Słuchawki prysznicowe

Wybór słuchawki prysznicowej to wbrew pozorom poważna sprawa, ponieważ korzystamy z niej codziennie, a nawet i kilka razy dziennie. Warto więc, by była solidna i trwała, a użytkowanie jej było po prostu wygodne. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnej – okrągłej słuchawki, czy może bardziej designerskiego modelu, bez wątpienia u nas znajdziesz coś dla siebie. Rozejrzyj się po naszych wirtualnych półkach!

Słuchawka prysznicowa – istotny szczegół pod prysznicem

Każdy wybór, który dotyczy remontu oraz wystroju wnętrz jest wyborem trudnym. Tak też jest w przypadku słuchawek prysznicowych, choć wydawać by się mogło, że to tylko mało istotny szczegół (w porównaniu choćby do kwestii wyboru ceramiki łazienkowej czy płytek ceramicznych, które położymy w łazience).
Decyzja o zakupie odpowiedniej słuchawki do prysznica powinna być jednak dobrze przemyślana, bo to niewielkie akcesorium będzie służyć nam codziennie! Jak więc wybrać odpowiedni model tak, by spełniał zarówno nasze potrzeby estetyczne, jak i użytkowe? Diabeł tkwi w szczegółach!

Materiał

Słuchawki prysznicowe tworzone są najczęściej z tworzyw sztucznych, znaleźć można jednak też mosiężne słuchawki prysznicowe. Słuchawka pod prysznic z mosiądzu co prawda wygląda estetycznie, jednak ma kilka wad, które sprawiają, że nie jest to zbyt chętnie wybierana opcja. Taka słuchawka jest bowiem ciężka (co w przypadku jej upuszczenia może powodować zarysowania wanny lub brodzika) oraz dobrze przewodzi ciepło (może poparzyć, gdy korzystamy z gorącej wody). Często zdarza się, że nawet trudno jest ocenić, z jakiego materiału wykonano słuchawkę, ponieważ sposób ich wykończenia jest bardzo podobny (kolor chromu, satyny lub biały). Wtedy jedynie waga może zdradzać surowiec.

Jeden strumień czy więcej?

Jeśli chcemy, by słuchawka prysznicowa była jak najbardziej funkcjonalna, powinniśmy wybrać wersję specjalną – wielofunkcyjną. Dzięki niej zwiększymy komfort kąpieli, ponieważ za każdym razem możemy zdecydować o rodzaju strumienia, z jakiego korzystamy, a opcji może być kilka (np. masujący, deszczowy, mocny itp.). Tego typu rozwiązania spodoba się głównie tym, którzy zamiast szybkiego, orzeźwiającego prysznica wolą relaksującą kąpiel. W zależności od temperatury wody, ciśnienia i rodzaju strumienia, woda w różny sposób masuje ciało, co działa relaksująco lub pobudzająco. Hydromasaż znany jest od wielu lat jako jedna z wielu metod leczenia, a sam masaż wodny może dawać wiele różnych efektów – nie tylko zdrowotnych, ale przede wszystkim odprężających.

Estetyka

Oczywistym jest, że prysznic – słuchawkę wybierać należy tak, by pasowała wyglądem do samej baterii prysznicowej, jak też całego wystroju łazienki. Wśród produktów dostępnych na rynku znaleźć można wiele nowoczesnych i minimalistycznych form, co odzwierciedla panującą od lat modę na prostotę. Jeśli chodzi o kolorystykę, najpopularniejszy nadal jest chrom, jednak coraz częściej wybierane są słuchawki prysznicowe białe oraz czarne. Myśląc o kształcie, pierwsze co przychodzi do głowy to zapewne standardowy, okrągły prysznic. To prawda – tych pryszniców jest najwięcej, jednak bez problemu dobierzemy kwadratowe słuchawki prysznicowe, a nawet w kształcie kwiatka oraz wiele innych różnych wariantów.

Dodatki, gadżety i design

Wydawać by się mogło, że w przypadku tak drobnego elementu jak słuchawka prysznicowa nie da się wprowadzić zbyt wiele dodatkowych funkcji. Producenci jednak nie zawodzą i oferują różne dodatkowe opcje, którymi chcą zainteresować klientów. Popularne stają się np. podświetlane słuchawki prysznicowe. Słuchawki prysznicowe z diodami LED uatrakcyjniają kąpiel – jest to jednak ciekawa opcja wyłącznie dla gadżeciarzy.
Inne dodatkowe funkcje mogą generować oszczędności. Np. słuchawki prysznicowe z perlatorem sprawiają, że woda wewnątrz słuchawki miesza się z milionami bąbelków powietrza. Dzięki temu strumień zwiększa swoją objętość, a zużycie wody zmniejsza się. Słuchawki prysznicowe z napowietrzaczem polecane są więc wszystkim tym, dla których ważne jest, by prysznic wiązał się z jak największą oszczędnością – zarówno pieniędzy, jak i wody.

Słuchawka prysznicowa – cena

Cena standardowej słuchawki prysznicowej w popularnym, okrągłym kształcie renomowanego producenta wynosi około 100zł. Tyle zapłacimy za podstawową słuchawkę prysznicową Grohe. Oczywiście im bardziej designerski produkt oraz im więcej funkcji posiada, tym więcej trzeba za niego zapłacić. Przykładowo, większa słuchawka prysznicowa Hansgrohe w modnym, białym kolorze to koszt około pół tysiąca złotych, a na rynku bez problemu znaleźć można i droższe modele.
RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Pomieszczenie
Rodzaj

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone