejszy odcień, którym jest Farba Bondex Smart Paint Srebrzysta Magia 2,5L Bondex. To, jaki kolor należy wybrać, zależy w dużej mierze także od wielkości pomieszczenia. Pierwsze dwa przykłady będą doskonałe dla mniejszych wnętrz, ostatni natomiast można śmiało stosować w większych pomieszczeniach.

Farba do pokoju dziecięcego dziewczynki

W sytuacji, kiedy rodzice znają płeć swojego dziecka, wybór kolorów do jego pokoju jest zdecydowanie łatwiejszy. Chociaż w ciągu ostatnich latach trendy dość mocno się zmieniają to wciąż dla dziewczynek najpopularniejszym kolorem jest róż. Nie oznacza to, że każdy element wyposażenia pokoju musi być dokładnie w tym samym kolorze. Kwestia ta może dotyczyć wyłącznie ścian, które w kolorze różowym idealnie komponują się z elementami białymi, szarymi, czy kremowymi. Jakie odcienie sprawdzą się w tym przypadku? Może to być bardzo delikatny kolor lekko wpadający w róż jak np. Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C2 Aksamitny agat 2.5l. Można także zdecydować się na zdecydowanie bardziej intensywny kolor – Farba Ceramiczna Magnat Ceramic C33 Królewski Diament 2.5l – idealnie pasująca dla małych księżniczek.

Pokoje dziecięce- inspiracje dla chłopczyka

W pokojach dziecięcych przeznaczonych dla chłopczyków idealnie sprawdzą się kolory, które stosowane są jako uniwersalne. Jednak nie jest to jedyne możliwe rozwiązanie. Innym, chociaż też nawiązującym do tradycyjnych kolorów jest Farba Bondex Smart Paint Nic Do Ukrycia 2,5L Bondex – lekko wpadająca w odcień niebieski.

Podłoga do pokoju dziecięcego – jaką wybrać?

Kolejnym wyborem, który należy uwzględnić już na etapie planowania wnętrza, jest rodzaj podłogi. Należy przy tym pamiętać, że wnętrze ma być bezpieczne dla malucha. Najlepsze w tym przypadku będą panele, które obecnie dostępne są na rynku w wielu wzorach i kolorach, dzięki czemu można stworzyć naprawdę piękne wnętrza niczym z katalogów wnętrzarskich. Zazwyczaj do pokoju dziecięcego wybierane są jasne panele lub białe. W pierwszym przypadku doskonałym wyborem może okazać się Panel Podłogowy Impressive Ultra Deski Białe 19×138 IMU1859 Quick Step lub Panel Podłogowy Perspective Wenge Passionata UF1300 138×15,6 Quick Step – OUTLET. Kolor biały, mimo że bardzo popularny nie jest jednak jedynym, który można wybrać. Dla osób, które chcą osiągnąć efekt jasnego wnętrza, ale nie chcą decydować się na biel, odpowiedni będzie Panel Podłogowy Dąb Aspen 8630 Super Natural Classic 19,2×128,5 Krono Original lub Panel Podłogowy Dąb Corona 4278 Supreme Vario 19,2×128,5 Krono Original.

Czy ciężko jest znaleźć odpowiedni pomysł na pokój dziecięcy? Wiele zależy od samych wymagań przyszłych rodziców. Na rynku dostępnych jest jednak wiele różnych produktów, które można wykorzystać. Można także sugerować się aktualnymi trendami, trzeba natomiast pamiętać, że te bardzo szybko się zmieniają, więc nie powinien być to jedyny wyznacznik.