0

Tynki dekoracyjne

(11 produktów)

Piękne i oryginalne wnętrza tworzone są zazwyczaj przy zastosowaniu wyjątkowych rozwiązań. I należą do nich nie tylko farby dekoracyjne o ciekawej kolorystyce, ale także tynki dekoracyjne, stanowiące świetną alternatywę dla takich materiałów wykończeniowych jak okładziny ścienne z betonu lub marmuru, płytki ceramiczne czy kamień dekoracyjny. W ofercie viverto.pl znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów, które pozwolą Ci stworzyć nietuzinkowe wnętrza o fascynującym designie. Zapraszamy!

Tynki dekoracyjne wewnętrzne - styl i oryginalność w prostej formie!

Każde wnętrze można urządzić w taki sposób, aby było piękne, interesujące, a przy tym praktyczne. Wymaga to jednak przemyślenia wielu kwestii dotyczących wystroju oraz wyboru odpowiednich produktów i technik wykończenia wnętrz. W przypadku dekoracji elewacji prawdziwym hitem poprzednich dekad stały się tynki dekoracyjne zewnętrzne. Nie powinno więc dziwić nikogo, że postanowiono rozwiązanie to przenieść także do wnętrza budynków.

Okazało się bowiem, że nowoczesne tynki dekoracyjne wewnętrzne mają olbrzymi potencjał, zarówno w kwestii ozdabiania i nadawania wnętrzom charakteru, jak i ich wytrzymałości i funkcjonalności. Dzisiaj coraz częściej farby dekoracyjne, a także płytki ceramiczne, zostają zastępowane przez przepiękne tynki dekoracyjne, doskonale imitujące marmur, trawertyn, beton czy stiuk, przykuwając wzrok swoimi kolorami oraz intrygującymi strukturami. Jeśli szukasz właśnie czegoś takiego, to tynki dekoracyjne są rozwiązaniem stworzonym dla Ciebie!

Tynki dekoracyjne ich rodzaje i właściwości

W ofercie viverto.pl znajdziesz ciekawe tynki dekoracyjne, które imitują różnego rodzaju materiały wykończeniowe. Na szczególną uwagę zasługują tynki dekoracyjne Magnat. Firma ta stworzyła bowiem kompleksowy system dekoracyjny Magnat Style, który pozwala tworzyć powłoki dekoracyjne o zróżnicowanej kolorystyce i strukturze, doskonale imitujące takie materiały jak marmur, piaskowiec, beton czy stiuk wapienny, o kilku rodzajach wykończenia - satynowym, polerowanym oraz intensywnie błyszczącym, W skład zestawu wchodzą farby podkładowe, tynki dekoracyjne, impregnaty barwiące, lakiery rustykalne oraz woski impregnująco-zabezpieczające. To jednak nie wszystko! Interesujące tynki dekoracyjne imitujące ścianę z mchu czy czarnego obsydianu oferuje również firma Fox Dekorator.

Do najpopularniejszych rodzajów tynków dekoracyjnych można zaliczyć:

Tynki dekoracyjne do salonu i nie tylko!

Co ważne, ściany pokryte tynkami dekoracyjnymi nie tylko wyglądają niezwykle efektownie, ale także tworzą trwałą powierzchnię. Przy czym mogą być one odporne na wilgoć i szorowanie. Oczywiście zależy to od rodzaju produktu, ale na rynku istnieje oferta, obejmująca np. tynki dekoracyjne do kuchni, gdzie w takim przypadku tynk zostaje odpowiednio zabezpieczony.

Jak dekorować ściany tynkami dekoracyjnymi?

Zastanawiasz się jak dekorować ściany nowoczesnymi tynkami dekoracyjnymi do wnętrz? Już podpowiadamy! Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaki chcesz osiągnąć rezultat. Jeśli chodzi o tynki dekoracyjne do salonu, to warto wykorzystać je do wyeksponowania określonego miejsca czy przestrzeni np. ściany z kominkiem. Równie dobrze sprawdzą się jednak także jako całe pokrycie dla ścian. W tej sytuacji uzyskasz np. efekt betonowych lub marmurowych ścian.

Podobnie jest wtedy, gdy decydujemy się na tynki dekoracyjne wewnętrzne do przedpokoju czy tynki dekoracyjne na klatkę schodową. Mogą one służyć do dekoracji określonych elementów np. obramowania drzwi czy przejść albo do podziału na konkretne strefy - oddzielając np. przedpokój od klatki schodowej.

Techniki kładzenia tynków dekoracyjnych

Co do techniki kładzenia tynków dekoracyjnych, to i w tym przypadku jej wybór wiąże się z tym, jakie efekty chcesz osiągnąć. Tynk nakłada się z reguły packami, jednak jego powierzchnię można następnie formować za pomocą gąbki, szczotki, wałka malarskiego z wypustkami, a nawet ręcznie. Strukturę i wzory możesz kształtować praktycznie dowolnie, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia. W niektórych przypadkach producenci już w zestawie oferują wszystkie narzędzia potrzebne do uzyskania danego efektu.

W ofercie viverto.pl znajdziesz szeroki wybór produktów, na które składają się nowoczesne tynki dekoracyjne wewnętrzne i efekty dekoracyjne, pozwalające ozdobić ściany w niezwykle oryginalny i stylowy sposób. Zapraszamy!

RozwińZwiń

Filtry

PLN -PLN
Statusy
Zastosowanie
Kolorystyka
Zakres pojemności
VIVERTO ©2024. Wszelkie prawa zastrzeżone