0

Płytki architektoniczne

(3 produktów)
Szukasz ciekawego sposobu na dekorację wnętrza lub elewacji, a naturalny kamień dekoracyjny, drewno czy tradycyjne tynki i farby nie są do końca tym, czego potrzebujesz? Sprawdź zatem płytki architektoniczne, które pozwolą Ci stworzyć ciekawe i nietuzinkowe aranżacje. W ofercie naszego sklepu dostępne są zarówno architektoniczne płytki betonowe, jak i płytki gipsowe oraz panele ścienne 3D. Co istotne, znajdziesz u nas różne warianty danych produktów, które różnią się od siebie odcieniami. Zapoznaj się z dostępnymi w sklepie viverto.pl płytkami architektonicznymi, które pozwolą Ci urządzić swoją przestrzeń w niebanalnym i nowoczesnym stylu. Zapraszamy!

Płyta beton architektoniczny i panele ścienne 3D – do jakich aranżacji?

Wśród materiałów wykończeniowych, płytki architektoniczne zaliczane są do grona produktów, które doskonale odnajdują się w aranżacjach nowoczesnych i minimalistycznych. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na płytki ścienne betonowe, czy płytki gipsowe, ich wzornictwo związane jest z surowym pięknem betonu, jego porowatością i ascetycznością. Dlatego też doskonale współgrają z nowoczesnymi loftami, stylem industrialnym i eklektyczną awangardą.

Do wyboru masz zarówno gładkie płytki architektoniczne o strukturze betonu, jak i panele 3D na ściany, które za sprawą swojego trójwymiarowego szlifu dają fantastyczne efekty dekoracyjne i mogą być traktowane jako oryginalne płytki dekory. Świetnie sprawdzą się zarówno jako ścienny dekor na całą ścianę (tzw. wall decor), jak i w roli elementu bardziej skomplikowanej aranżacji.

Płytki beton architektoniczny – do wnętrz i na zewnątrz

Jeśli szukasz płytki na ścianę zewnętrzną, to koniecznie zwróć uwagę na to, czy dany produkt to płyta z betonu architektonicznego, czy gipsowa imitacja betonu. Do zastosowania zewnętrznego dedykowane są np. płytki Stones wykonane z betonu, który jest odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, w tym również mrozu.

Oczywiście bez problemu płytki betonowe można stosować także we wnętrzach. Natomiast gipsowe płytki na ścianę są przeznaczone do montażu wewnątrz pomieszczeń. Najczęściej są one używane do dekoracji salonów, przedpokojów, sypialni oraz innych przestrzeni w obiektach zamkniętych.

Kiedy wybrać płytki betonowe, a kiedy gipsowe?

Kwestią, którą warto rozważyć, jest także ciężar płyt z betonu architektonicznego oraz płyt gipsowych. Jeśli zależy Ci na tym, aby konstrukcja dekoracji była lekka, zastosuj płytki gipsowe np. płyty Tokyo Stones czy New York Stegu. Ich niezaprzeczalną zaletą jest wytrzymałość. Dzięki właściwościom hydrofobowym niegroźne im zabrudzenia, zacieki, smugi czy przebarwienia. Ciekawą propozycją są np. płytki architektoniczne gipsowe Constructo Stegu, imitujące białą cegłę.

Płyta z betonu architektonicznego jest cięższa w porównaniu do płyt gipsowych, ale równie odporna na zabrudzenia i uszkodzenia. Dlatego warto ją wykorzystać, jeśli waga płytek nie ma znaczenia.

Panele 3D na ściany – najciekawsze kolekcje w sklepie viverto.pl

W ofercie naszego sklepu viverto.pl znajdziesz także oryginalne panele 3D na ściany. Są to przede wszystkim strukturalne betonowe płytki architektoniczne 3D marki Stones dostępne w dwóch różnych kolekcjach i kilku odcieniach. Do wyboru są panele ścienne 3D Rubica oraz trójwymiarowe płytki architektoniczne Diamante. Obie kolekcje pozwalają stworzyć unikalne i przepiękne dekoracje ścienne zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Poznaj naszą ofertę, dobierz produkt pod swój gust i potrzeby i stwórz sobie wymarzoną przestrzeń. Zapraszamy!

 

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Rodzaj płytki
Typ imitacji
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone