Drewno od wielu lat gości na naszych ścianach, przeżywając swoje wzloty i upadki. Boazeria, czyli królowa PRL-u, budzi różnorakie skojarzenia, jednak najaktualniejsze trendy wnętrzarskie całkowicie odmieniły oblicze drewna na ścianach. Stawiamy na odpowiednik naturalnego surowca, czyli płytki ścienne drewnopodobne, które poza tym, że stanowią doskonałą imitacją drewna, posiadają same zalety. Drewnopodobne płytki na ścianę to nowoczesny akcent, który sprawdzi się we wnętrzach każdego typu – od tych utrzymanych w duchu awangardy, przez minimalistyczne lofty, aż po mieszkania urządzone w stylu klasycznym. 

Drewno to ponadczasowy materiał o szlachetnym charakterze, który stale znajduje swoje zastosowanie w wyposażeniu i wykończeniu wnętrz. Wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, uwagi oraz cierpliwości – o naturalne drewno należy szczególnie dbać, aby zachowało wszystkie walory estetyczne. Olejowanie, mycie specjalistycznymi preparatami i systematyczna konserwacja może sprawić trochę kłopotu, więc warto rozważyć atrakcyjną alternatywę. 

Dodatkowo, w niektórych pomieszczeniach w domu, takich jak kuchnia czy łazienka, naturalne drewno może być naprawdę problematyczne. Wilgoć, woda lub tłuszcz mogą je szybko uszkodzić i sprawić, że straci swój atrakcyjny wygląd. Doskonałym rozwiązaniem jest wybór płytek drewnopodobnych na ścianę, które posiadają szereg przydatnych właściwości. 

Zalety płytek drewnopodobnych na ścianę

Płytki ścienne drewnopodobne to praktyczna i ekonomiczna alternatywa dla naturalnego drewna. 

Perfekcyjnie imitują swój pierwowzór  – jego kolor, wzór usłojenia oraz fakturę. Dodatkowo:

• dostępne są w różnych rozmiarach;

• są tańsze od naturalnego drewna;

• mają różne odcienie i faktury;

• możne je kłaść we wszystkich pomieszczeniach;

• są bardzo łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji;

• oraz odporne na działanie wysokich temperatur, ścieranie, uszkodzenia czy tłuste zabrudzenia.

Warto zdecydować się na płytki drewnopodobne ścienne nie tylko w przedpokoju, lecz również w pomieszczeniach, w których naturalne drewno może być kłopotliwe w utrzymaniu. Teraz możemy zrealizować marzenie o łazience total wood lub postawić jedynie na modny, nowoczesny akcent w postaci drewnianego panelu połączonego z płytkami z kamienia. Imitacja drewna na ścianie wyśmienicie sprawdzi się również w kuchni, odejmując obawę o zniszczenie drewna przez tłuszcz, parę lub gorącą wodę. 

Urok drewna w kuchni

Płytki drewnopodobne na ścianę, poza szeregiem praktycznych zalet, posiadają również jedną bardzo ważną cechę – drewniany akcent ociepli każde, nawet najbardziej surowe i minimalistyczne wnętrze. Przy użyciu imitacji drewna na ścianie możemy wyczarować magiczną, przytulną łazienkę, nowoczesną, jednak wciąż domową kuchnię oraz designerski salon. Do aranżacji kuchni w drewnie polecamy płytki z kolekcji marki Paradyż, dzięki którym stworzymy w niej niepowtarzalny klimat. Łącząc drewnopodobne płytki na ścianie z drewnianymi meblami w innym odcieniu, otrzymamy ciekawą całość, a dodając do tego zestawu modny kamień oraz dodatki w bieli i czerni, stworzymy nowoczesną aranżacje wierną najnowszym trendom wnętrzarskim. 

Imitacja drewna na ścianę w salonie

Salon to miejsce, w którym drewno może występować zarówno w roli akcentu, jak i grać pierwsze skrzypce całej aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem jest stworzenie jednolitej ściany z płytek drewnopodobnych, na przykład pod panel RTV. 

Polecamy wybór płytek ściennych marki AB lub Tubądzin i skontrastowanie drewnianej ściany z klasyczną bielą lub czernią. Imitacja drewna na ścianie podkreśli – w zależności od intencji – nowoczesny aranż salonu lub ociepli jego nadmiernie surowy klimat. 

Płyty drewnopodobne na ścianę w łazience

Marzysz o łazience zainspirowanej pięknem surowego drewna w stylu total wood? Z wykorzystaniem płyt drewnopodobnych na ścianę to jak najbardziej wykonalne. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w małej łazience w bloku, jak i w otwartej toalecie w industrialnym lofcie. Marka płytek Tubądzin oferuje szeroką ofertę płytek drewnopodobnych, które można dowolnie zestawiać, łącząc na ścianie różne odcienie, wzory i faktury. Drewno w łazience może być również jedynie akcentem w postaci dekoracyjnego panelu, który doskonale czuje się w towarzystwie kamienia, szklanych i metalowych dodatków oraz armatury o oszczędnej formie.  

Myślisz o zastosowaniu drewna w swoim domu? Sprawdź ofertę płytek drewnopodobnych na ścianę i stwórz swoją unikatową aranżację.

Zapraszamy do VIVERTO.PL