Beżowa recepta na małą łazienkę

Dodano:20-04-2017

Inspiracja 1 - Solei ecru Ceramica Limone

Ta inspiracja zainteresuje każdego, kto boryka się z problemem małej łazienki. Gdy powierzchnia jest niewielka i gdy brak w pomieszczeniu naturalnego światła, niezwykle ważny jest odpowiedni aranż! Właściwe oświetlenie, jasne barwy i rozwiązania pozwalające na oszczędność miejsca to klucz do sukcesu!

Tło w tej niewielkiej aranżacji stanowią płytki polskiego producenta – Solei. Duże, kwadratowe kafle podłogowe doskonale sprawdzają się w sytuacjach, gdy do czynienia mamy z tak małą powierzchnią. Dzięki ich zastosowaniu wydaje się, jakby podłoga była jednolitą, zwartą całością.

Ściany pokryte zostały jasnymi płytkami w kolorach beżu i ecru. W ten sposób chcemy zmienić fałszywe przekonanie, że do małej łazienki nadaje się wyłącznie biel! Każde barwy w jasnych odcieniach dobrze wyglądają w niewielkim wnętrzu – mogą to być szarości, błękity czy właśnie jasne beże i ecru, jak w tym wypadku.

Zamiast wanny zastosowano kabinę prysznicową Torino Atrium. Nie jest to jednak standardowa, nudna kabina. Jej nietypowy, pentagonalny kształt nadaje wnętrzu charakteru, a przy tym jest po prostu praktyczny! Biały, niski brodzik Adda współgra z kolei z kompletem umywalkowym (szafka Magne + umywalka Plan). Rozwiązanie tego typu pozwala na oszczędność miejsca – w szafce pod umywalką zmieścimy większość niezbędnych środków chemicznych, które są niezbędne w każdej łazience.

Ale to nie koniec sprytnych rozwiązań! Gdy przyjrzymy się bliżej kabinie prysznicowej, zobaczymy specjalne wcięcie w ścianie, które nie jest jedynie ciekawym przełamaniem formy – tworzy również wygodną półkę na kosmetyki kąpielowe! Prawda, że ciekawe rozwiązanie? ;)


Inspiracja 2 - Solei ecru Ceramica Limone
Inspiracja 3 - Solei ecru Ceramica Limone
Inspiracja 4 - Solei ecru Ceramica Limone
Inspiracja 5 - Solei ecru Ceramica Limone
Inspiracja 6 - Solei ecru Ceramica Limone
Inspiracja 7 - Solei ecru Ceramica Limone
Inspiracja 8 - Solei ecru Ceramica Limone
Inspiracja 9 - Solei ecru Ceramica Limone
Inspiracja 10 - Solei ecru Ceramica Limone

VIVERTO ©2017. Wszelkie prawa zastrzeżone